Martin Ruszkiewicz 26.10.2013

Ekstraklasa: Wisła Kraków - Zagłębie Lubin. Trzy punkty w prezencie na jubileusz Smudy

W ostatnim sobotnim meczu 13. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Wisła Kraków na własnym boisku wygrała 1:0 z Zagłębiem Lubin.
W akcji z piłką Łukasz Piątek (C) z Zagłębia Lubin przed Łukaszem Burligą (P) z miejscowej Wisły w meczu T-Mobile Ekstraklasy, rozegranym w KrakowieW akcji z piłką Łukasz Piątek (C) z Zagłębia Lubin przed Łukaszem Burligą (P) z miejscowej Wisły w meczu T-Mobile Ekstraklasy, rozegranym w KrakowiePAP/Jacek Bednarczyk

Piłkarze Wisły Kraków pozostają niepokonani w lidze na własnym stadionie. W sobotę pokonali KGHM Zagłębie Lubin. W spotkaniu tym "Białą Gwiazdę", po raz setny w karierze, prowadził Franciszek Smuda.
Pierwsze pół godziny meczu było wyrównane, ale nudne. W tym czasie żadna ze stron nie stworzyła sobie dogodnej okazji do zdobycia gola.
Na kilkanaście minut przed przerwą zarysowała się przewaga krakowian. W 39. min. przed polem karnym Zagłębia został sfaulowany Rafał Boguski. Po strzale z rzutu wolnego Łukasza Garguły fatalnie interweniował Michał Gliwa i piłka wpadła do siatki.
W 45. min. powinno być 2:0, ale Wilde-Donald Guerrier z bliska przestrzelił.
Po przerwie krakowianie nie kontynuowali naporu na bramkę rywala. Im bliżej było końca spotkania tym częściej było gorąco w polu karnym Wisły. Najbliżej wyrównania lubinianie byli w 80. i 83. min. W pierwszym przypadku Dawid Abwo z metra nie trafił do siatki. Po chwili Adrian Błąd miał przed sobą tylko golkipera, ale jedyną korzyścią z tej akcji dla Zagłębia był rzut rożny.

Po meczu powiedzieli:
Orest Lenczyk (trener KGHM Zagłębia Lubin):
"Jechaliśmy do Krakowa, aby zagrać dobry mecz. Myśleliśmy o przywiezieniu stąd co najmniej punktu. Nie udało się, nie strzeliliśmy bramki. Powiem jednak wprost, jestem zadowolony z dzisiejszej postawy mojego zespołu. Do końca biegali, nie lubię tego słowa, ale powiem, walczyli. Stworzyli widowisko, za które nie muszą się wstydzić. Piłka nożna jest grą błędów, a bramkarz jest saperem. Dziś okazało się, że lont wyciągnął nie w tym momencie co trzeba".
Franciszek Smuda (trener Wisły Kraków): "Było to jedno z trudniejszych spotkań w tym sezonie. Mówiłem przed meczem, że Zagłębie to trudny rywal. Mogę się cieszyć po meczu ze zdobytych punktów. Nie wiem jak poważny jest uraz Arkadiusza Głowackiego. Trzeba poczekać co najmniej do niedzieli na informację czy będzie mógł zagrać przeciwko Widzewowi".

Wisła Kraków - KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Łukasz Garguła (39-wolny).
Żółta kartka - Wisła Kraków: Michał Chrapek, Wilde-Donald Guerrier, Łukasz Burliga. KGHM Zagłębie Lubin: Robert Jeż.
Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra). Widzów 10 753.

Wisła: Miśkiewicz, Burliga, Jovanović, Głowacki, Bunoza, Chrapek, Garguła, Sarki, Boguski, Guerrier, Brożek

Zagłębie: Gliwa, Rymaniak, Guldan, Banaś, Widanow, Bilek, Piątek, Piech, Jeż, Kwiek, Papadopulos