Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
IAR
migrator migrator 21.06.2010

Osłabnie pozycja Pawlaka w partii i rządzie?

Waldemar Pawlak przyznał, że PSL "nie specjalizuje się w wyborach prezydenckich". Komentując swój słaby wynik Pawlak wyraził nadzieję, że lepiej będzie w wyborach parlamentarnych i samorządowych.
Waldemar PawlakWaldemar Pawlakfot. east news

PSL w piątek na posiedzeniu Rady Naczelnej ma zdecydować, któremu kandydatowi udzieli poparcia w II turze wyborów prezydenckich.


Lider ludowców Waldemar Pawlak zapowiedział, że wcześniej Jarosławowi Kaczyńskiemu i Bronisławowi Komorowskiemu zostaną zadane pytanie programowe.

Waldemar Pawlak przyznał, że PSL "nie specjalizuje się w wyborach prezydenckich". Komentując swój słaby wynik Pawlak wyraził nadzieję, że lepiej będzie w wyborach parlamentarnych i samorządowych.


Nie chciał jednak odpowiedzieć na pytanie dziennikarki IAR, czy zamierza zgłosić wniosek o wotum zaufania dla siebie podczas posiedzenia władz partii.

Tymczasem poseł PSL Janusz Piechociński uważa, że wynik Waldemara Pawlaka był słaby i powinien on zgłosić wniosek o wotum zaufania, bo nie zostały zrealizowane postawione przed kampanią cele.
Waldemar Pawlak powiedział, że spodziewał się takiej deklaracji Piechocińskiego.

Waldemar Pawlak nie obawia się, że w związku z jego słabym wynikiem wyborczym a bardzo dobrym Grzegorza Napieralskiego, Platforma Obywatelska zmieni koalicjanta.

Palikot chce koalicji z SLD

Tymczasem wiceprzewodniczący klubu PO Janusz Palikot uważa, że wynik wyborów skłania do zmian politycznych, a więc zastąpienia koalicji z PSL porozumieniem z SLD. Waldemar Pawlak powiedział, że nie traktuje słów Janusza Palikota poważnie.


Po przeliczeniu głosów z ponad 94,3 procent komisji obwodowych, w wyborach prezydenckich prowadzi Bronisław Komorowski, który zdobył 41,22 procent głosów. Tuż za nim jest Jarosław Kaczyński, który uzyskał 36,74 procent głosów.


Kolejni kandydaci zdobyli odpowiednio: Grzegorz Napieralski 13,68 procent głosów, Janusz Korwin-Mikke 2,46 procent, Waldemar Pawlak 1,81 procent, Andrzej Lepper 1,32 procent, Andrzej Olechowski 1,43 procent, Marek Jurek 1,04 procent, Bogusław Ziętek 0,17 procent i Kornel Morawiecki 0,13 procent.


Frekwencja wyniosła 54,85 procent.

rr, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)