Aneta Hołówek 20.01.2020

Primera Division: Messi uratował debiut trenera Setiena. Granada grzmi na sędziego

FC Barcelona pokonała na Camp Nou Granadę 1:0 w meczu 20. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy, który był debiutem trenera Quique Setiena. Jedyną bramkę dla obrońców tytułu zdobył w 76. minucie, gdy rywale grali już w dziesiątkę, Lionel Messi.
  • O Barcelonie było w ostatnich dniach szczególnie głośno za sprawą zmiany trenera, co w trakcie sezonu nie zdarzyło się w tym klubie od dawna
  • Ernesto Valverde stracił posadę po porażce z Atletico Madryt w półfinale Superpucharu Hiszpanii i został zastąpiony przez Quique Setiena
  • Jak napisała Marca, Messi uratował debiut nowego trenera
  • Po meczu szeroko komentowane są decyzje sędziów tego spotkania

Pod nieobecność kontuzjowanego Urugwajczyka Luisa Suareza wybiegł na boisko 17-letni Ansu Fati, ale - co nie jest zaskoczeniem - zwycięstwo Barcelonie zapewnił Messi.

Niespełna kwadrans przed końcem meczu słynny Argentyńczyk wykończył szybką i efektowną akcję drużyny. Wykorzystał podanie piętą od Chilijczyka Arturo Vidala i nie dał szans bramkarzowi rywali.

"Tym, co pewne i niezmienne jest tylko Messi. Argentyńczyk ratuje debiut trenera Setiena" - napisała "Marca".

Z 14 golami Messi umocnił się na prowadzeniu w ligowej klasyfikacji strzelców.

W momencie straty bramki Granada grała już w osłabieniu, bowiem w 69. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył obrońca German Sanchez.

- Ilekroć przyjeżdżamy na Camp Nou, jest to samo. Walczymy, rywalizujemy, ale oni nam na to nie pozwalają. W razie jakichkolwiek wątpliwości, decyzje zawsze są na korzyść Barcelony. Zawsze tak jest! Śmieją się z najmniejszych i z całego naszego wysiłku, który wkładamy, aby zrównoważyć ich miliony - powiedział po meczu rozgoryczony Dimitri Foulquier, obrońca Granady.

Prowadząca w tabeli Barcelona ma 43 punkty, podobnie jak Real Madryt, który w sobotę wygrał u siebie z Sevillą 2:1 po dwóch golach Brazylijczyka Casemiro.