Martin Ruszkiewicz 26.09.2013

Ekstraklasa: Korona Kielce - Górnik Zabrze. W pierwszej połowie nudy, w drugiej wielkie strzelanie

W ostatnim meczu 9. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Korona Kielce na własnym stadionie zremisowała z Górnikiem Zabrze 2:2 (0:0).
Prejuce Nakoulma (C) walczy o piłkę z Arturem Lenartowskim (P) z Korony Kielce podczas meczu polskiej EkstraklasyPrejuce Nakoulma (C) walczy o piłkę z Arturem Lenartowskim (P) z Korony Kielce podczas meczu polskiej EkstraklasyPAP/Michał Walczak

Goście objęli prowadzenie w 72. minucie, po strzale Prejuce’a Nakoulmy, ale już 2 minuty później wyrównał Paweł Golański. Korona, która zamyka tabelę, objęła prowadzenie w 84. minucie po golu Siergieja Pylypczuka. I znów radość trwała krótko, bo dwie minuty później wynik meczu ustalił Seweryn Gancarczyk.

Górnik zajmuje 3. miejsce w tabeli; w 9 meczach zgromadził 16 punktów i punkt traci do Wisły Kraków, a 5 do Legii Warszawa. Korona pozostaje na ostatnim miejscu z dorobkiem 5 punktów.

Już w piątek zaczyna się 10. kolejka spotkań.

Po meczu powiedzieli:

Jose Rojo Martin "Pacheta (trener Korony Kielce): "Dzisiaj widziałem już lepszą Koronę. Byliśmy bardziej intensywni. Weszliśmy dobrze w mecz i graliśmy dojrzale przeciwko wielkiemu zespołowi. Wiemy o nim, że posiada ogromne walory i zdolności. Nasza drużyna zaczyna iść do góry. Za nami skomplikowane tygodnie. W tym momencie ten punkt to dla nas zbawienie".

Adam Nawałka (trener Górnika Zabrze): "Przyjechaliśmy z zamiarem zdobycia trzech punktów natomiast zdobyliśmy jeden i trzeba go szanować. Zawsze trzeba mieć ambitne plany, a później - przyjąć to, co działo się na boisku. Obydwie drużyny walczyły o zwycięstwo.

- Stworzyliśmy sobie kilka doskonałych sytuacji, szczególnie do przerwy. Przeciwnik jednak też długimi fragmentami potrafił narzucić swój styl gry. Przed meczem mówiłem moim zawodnikom, że Korona ma ten sam potencjał co kiedyś - drużyna walcząca i z charakterem. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo w tym spotkaniu. Tak też się stało.

- Musiałem przeprowadzić wymuszone zmiany. Szybko straciliśmy Szeweluchina. To bardzo skomplikowało sytuację. Błażej Augustyn nie był w stu procentach zdolny do gry, dlatego musiałem czekać ze zmianami. Musieliśmy go zmienić na 10 minut przed końcem, a już przecież wcześniej były wymagane inne roszady, aby ożywić naszą grę i wzmocnić ofensywną siłę. Stało się inaczej, Korona szybko zareagowała i zdobyła prowadzenie. Moi zawodnicy bili się o dobry wynik zarówno przy stanie 2:1, jak i 2:2. Ten wynik trzeba szanować. Zapisujemy go po stronie zysków."

Korona Kielce - Górnik Zabrze 2:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Prejuce Nakoulma (72), 1:1 Paweł Golański (74), 2:1 Serhij Pyłypczuk (84), 2:2 Seweryn Gancarczyk (86).
Żółta kartka - Korona Kielce: Paweł Golański, Pavol Stano. Górnik Zabrze: Sergei Mosnikov.
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Widzów 5 278.

Korona: Małkowski, Golański, Stano, Malarczyk, Lisowski, Lenartowski, Marković, Trojanowski, Janota, Pyłypczuk, Gołębiewski Rezerwowi Małecki, Sylwestrzak, Piwowar, Trytko, Kiełb, Janota, Sierpina

Górnik: Steinbors, Kosznik, Szeweluchin (Seweryn Gancarczyk 28.), Augustyn, Olkowski, Mączyński, Sobolewski, Madej, Mosnikov, Nakoulma, Skrzypczak Rezerwowi Witkowski, Łukasiewicz, Małkowski, Gancarczyk, Iwan, Cupriak, Zachara

Wyniki meczów 9. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
2013-09-23:

Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (2:1)
Piast Gliwice - Lech Poznań                 0:2 (0:1)

2013-09-24:

Zawisza Bydgoszcz - KGHM Zagłębie Lubin     2:0 (0:0)
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk                3:0 (0:0)

2013-09-25:
Widzew Łódź - Ruch Chorzów                  0:1 (0:0)
Śląsk Wrocław - Cracovia Kraków             0:3 (0:0)
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa      2:3 (1:2)

2013-09-26:
Korona Kielce - Górnik Zabrze               2:2 (0:0)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16.Korona Kielce                        9 1 2 6 10-17 5 -7

*W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze