Martin Ruszkiewicz 14.01.2013

Zachować czujność. Arabia Saudyjska rywalem Polaków

O godz. 20.15 w Saragossie polscy piłkarze ręczni przystąpią do drugiego meczu w mistrzostwach świata. Ich rywalem będzie Arabia Saudyjska.
Zachować czujność. Arabia Saudyjska rywalem PolakówPZPR/Marek Biczyk
  • Drugi trener kadry szczypiornistów - Jacek Będzikowski (IAR)
  • Rozgrywający reprezentacji Polski - Bartłomiej Jaszka (IAR)
  • Lekarz reprezentacji Polski - Rafał Markowski (IAR)

W pierwszym występie w turnieju biało-czerwoni wygrali z Białorusinami 24:22, choć w drugiej połowie prowadzili już różnicą ośmioma bramkami. Obecnie zajmują trzecie miejsce w grupie C.

Arabowie na inaugurację długo stawiali skuteczny opór Słoweńcom, którzy obok Polaków i Serbów uchodzą za faworytów grupy C. Ostatecznie ulegli 22:32, ale do przerwy przegrywali tylko 15:17.

Poniedziałkowi przeciwnicy grają bardzo żywiołowo i są chyba najsłabiej rozpracowaną przez polski sztab szkoleniowy ekipą. Niemiecki selekcjoner biało-czerwonych Michael Biegler długo surfował po internecie w poszukiwaniu potrzebnych wiadomości, ale wiele ich nie znalazł i swoją wiedzę czerpie od zaprzyjaźnionych trenerów i działaczy, którzy widzieli Saudyjczyków w akcji.

Maksymalna koncentracja

Drugi trener Jacek Będzikowski uważa, że trzeba podejść do rywali agresywnie, ale to czy ten plan uda się zrealizować będzie zależało od przebiegu spotkania.

- Grają bardzo żywiołowo, cały czas podejmując akcje jeden na jeden, oddając bez specjalnego zastanowienia rzuty z każdej pozycji. Jeśli ich się od razu nie ostudzi, to wtedy, tak jak Słoweńcy, możemy mieć problemy - powiedział drugi trener reprezentacji Polski Jacek Będzikowski.

Natomiast rozgrywający "biało-czerwonych" Bartłomiej Jaszka przestrzega przed przesadnym optymizmem.

- Trzeba podejść mocno skoncentrowanym do tego przeciwnika. Wiadomo, że może napsuć krwi, gdy się podejdzie na luzie i do ostatnich sekund się niepotrzebnie męczyć - zaznaczył Jaszka.

Mecz Polaków zakończy poniedziałkową rywalizację w grupie C. Wcześniej - o 15.45 - Słowenia zagra z Koreą Płd., a o godz. 18 Białoruś zmierzy się z Serbią.

Wejścia z meczu Polska - Arabia Saudyjska na antenie Jedynki od godz. 20.05. Na miejscu w Saragossie jest nasz komentator, Andrzej Janisz. Zapraszamy!