Martin Ruszkiewicz 06.06.2013

Roland Garros: Williams rozbiła Errani w półfinale

Najwyżej sklasyfikowana w światowym rankingu WTA Amerykanka Serena Williams awansowała do finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego Roland Garros. W półfinale pokonała Włoszkę Sarę Errani 6:0, 6:1.
Serena WilliamsSerena Williams PAP/EPA/CHRISTOPHE KARABA

Rozstawiona z numerem 5 Errani w całym meczu zdołała wygrać tylko jednego gema - w drugim secie - co skwitowała wymownym i nieco ironicznym gestem triumfu.

Jednak po 46-minutowym pojedynku uśmiechała się już tylko Williams, która w finale zmierzy się z Szarapową (2). Rosjanka wyeliminowała po trzech setach Białorusinkę Wiktorię Azarenkę (3).

Amerykanka będzie miała w sobotę okazję sięgnąć po drugi w karierze tytuł w Paryżu. Jej jedyny dotychczasowy triumf miał miejsce przed 11 laty. 31-letnia tenisistka ma w sumie 15 zwycięstw w wielkich szlemach.