PolskieRadio 24
Jakub Pogorzelski 01.02.2020

La Liga: Real wygrał derby Madrytu. Gol Benzemy zadecydował o zwycięstwie

W hicie 22. kolejki hiszpańskiej La Liga, Real Madryt pokonał na Santiago Bernabeu rywali zza miedzy, Atletico 1:0 po bramce Karima Benzemy. "Królewscy" przedłużyli swoją serię spotkań bez porażki do 21., a podopieczni Simeone nadal nie wyszli z kryzysu.
  • Real ostatni mecz przegrał 19 października z Majorką
  • Atletico zanotowało piąty kolejny mecz bez zwycięstwa

Destrukcja przede wszystkim

Oba zespoły zaczęły mecz dość ostrożnie, zdając sobie sprawę z ciężaru meczu derbowego. Pierwszą sytuację bramkową miał Sergio Ramos, który oddał sytuacyjny strzał lewą nogą, jednak piłka poszybowała wysoko nad bramką.

Bundesliga. 150 gol Lewandowskiego dla Bayernu, Bawarczycy nie dali szans Mainz

Kapitan „Królewskich” po świetnie rozegranym rzucie rożnym miał kolejną okazję kilka minut później, jednak skiksował. Swoją szansę mieli także goście, gdy w dobrej pozycji do uderzenia znalazł się Vitolo, lecz zostało one wybronione przez Courtois. Następnie pod bramką rywali szukał swojej szansy Correa.

Spotkanie stało na wysokim poziomie, lecz dobre zorganizowanie obu drużyn w destrukcji skutecznie uniemożliwiało przeciwnikom strzelanie goli. Atmosfera była napięta, a znany z wybuchowych reakcji Diego Simeone został ukarany żółtą kartką. Kontrowersje wzbudziła także akcja z 34. minuty, gdy po interwencji Casemiro upadł w polu karnym Alvaro Morata. Sędzia nie zdecydował się jednak na podyktowanie rzutu karnego.

Benzema robi różnicę

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie – piłkarze największą wagę przywiązywali do tego, aby przede wszystkim nie stracić gola. Sytuacja zmieniła się w 56. minucie po znakomicie rozegranej akcji przez duet gospodarzy Vinicius-Mendy, którą zakończył precyzyjnym strzałem Karim Benzema.

Atletico w dalszym ciągu nie potrafiło przejąć inicjatywy i pokazało, że nadal zmaga się z najpoważniejszym kryzysem za kadencji Simeone. Nie zmienili tego rezerwowi Thomas Lemar, Sergio Camello czy Yannick Carrasco, który dopiero wczoraj dołączył do Atleti.

Z zespołu, który potrafił „zabiegać” każdego przeciwnika, stał się bezbarwną drużyną bez atutów. Kolejnymi rajdami popisywali się Vinicius i Vasquez, a Los Colchoneros mogli jedynie bronić się przed stratą kolejnych goli.