PolskieRadio24.pl
Mateusz Brożyna 20.04.2021

Bundesliga: Bayern odprawił Bayer w Monachium. Bawarczycy o krok od kolejnego tytułu

W hicie 30. kolejki niemieckiej Bundesligi broniący tytułu Bayern Monachium pewnie pokonał u siebie Bayer Leverkusen (2:0) i konsekwentnie zmierza po dziewiąte z rzędu i 31 w historii klubu mistrzostwo Niemiec.
  • Liderem rozgrywek jest broniący tytułu Bayern Monachium
  • Robert Lewandowski wciąż jest liderem klasyfikacji strzelców

Bawarczycy pewnie zmierzają w kierunku dziewiątego mistrzostwa Niemiec. Podopieczni Hansiego Flicka walczą już tylko w Bundeslidze, po tym jak odpadli z krajowego pucharu oraz ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Monachijczycy mają przewagę nad drugim RB Lipsk, ale w samej stolicy Bawarii nie jest spokojnie.

Falstart Superligi? Pierwsze kluby chcą się wycofać z rozgrywek

Po meczu z Wolfsburgiem Flick ogłosił, że po sezonie chce rozwiązać kontrakt, ponadto Bayern cały czas musi sobie radzić bez wracającego po kontuzji Roberta Lewandowskiego. W ostatniej kolejce obrońcy tytułu pokonali na wyjeździe VfL Wolfsburg 3:2 i mają już siedem punktów przewagi nad drużyną Juliana Nagelsmanna.

Piłkarze Bayeru Leverkusen chyba nie spodziewali się takiego obrotu sytuacji. Dwie szybkie akcje zatrzęsły drużyną przyjezdnych na murawie w stolicy Bawarii. Już w 7. minucie spotkania wynik otworzył Maxim Choupo-Moting, a zaledwie sześć minut później drugiego gola dla gospodarzy strzelił Joshua Kimmich.

Jeszcze przed przerwą trzecią bramkę mógł dołożyć David Alaba, ale świetną interwencją popisał się golkiper "Aptekarzy" Lukas Hradecky. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części spotkania piłka po raz trzeci znalazła się w bramce Bayeru Leverkusen, ale ostatecznie Choupo-Moting był na pozycji spalonej.

Po zwycięstwie z Leverkusen Bayern ma już 71 punktów na koncie. Drugi RB Lipsk przegrał na wyjeździe z Kolonią i do lidera Bundesligi traci 10 "oczek". Do zakończenia sezonu pozostało cztery kolejki. W następnym meczu Bawarczycy zagrają z Mainz. W tym spotkaniu ma zagrać już Robert Lewandowski.

30. kolejka Bundesligi:

Bundesliga: sześć goli dzieli Lewandowskiego od pobicia rekord Muellera. "Zobaczymy"

Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 2:0 (2:0)

Bramki: Maxim Choupo-Moting - 7, J. Kimmich - 13

Sędzia: Guido Winkmann (Kerken)

Bayern: Neuer (c) – Pavard (B. Sarr), Boateng (Kouassi), Lucas Hernández, A. Davies – Kimmich, Alaba – Coman (Sané), Müller (Goretzka), Musiala (Scott) – Choupo-Moting

Bayer: Hrádecký – Tah, Bender (Amiri), Tapsoba – Frimpong (Wirtz), Aránguiz (c) (Demirbay), Palacios, Sinkgraven (Wendell) – Diaby (Bellarabi), Bailey – Schick