Mateusz Brożyna 15.01.2020

Puchar Polski siatkarzy. Jastrzębski Węgiel pokonany w domu, Trefl Gdańsk w półfinale

Trefl Gdańsk awansował do półfinału siatkarskiego Pucharu Polski. W ćwierćfinale Trefl pokonał na wyjeździe Jastrzębski Węgiel 3:2 (18:25, 24:26, 25:20, 25:20, 15:13). Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został atakujący zespołu z Gdańska - Bartosz Filipiak.
  • Rozgrywający Trefla Marcin Janusz cieszył się z dobrej gry swojego zespołu (IAR)
  • Środkowy Jastrzębskiego Węgla Michał Szalacha, żałował, że jego drużyna nie wygrała spotkania po zwycięstwie w dwóch pierwszych setach (IAR)

W ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski siatkarzy Jastrzębski Węgiel przegrał u siebie z Treflem Gdańsk 2:3 (25:18, 26:24, 20:25, 20:25, 13:15). Do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany 14-15 marca, awansował Trefl.

W trzecim secie gospodarze zostali „rozbici” zagrywką rywali, którzy zaczęli tę część od prowadzenia 7:0. W tie-breaku jastrzębianie prowadzili 12:8 i nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku.

Jastrzębski Węgiel w sobotę zagra na wyjeździe z rosyjskim Zenitem Kazań w meczu grupowym Ligi Mistrzów.

Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 2:3 (25:18, 26:24, 20:25, 20:25, 13:15)

Jastrzębski: Lukas Kampa, Dawid Konarski, Jurij Gladyr, Michał Szalacha, Christian Fromm, Tomasz Fornal – Jakub Popiwczak (libero) – oraz Julien Lyneel, Jakub Bucki, Dominik Depowski, Graham Vigrass.

Trefl : Marcin Janusz, Bartosz Filipiak, Wojciech Grzyb, Bartłomiej Mordyl, Ruben Schott, Paweł Halaba – Maciej Olenderek (libero) – oraz Kewin Sasak, Mateusz Janikowski, Szymon Jakubiszak, Karol Urbanowicz.

Wyniki ćwierćfinałów Pucharu Polski 2020 mężczyzn:
wtorek
Lechia Tomaszów Mazowiecki - VERVA Warszawa Orlen Paliwa 0:3 (16:25, 16:25, 11:25)
PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 18:25, 25:20, 25:16)
środa
Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 2:3 (25:18, 26:24, 20:25, 20:25, 13:15)
BBTS Bielsko-Biała - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (16:25, 12:25, 23:25)

Źródło: TVP Sport