Marcin Nowak 10.07.2011

Brazylia znów zawiodła w Copa America

Brazylia nadal bez zwycięstwa w Copa America. Canarihnos zremisowali w swoim drugim meczu fazy grupowej z Paragwajem 2:2 (1:0).
Brazylia - ParagwajBrazylia - Paragwajfot. PAP/EPA

Po dwóch kolejkach Brazylijczycy zajmują dopiero trzecie miejsce w grupie B. Na dodatek mogą oni uznać remis z Paragwajem za szczęśliwy, bowiem wyrównującego gola na 2:2 strzelili dopiero minutę przed zakończeniem spotkania. Listę strzelców otrworzył w 39 minucie Jadson, wyprowadzając Brazylię na prowadzenie.

Później jednak bramki strzelali aragwajczycy Roque Santa Cruz (w 55 minucie) i Haedo Valdez (w 67 minucie). W końcówce meczu wynik spotkania usalił Fred.

W drugim spotkaniu tej grupy Wenezuela pokonała Ekwador 1:0 po golu Cesara Eduardo Gonzaleza. Wenezuela niespodziewanie jest liderem grupy po dwóch kolejkach.

Brazylia - Paragwaj 2:2 (1:0)

Bramki: dla Brazylii - Jadson (39), Fred (90); dla Paragwaju - Roque Santa Cruz (55), Nelson Haedo Valdez (67).

Sędzia: Wilmar Roldan (Kolumbia). Widzów: 55.000.

Brazylia: Julio Cesar - Dani Alves, Lucio, Thiago Silva, Andre Santos - Lucas Leiva, Ramires (70-Lucas Moura), Jadson (45-Elano), Ganso - Pato, Neymar (83-Fred).

Paragwaj: Justo Villar - Dario Veron, Paulo Da Silva, Antolin Alcaraz, Aureliano Torres - Nestor Ortigoza, Enrique Vera, Cristian Riveros (68-Viktor Caceres), Marcelo Estigarribia (80-Osvaldo Martinez) - Roque Santa Cruz, Lucas Barrios (57-Nelson Valdez).

Wenezuela - Ekwador 1:0 (0:0)
Bramka: Cesar Gonzalez (62).

Sędziował: Walter Quesada (Kostaryka). Widzów: ok. 12.000.

Wenezuela: Renny Vega - Roberto Rosales, Oswaldo Vizcarrondo, Grenddy Perozo, Gabriel Cichero - Tomas Rincon, Franklin Lucena, Cesar Gonzalez (63-Jesus Meza), Juan Arango - Nicolas Miku Fedor (73-Salomon Rondon), Giancarlo Maldonado (81-Giacomo Di Giorgio)

Ekwador: Marcelo Elizaga - Neicer Reasco, Norberto Araujo, Frickson Erazo, Walter Ayovi - Segundo Castillo (76-David Quiroz), Cristian Noboa, Michael Arroyo (71-Edson Montano), Edison Mendez - Christian Benitez, Felipe Caicedo.