Paweł Majewski 21.02.2021

Serie A: gol Piotra Zielińskiego nie pomógł. Kryzys Napoli trwa

Piotr Zieliński zdobył piątego gola w obecnym sezonie Serie A, ale Napoli z polskim piłkarzem w składzie przegrało w Bergamo z Atalantą 2:4 i jest coraz niżej w tabeli.

Mecz w Bergamo potwierdził, że Napoli w ostatnich tygodniach szczególnie słabo sobie radzi w roli gości. Niedzielna porażka jest już szóstą z rzędu na obcych boiskach łącznie we wszystkich rozgrywkach. Poza tym piłkarze mającego coraz słabszą pozycję trenera Gennaro Gattuso wygrali tylko jedną z ostatnich sześciu potyczek.

Kryzys trwa

W lidze spadli na siódmą pozycję, a w czwartek powalczą z Granadą o pozostanie w Lidze Europy. W Hiszpanii kilka dni temu przegrali 0:2.

Do przerwy na stadionie Atalanty goli nie było. Krótko po rozpoczęciu drugiej połowy prowadzenie miejscowym dał Kolumbijczyk Duvan Zapata. Sześć minut później strzałem z pola karnego wyrównał Zieliński, który grał do 84. minuty.

Później gole dla ekipy z Bergamo zdobyli Robin Gosens i inny Kolumbijczyk Luis Muriel (14. bramka w sezonie), następnie niemiecki obrońca gospodarzy trafił pechowo do własnej bramki, a ostatecznie wynik ustalił Argentyńczyk Cristian Romero.

Atalanta z 43 punktami awansowała na czwartą lokatę, a Napoli ma trzy mniej i jest siódme.

Hit dla Interu

Wcześniej w niedzielę w meczu na szczycie włoskiej ekstraklasy Inter pewnie pokonał na San Siro lokalnego rywala - AC Milan 3:0.

Dwie bramki zdobył Argentyńczyk Lautaro Martinez, a wynik spotkania ustalił w 66. minucie reprezentant Belgii Romelu Lukaku.

"+Lu-La+ jak w bajce" - zachwycała się "La Gazzetta dello Sport" duetem napastników Interu, którzy w głównej roli wystąpili już w piątej minucie. To z podania Lukaku Lautaro Martinez zdobył pierwszą bramkę.

Serie A: Inter nie dał szans Milanowi. Duet "Lu-La" znokautował lokalnego rywala

W 57. minucie akcję z udziałem Lukaku i Chorwata Ivana Perisicia wykończył Martinez, a nokautujący cios zadał ciemnoskóry Belg, który z dorobkiem 17 trafień jest najskuteczniejszym strzelcem Serie A.

W końcówce niedzielnego meczu, którego gospodarzem na wspólnym obiekcie był Milan, zabrakło napięcia. Pewny już swego trener Antonio Conte zdjął na ostatnie 10 minut z murawy pięciu zawodników, wprowadzając do gry rezerwowych.

"Nerazzurri" zrobili w niedzielę wielki krok w stronę mistrzostwa Włoch. Po tytuł sięgnęli 18 razy, ale po raz ostatni w 2010 roku.