Martin Ruszkiewicz 01.06.2013

Bordeaux z Pucharem Francji! Ostatni mecz Obraniaka?

Piłkarze Girondins Bordeaux wygrali na Stade de France pod Paryżem z Evian Thonon Gaillard 3:2 i zdobyli Puchar Francji.
Piłkarze Girondins Bordeaux wznoszą pucharPiłkarze Girondins Bordeaux wznoszą pucharPAP/EPA/ETIENNE LAURENT

Bohaterem spotkania został Cheick Diabaté, który strzelił dwa gole (w 39. i 89. minucie meczu). Trzecie trafienie dla "Żyrondystów" zaliczył Henri Saivet.

Dla Evian bramki zdobywali Yannick Sagbo (51 minuta) i Brice Dja Djédjé (70 minuta).

To czwarty triumf w tych rozgrywkach dla zespołu z Bordeaux . Po raz ostatni piłkarze z Akwitanii sięgali po Puchar Francji w 1987 roku.

W zespole Bordeaux wystąpił reprezentant Polski, Ludovic Obraniak. Być może był to jego ostatni mecz w tym zespole. Obraniak nie ukrywa, że po sezonie chce zmienić klub.