Marcin Nowak 24.09.2013

Liga Mistrzów: Klopp poprowadzi Borussię Dortmund z trybun

Trener Borussii Dortmund Juergen Klopp będzie oglądał mecz swoich piłkarzy w Lidze Mistrzów z Olympique Marsylia z trybun.
Juergen KloppJuergen KloppWikipedia/Christopher Neundorf

To wynik jego zachowania w stosunku do sędziego w konfrontacji z Napoli - poinformowała rzeczniczka UEFA.
O ewentualnej dodatkowej karze w stosunku do szkoleniowca, który popisał się niewłaściwym zachowaniem, zadecyduje komisja dyscyplinarna Europejskiej Unii Piłki Nożnej, która zbierze się 2 października, po wtorkowym spotkaniu Borussii z Olympique.
Juergenowi Kloppowi puściły nerwy w przegranym meczu z SSC Napoli 1:2. Nakrzyczał na sędziego i został odesłany na trybuny. Później jednak przeprosił i przyznał, że zachował się "jak małpa". Pełną odpowiedzialność za porażkę wziął na siebie.
Opiekun BVB wpadł w szał, kiedy sędzia techniczny nie chciał wpuścić na boisko wcześniej opatrywanego Nevena Subotica. Serb nie został dopuszczony do akcji, po której padł pierwszy gol dla Napoli (Gonzalo Higuain).
Sędzia odesłał trenera na trybuny. Niemiec udał się jednak do szatni, ale podążył za nim delegat, by go poinformować, że zgodnie z przepisami nie może również tam przebywać.
To nie był pierwszy przypadek niewłaściwego zachowania. Rodzimy związek piłkarski wielokrotnie karał go grzywną. W sumie Klopp musiał wpłacić do kasy 45 tys. euro.
W Neapolu czerwoną kartką ukarany został bramkarz Roman Weidenfeller i w kolejnych spotkaniach nie będzie mógł wystąpić. Przez 90 minut grał Robert Lewandowski, a pod koniec pierwszej połowy został zmieniony Jakub Błaszczykowski.
Po pierwszej kolejce LM w grupie F prowadzą Arsenal Londyn i SSC Napoli po 3 pkt przed Borussią i Olympique - 0 pkt.