Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Jedynka
Agnieszka Szałowska 19.05.2014

NCBR stawia na staże. "Liczy się jakość i efektywność"

- Za stażami niestety ciągnie się taka łatka, że służą wykonywaniu przez studentów czynności, które nie są ani im, ani pracodawcy potrzebne. My wymagamy, by staż był ściśle merytorycznie powiązany z tym, czego student uczy się na danym kierunku - mówił w Jedynce Piotr Krasiński.
NCBR stawia na staże. Liczy się jakość i efektywnośćEast News/Glow Images

- Dziś nie wystarczy już wiedza, którą student zdobędzie w czasie studiów z książek i wykładów. Potrzebna jest wiedza praktyczna, określone umiejętności, które sprawią, że opuszczając mury uczelni student będzie atrakcyjny dla pracodawcy - powiedział Piotr Krasiński, z-ca kierownika Działu Rozwoju Kadry Naukowej NCBR. Gość radiowej Jedynki podkreśla, że w zdobyciu tych umiejętności pomagają staże współfinansowane ze środków europejskich.

Przedsiębiorczość akademicka - wszystkie audycje cyklu >>>

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju najchętniej przyznaje środki uczelniom, które wysyłają studentów na staże 3-miesięczne. - Wiadomo, że przez tydzień student niczego się nie nauczy - dodał w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską Piotr Krasiński.

Programy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju >>>

Zastępca kierownika Działu Rozwoju Kadry Naukowej NCBR przypomniał, że na rynek pracy wchodzą pierwsi absolwenci kierunków zamawianych. Dzięki temu projektowi udało się przywrócić równowagę miedzy studiami humanistycznymi i technicznymi. - Kolejnym etapem będzie to, co będziemy robić w ramach kolejnej perspektywy finansowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój od końca tego roku do roku 2020. W skrócie - zwracać będziemy uwagę na elementy praktyczne - podkreślił.

Czym jest konkurs kompetencyjny? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Z kraju i ze świata" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku w samo południe.

(asz, pg)