Paweł Słójkowski 21.10.2013

Ekstraklasa: Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin. Podział punktów na Cichej

W ostatnim spotkaniu 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Ruch Chorzów zremisował na własnym boisku z Pogonią Szczecin 1:1 (1:1).
Mateusz KwiatkowskiMateusz Kwiatkowski PAP/Andrzej Grygiel
  • Mateusz Kwiatkowski (Ruch Chorzów) po meczu z Pogonią Szczecin (IAR)
  • Marcin Robak (Pogoń Szczecin) po meczu z Ruchem Chorzów (IAR)

Goście w poprzedniej kolejce przegrali z Górnikiem Zabrze 1:4 i na pewno w pojedynku z innym śląskim zespołem chcieli sobie tę porażkę powetować. Udało się o tyle, że wywieźli z Chorzowa punkt.
Po kwadransie gry szanse na taki scenariusz zmalały, bowiem chorzowianie prowadzili dzięki rajdowi lewą stroną Daniela Dziwniela i przytomnemu strzałowi Mateusza Kwiatkowskiego. Po stracie gola szczecinianie przejęli inicjatywę. Wyrównali przy akompaniamencie gwizdów i złorzeczeń kibiców pod adresem arbitra.
Chorzowianie uważali, że należał im się rzut wolny po faulu, sędzia "puścił" akcję, która przyniosła Pogoni gola. Co prawda w polu karnym "Niebieskich" zablokowany został Marcin Robak, ale piłka trafiła do Takuyi Murayamy i było 1:1.
W ostatnich sekundach przed przerwą Pogoń mogła prowadzić - po uderzeniu Murayamy piłkę wybił z pustej bramki Ruchu jego kapitan Marcin Malinowski.
Po przerwie oba zespoły walczyły o komplet punktów. W tych staraniach finezji było niewiele, więcej siły fizycznej. Toteż kibice nie doczekali się gradu strzałów i zatrzęsienia widowiskowych akcji.
Ciekawsze było dopiero ostatnie 20 minut. Bliżej zdobycia drugiego gola byli goście. Po serii rzutów rożnych w idealnej pozycji znalazł się Jakub Bąk. Uderzył z bliska bardzo mocno w poprzeczkę. Chorzowianie zerwali się do ataku w końcówce. Bezskutecznie.
Był to piąty mecz Ruchu pod wodzą słowackiego trenera Jana Kociana. Trzy spotkania u siebie chorzowianie zremisowali po 1:1, a na wyjazdach dwa razy wygrali.

Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 1:1 (1:1).
Bramki:
1:0 Mateusz Kwiatkowski (15), 1:1 Takuya Murayama (28).
Żółta kartka - Ruch Chorzów: Marcin Malinowski. Pogoń Szczecin: Takafumi Akahoshi, Przemysław Pietruszka, Bartosz Ława, Abdoul Ouedraogo.
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 5 200.
Ruch Chorzów: Michał Buchalik - Michał Helik, Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel - Jakub Smektała (66. Martin Konczkowski), Łukasz Surma, Filip Starzyński, Bartłomiej Babiarz, Łukasz Janoszka (82. Marek Zieńczuk) - Mateusz Kwiatkowski (88. Grzegorz Kuświk).
Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Adam Frączczak, Wojciech Golla, Maciej Dąbrowski, Przemysław Pietruszka - Jakub Bąk (74. Herve Tchami), Maksymilian Rogalski (62. Donald Djousse), Takafumi Akahoshi, Bartosz Ława (68. Abdoul Ouedraogo), Takuya Murayama - Marcin Robak.

Wyniki meczów 12. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2013-10-18:
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok        4:1 (1:1)
Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław                3:2 (0:2)

2013-10-19:
Lechia Gdańsk - Lech Poznań                  1:4 (1:1)
Zawisza Bydgoszcz - Wisła Kraków             3:1 (0:1)
KGHM Zagłębie Lubin - Widzew Łódź            3:1 (0:0)

2013-10-20:
Legia Warszawa - Piast Gliwice               4:1 (1:0)
Cracovia Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2 (1:1)

2013-10-21:
Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin                1:1 (1:1)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16. Podbeskidzie Bielsko-Biała         12 1 5 6 10-19 8 -9

*W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze