Marcin Nowak 24.08.2013

Bundesliga: Bayern zwyciężył w 187. derbach Bawarii

Bayern Monachium pokonał FC Nuernberg 2:0 w 187. derbach Bawarii w trzeciej kolejce piłkarskiej ekstraklasy Niemiec.
Bayern Monachium - FC NuernbergBayern Monachium - FC NuernbergPAP/EPA/ANDREAS GEBERT

Podopieczni Josepa Guardioli odnieśli komplet zwycięstw, ale dzięki lepszemu bilansowi bramek w tabeli prowadzi Borussia Dortmund.
Zwycięstwo w Monachium zapewniły Bayernowi trafienia Francuza Francka Ribery'ego z 69. i Holendra Arjena Robbena z 78. minuty. W pierwszej połowie rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Austriak David Alaba.
W wyjściowym składzie Bayernu zadebiutował sprowadzony z Borussii Dortmund Mario Goetze, którego w 68. minucie zastąpił Toni Kroos. W kadrze gości zabrakło z kolei Mariusza Stępińskiego.
Komplet zwycięstw odniósł też m.in. Bayer Leverkusen. W sobotę "Aptekarze" poradzili sobie z Borussią Moenchegladbach, wygrywając 4:2. Król strzelców ubiegłego sezonu Stefan Kiessling zdobył jedną z bramek i asystował przy dwóch trafieniach Sidneya Sama.
Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Sebastian Boenisch, a Arkadiusz Milik nie znalazł się w kadrze.
Sześć goli zobaczyli także kibice zgromadzeni w Sinsheim, gdzie lokalny zespół Hoffenheim zremisował 3:3 z Freiburgiem. 72 minuty na boisku spędził Eugen Polanski.
Gospodarze kończyli spotkanie w dziesiątkę, a goście - w dziewiątkę. Zawodnik gospodarzy Sejad Salihovic ujrzał czerwoną kartkę już w dziewiątej minucie w niecodziennych okolicznościach. Bośniak uderzył rywala tuż po skutecznym wykonaniu rzutu karnego, dającego gospodarzom prowadzenie 1:0.
Nie mija kryzys Schalke Gelsenkirchen, które w trzech meczach zgromadziło tylko jeden punkt. Tym razem uległo na wyjeździe 1:2 Hannoverowi 96, w którego barwach 72 minuty rozegrał Artur Sobiech. W tym meczu arbiter również sięgał po czerwone kartki trzykrotnie - goście zobaczyli dwie z nich.
W piątek na listę strzelców w meczu Borussii Dortmund z Werderem Brema wpisał się Robert Lewandowski, który rozegrał cały mecz. 68 minut na murawie spędził Jakub Błaszczykowski.
W tabeli prowadzi Borussia z dziewięcioma punktami. Oprócz Bayernu i Bayeru, tyle samo ma na koncie jeszcze tylko Mainz, które w sobotę pokonało VfL Wolfsburg 2:0.