PolskieRadio 24
Paweł Majewski 23.09.2019

Bundesliga: "Kicker" znowu docenił Roberta Lewandowskiego. Polak w jedenastce kolejki

Niemiecki magazyn "Kicker" umieścił Roberta Lewandowskiego w najlepszej jedenastce piątej kolejki piłkarskiej Bundesligi. To już trzecie takie wyróżnienie w sezonie napastnika, który w sobotę zdobył dwie bramki w meczu Bayernu Monachium z FC Koeln (4:0).
  • Początek sezonu jest znakomity dla Lewandowskiego
  • W pięciu ligowych meczach strzelił już dziewięć bramek
  • Grę napastnika docenia "Kicker"

Kapitalny początek

Lewandowski fenomenalnie rozpoczął nowy sezon ligowy. W pięciu dotychczasowych meczach Polak strzelił już dziewięć bramek. Ponadto jest pierwszym od 19 lat piłkarzem, który wpisywał się na listę strzelców w pięciu pierwszych ligowych spotkaniach Bawarczyków. Ostatnim, który mógł pochwalić się takim osiągnięciem, był Carsten Jancker w sezonie 2000/2001.

Mógł strzelić więcej

W meczu z Koeln "Lewy" pokonał Timo Horna w trzeciej i czterdziestej ósmej minucie. Jako wyznaczony do wykonywania rzutów karnych mógł skompletować hat-tricka w 60. minucie, ale "oddał" jedenastkę faulowanemu wcześniej Philippe Coutinho. Brazylijczyk także trafił do jedenastki kolejki. Zarówno on, jak i polski napastnik otrzymali od dziennikarzy notę "2" (w skali 6-1, gdzie "1" to klasa światowa).

"Lewy" odskoczył konkurencji

31-latek już po raz trzeci w tym sezonie znalazł się w jedenastce kolejki prestiżowego magazynu. Takim osiągnięciem nie może się pochwalić żaden inny piłkarz. Lewandowski zdecydowanie prowadzi też w klasyfikacji strzelców. Z dziewięcioma golami wyprzedza Timo Wernera z RB Lipsk oraz Hiszpana Paco Alcacera. Obaj zdobyli pięć bramek.

Kolejną okazję do powiększenia bramkowego konta Lewandowski będzie miał 28 września. Wówczas mistrzowie Niemiec zagrają na wyjeździe z beniaminkiem SC Paderborn.