Marcin Nowak 10.12.2010

Słaby występ polskich biathlonistek w Hochfilzen

Reprezentująca Słowację Anastasiya Kuzmina wygrała zawody biathlonowego Pucharu Świata w sprincie na 7,5 km w austriackim Hochfilzen.
Anastasiya KuzminaAnastasiya Kuzminafot. PAP/EPA

Polki słabo strzelały i dość niespodziewanie najlepszą z nich okazała się 19-letnia Monika Hojnisz, która była 33.

Drugie miejsce zajęła Białorusinka Daria Domraczewa, a trzecie liderka PŚ, triumfatorka dwóch poprzednich zawodów w szwedzkim Oestersund, Finka Kaisa Maekaeraeinen.

Urodzona w Tiumeniu w Rosji 26-letnia Kuzmina od 2008 roku występuje w barwach Słowacji. W Vancouver zdobyła dwa medale olimpijskie: złoty w sprincie oraz srebrny w biegu na dochodzenie. W piątek o prawie 20 s wyprzedziła dwa lata młodszą Domraczewą, która z ostatnich igrzysk przywiozła brąz wywalczony w biegu na 15 km.

Cztery sekundy za nią finiszowała Finka, która w imponującym stylu rozpoczęła sezon i z przewagą 22 pkt nad Szwedką Heleną Ekholm (w sprincie była piąta) prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ.

Pierwszy występ w tym sezonie zaliczyła obrończyni Kryształowej Kuli, Niemka Magdalena Neuner, która w Szwecji nie startowała z powodu grypy. Zdobywczyni dwóch złotych i jednego srebrnego (w sprincie) medalu w Vancouver w piątek zajęła siódmą pozycję.

Miejsca pozostałych Polek: 39. Agnieszka Cyl, 65. Paulina Bobak, 74. Weronika Nowakowska-Ziemniak, 88. Magdalena Gwizdoń.