Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Jedynka
Małgorzata Kucharska 10.08.2010

Poznańska burza

Poznań to kolejne miasto ubiegające się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Władze miasta liczą na zwycięstwo.
Poznańska burza fot. Wikipedia

- U nas wszystko jest dobrze przygotowane - Od tych słów prezentację Poznania rozpoczął zastępca prezydenta miasta Sławomir Hinc.

Jego zdaniem istotnym elementem przygotowań do konkursu i zmagań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury jest powrót do historii Polski. - To tutaj narodził się ród Piastów, który osiadł i dynamicznie rozwijał naszą państwowość - tłumaczył w programie "Rozdroża kultury" Sławomir Hinc.

Poznańska Burza Kulturalna - tak brzmi hasło programu kulturalnego w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Kompleks Jezuicki w Poznaniu
Kompleks Jezuicki w Poznaniu

W przyrodzie burza jest gwałtownym zjawiskiem, które przemija pozostawiając odświeżoną atmosferę. W Poznaniu Burza Kulturalna ma przynieść rewitalizację aktywności kulturalnej. Ma pobudzać kreatywność mieszkańców i stworzyć sprzyjające warunki dla harmonijnego i twórczego wyładowania energii kultury.

Władze miasta chcą wywołać burzę mózgów wśród ludzi działających w kulturze, by stworzyli oni program, który bez względu na wyniki konkursu będzie zrealizowany i ożywi życie kulturalne miasta.
Sławomir Hinc twierdzi, że już samo przystąpienie do konkursu i przygotowania do niego przyniosą miastu wiele dobrego.

Główną misją Poznańskiej Burzy Kulturalnej jest stworzenie młodym ludziom przestrzeni do spotkań i działań artystycznych oraz zmiana dotychczasowego wizerunku miasta.

O przygotowaniach do konkursu, podjętych inicjatywach i kulturalnych ambicjach Poznania w programie "Rozdroża kultury" rozmawiali Sławomir Hinc, zastępca prezydenta miasta, Katarzyna Godlewska - operator przygotowań do konkursu ESK oraz Borys Fromberg z biura promocji miasta Poznań.

Prowadził Andrzej Matul.


(mb)