PolskieRadio 24
Jakub Pogorzelski 25.11.2019

Serie A: wielkie emocje we Włoszech. Trzy czerwone kartki w przełożonym meczu

Wielkie emocje towarzyszyły kibicom, którzy zdecydowali się przyjść na mecz Lecce - Cagliari w 13. kolejce Serie A. Fani zobaczyli aż trzy czerwone kartki, a gospodarze zdołali wywalczyć punkt w ostatnich minutach meczu, doprowadzając do stanu 2:2.

Spotkanie miało zostać rozegrane w niedzielę, jednak zostało przełożone na kolejny dzień z powodu warunków atmosferycznych. Mecz przez długi czas zdawał się nie mieć szczególnej historii, jednak sytuacja uległa zmianie w 81. minucie. Wtedy, przy stanie 0:2, piłkę lecącą do bramki zatrzymał ręką obrońca Cagliari, Fabrizio Cacciarore i sędzia podjął jedyną możliwą decyzję - pokazał mu czerwoną kartkę. Chwilę później rzut karny wykorzystał Gianluca Lapadula.

Napastnik chciał złapać piłkę w ręce i szybko wznowić grę, jednak bramkarz gości Robin Olsen wybił ją w trybuny. Wtedy doszło do szarpaniny między zawodnikami, która zakończyła się wykluczeniem ich z boiska. Na placu gry zostało dziewiętnastu piłkarzy, na boisku było więc sporo miejsca. Wykorzystali to zdeterminowani gospodarze, doprowadzając do wyniku 2:2 dzięki uderzeniu Calderoniego.

Podopieczni Fabio Liveraniego dążyli do zdobycia zwycięskiej bramki, Diego Farias starał się wymusić na arbitrze rzut karny, jednak sam został upomniany żółtym kartonikiem.