Paweł Klocek 17.04.2011

TBL: Czarni tracą przewagę własnego parkietu

Koszykarze Energi Czarnych Słupsk przegrali u siebie z aktualnym mistrzem Polski Asseco Prokomem Gdynia. Stan rywalizacji półfinałowej 1:2 dla Asseco.
Asseco Prokom Gdynia - Energa Czarni SłupskAsseco Prokom Gdynia - Energa Czarni Słupskfot. PAP/Adam Warżawa

W pierwszej połowie drużyna Czarnych utrzymywała kilka punktów przewagę, którą udało się jej uzyskać na samym początku meczu. Jednak w trzeciej części gry zespół z Gdyni odrobił straty, a w czwartej kwarcie wyszedł na prowadzenie. Gospodarze walczyli do końca. Na 10 sekund przed ostatnim gwizdkiem mieli zaledwie dwa punkty straty. Ostatecznie jednak lepsi okazali się goście.

Asseco do zwycięstwa poprowadził amerykański duet Daniel Ewing, Tommy Adams. Obaj zdobyli po 14 punktów. W zespole gospodarzy najskuteczniejszym graczem był Litwin z polskim paszportem Mantas Cesnauskis (23 punkty).

Energa Czarni Słupsk - Asseco Prokom Gdynia 66:70 (18:13, 17:20, 11:14, 20:23).

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw) 2-1 dla Asseco.

Czwarty mecz odbędzie się we wtorek w Słupsku.

Punkty: Energa Czarni Słupsk: Mantas Cesnauskis 23, Ermin Jazvin 11, Jerel Blassingame 9, Krzysztof Roszyk 5, William Avery 5, Bryan Davis 5, Wojciech Szawarski 4, Paweł Leończyk 4, Zbigniew Białek 0.

Asseco Prokom Gdynia: Daniel Ewing 14, Tommy Adams 14, Krzysztof Szubarga 8, Courtney Eldridge 6, Ronald Burrell 6, Piotr Szczotka 5, Ratko Varda 5, Adam Hrycaniuk 5, Robert Witka 4, Filip Widenow 3, Przemysław Frasunkiewicz 0.

pk

Koszykarze Energi Czarnych Słupsk przegrali u siebie z Asseco Prokomem Gdynia 66:70 (18:13, 17:20, 11:14, 20:23) w trzecim meczu półfinału play-off ekstraklasy. W rywalizacji do czterech zwycięstw broniący tytułu gdynianie prowadzą 2:1. Kolejny mecz we wtorek w Słupsku.