Aneta Hołówek 16.03.2013

Primera Division: Real Madryt obrócił Mallorcę w proch i pył

Real Madryt po szalonym meczu z RCD Mallorca pokonał rywala 5:2 w meczu 28. Kolejki Primera Division. Do przerwy wynik był sensacyjny.

Trener Jose Mourinho w wyjściowym składzie Realu dał szansę kilku zmiennikom (Alvaro Morata, Kaka), ale do przerwy nie miał powodów do satysfakcji. Walczący o utrzymanie w lidze goście prowadzili po golach Emilio Nsue w szóstej minucie i Alejandro Alfaro kwadrans później (dla Realu trafił Gonzalo Higuain).
Na drugą połowę "Królewscy" wybiegli już w mocniejszym składzie. Na murawie pojawili się Karim Benzema i Mesut Oezil. Zwłaszcza pojawienie się tego drugiego bardzo ożywiło grę gospodarzy. Między 52. i 57. minutą zdobyli trzy gole, przy których reprezentant Niemiec zaliczył dwie asysty. Trafienia były dziełem kolejno: Cristiano Ronaldo (ładny strzał głową), Luki Modrica oraz Higuaina.
Rozluźniony Real stwarzał kolejne sytuacje, jego gwiazdy popisywały się sztuczkami technicznymi, a kibice na Santiago Bernabeu mogli już myśleć o następnych meczach swojego zespołu. W ostatniej minucie doliczonego czasu humory jeszcze bardziej poprawił im Beznema, trafiając do pustej bramki po podaniu Higuaina.
Lider Barcelona zmierzy się w niedzielę u siebie z Rayo Vallecano, natomiast trzecie w tabeli Atletico Madryt zagra tego dnia na wyjeździe z Osasuną