Mateusz Brożyna 21.12.2019

La Liga. Cztery gole Barcelony, Messi i spółka podzielili się łupem

FC Barcelona wygrała w ostatnim tegorocznym występie z Alaves 4:1 w meczu 18. kolejki La Liga. "Duma Katalonii" dzięki wygranej umocniła się na pozycji lidera. W niedzielę dogonić ich może Real Madryt, który zagra z Athletic Bilbao.
  • Kolejny raz bohaterem "Blaugrany" okazał się duet Suarez-Messi
  • FC Barcelona prowadzi w tabeli La Liga z dorobkiem 39 punktów

Bohaterem meczu na Camp Nou był Luis Suarez. Urugwajczyk zaliczył asysty przy golach Antoine'a Griezmanna, Arturo Vidala i Lionela Messiego, a swój występ zwieńczył golem z rzutu karnego w 75. minucie.

Jedyną bramkę dla gości zdobył w 56. minucie Pere Pons.

Oprócz Suareza po meczu dużo pochwał zebrał Messi. Argentyńczyk strzelił gola przy stanie 2:1, gdy losy spotkania jeszcze się ważyły. To było efektowne trafienie, po strzale z około 20 metrów.

- Gdy Messi widzi, że zespół potrzebuje impulsu, jest tam - komplementował kolegę z drużyny Griezmann.

Były mistrz wraca do Anglii. Nowy menedżer Evertonu

Barcelona prowadzi w tabeli z dorobkiem 39 punktów. Trzy mniej ma Real Madryt, który w niedzielny wieczór podejmie Athletic Bilbao. "Królewscy" nie przegrali 12 ostatnich meczów, licząc również Ligę Mistrzów.

Na trzecim miejscu umocniła się Sevilla (34) - w sobotę wygrała na wyjeździe z beniaminkiem Mallorcą 2:0.

Po tej kolejce drużyny La Liga rozpoczną dwutygodniową przerwą świąteczno-noworoczną.