PolskieRadio24.pl
Mateusz Brożyna 13.03.2021

Ligue 1: gol Arkadiusza Milika. Olympique Marsylia wygrywa z Brest [WIDEO]

Arkadiusz Milik strzelił gola w wygranym meczu 29. kolejki francuskiej Ligue 1 między Olympique Marsylia a Brestem. 27-latek zdobył bramkę w doliczonym czasie pierwszej połowy. Reprezentant Polski grał do 84. minuty, po czym został zmieniony przez Dario Benedetto.
  • Tytułu broni Paris Saint-Germain
  • Liderem jest Lille, które ma dwa punkty przewagi nad PSG

W ostatnim zaległym spotkaniu Ligue 1 marsylczycy pokonali Stade Rennes FC 1:0, a Milik był na boisku do 71. minuty. Trzy punkty dla OM zapewnił pod koniec spotkania Mickael Cuisance. Spotkanie z Brestem na Stade Vélodrome było kolejną okazją by wspiąć się w ligowej tabeli, by móc myśleć o grze w europejskich pucharach.

górski serwis grafika 1200 .jpg
SERWIS SPECJALNY - KAZIMIERZ GÓRSKI

Po kiepsko ocenionym przez media meczu z Rennes Milik skutecznie odpowiedział na krytykę. Polak wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Do byłego napastnika Napoli dogrywał Dimitri Payet. Polak przyjął piłkę i precyzyjnie przymierzył, nie dając większych szans golkiperowi gości.

Spokój trenera Sampaoliego w 71. minucie zakłócił Lilian Brassier, który zdobył wyrównującą bramkę dla Brest.

Arkadiusz Milik opuścił boisko w 84. minucie, w jego miejsce pojawił się Dario Benedetto. Zaledwie kilka sekund później zwycięską bramkę dla OM zdobył Florian Thauvin.

Jeszcze w doliczonym czasie gry wynik spotkania na Stade Vélodrome ustalił Mickael Cuisance, który podwyższył wynik na 3:1.

Po wygranej z Brest, podopieczni Jorge Sampaoliego awansowali na piąte miejsce w tabeli Ligue 1. Zespół OM ma na swoim koncie 45 punktów.

Arkadiusz Milik trafił do Marsylii w styczniu, wypożyczony na półtora roku z SSC Napoli (z opcją wykupu). Dotychczas w barwach Olympique Polak zdobył cztery bramki.