Ostro skrytykowany przez UE wynik referendum w Szwajcarii. Szwajcarzy powiedzieli w referendum to, co gryzie większość mieszkańców Europy - Die Welt - Dziennik wraca do referendum przeprowadzonego w Szwajcarii, w którym mieszkańcy kraju opowiedzieli się za ograniczeniem imigracji.
UE wznawia rozmowy o podatku od transakcji finansowych - Frankfurter Allgemeine Zeitung - Podatek w założeniu ma być pobierany przy kupnie i sprzedaży różnych produktów finansowych. Ma to zahamować spekulacje i pomóc w stabilizacji rynków finansowych. Będzie obowiązywał w 11 krajach Unii.
UE jest coraz bliższa nałożenia sankcji na Ukrainę w związku z eskalacją przemocy w Kijowie - The Telegraph - Tymczasem Rosja obarcza Zachód winą za doprowadzenie swoją ingerencją Ukrainy na skraj wojny domowej.
Unijna komisarz Cecilia Malmstrom w liście do władz hiszpańskich, wyraziła „głębokie zaniepokojenie” i zażądała wyjaśnień w sprawie nieludzkiego traktowania imigrantów afrykańskich - El Pais - Hiszpania oczekują pomocy finansowej i technicznej od reszty Europy, której nie otrzymuje.
UE w żadnym wypadku nie będzie importować wołowiny modyfikowanej hormonalnie oświadczył Unijny komisarz Karel De Guchta - Le Monde - Taka klauzula ma zostać zawarta w przyszłej umowie o wolnym handlu UE - USA.
Raport na temat negatywnych skutków działalności Trojki w krajach nazywanych dłużnikami, zaaprobowany przez PE, daje wyraz rozczarowania obywateli UE ostrą polityką oszczędności narzuconą przez Komisję Europejską, Europejski Bank Centralny i Międzynarodowy Fundusz Walutowy - To Ethnos.