Polskie Radio

Wywiady, literatura i kolędy. Polskie Radio na środę

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 18:00
W Jedynce przed południem: szach i mat - czyli wszystko o grze w szachy. W Dwójce o poranku - o teatralnych nocach sylwestrowych w Polsce, a w Trójce nocą - o opisowych narracjach dla niewidomych i słabowidzących. Wieczorem w Dwójce - kolędy na ludowy śpiew i ludowe instrumenty, w Jedynce - piosenki na Boże Narodzenie w wykonaniu gwiazd opery, a w Trójce - rozmowy o biżuterii jako dowodzie miłości. W Czwórce rozmowy o wdzięczności oraz o nadwrażliwej generacji. Z kolei w Polskim Radiu Dzieciom kolejna część spotkań ze zwycięskimi pracami konkursu "Gwiazdkopisanie". 
Studio emisyjne M2
Studio emisyjne M2Foto: Wojciech Kusiński/PR
logo

9.00-12.00 "Cztery pory roku" - zaprasza Roman Czejarek.

Fenomen popularności gry w szachy w Polsce - czy jego powodem jest słynny serial "Gambit królowej" czy międzynarodowe sukcesy Polaków w tej grze? Niedawno Polacy zdobyli złoto i srebro na Mistrzostwach Europy w szachach szybkich i błyskawicznych, a już niebawem (26-30.12) w Warszawie Mistrzostwa Świata w tej grze. Dlaczego warto grać w szachy, czego uczy ta gra - o tym w rozmowie z trenerem szachowym Michałem Kanarkiewiczem.

Jak w każdą środę także "Poradnik językowy", a ponadto, kolejny odcinek słuchowiska "Rodzina Połanieckich" i konkursy "A to kto to?" oraz "Od małego dla dużego".

20.00-22.00 "Tu jest muzyka" -  Wieczór z operą i operetką - zaprasza Robert Kamyk

Najpiękniejsze pieśni i piosenki na Boże Narodzenie w wykonaniu gwiazd opery. Silent Night, White Christmas, Have Yourself a Merry Little Christmas, O Holy Night, a także Lulajże Jezuniu. Jak wyjątkowo mogą zabrzmieć, gdy śpiewane są przez takie sławy jak: Renee Fleming, Aleksandra Kurzak, Kiri Te Kanawa, Bryn Terfel, Jonas Kaufmann, Andrea Bocelli. Będzie się można o tym przekonać już w najbliższym Wieczorze z operą i operetką. W drugiej godzinie audycji - Ptasznik z Tyrolu Karla Zellera. 

LITERATURA W JEDYNCE:

10.35 - "Rodzina Połanieckich" Henryka Sienkiewicza z Janem Englertem, Martą Lipińską, Zdzisławem Mrożewskim - fragmenty słuchowiska z 1977 roku. 

Ta obyczajowa powieść inspirowana nieszczęśliwym małżeństwem Sienkiewicza z Marynuszką został wydana w 1894 roku. Opowiada o Maryni z Pławickich i Stachu Połanieckim. Nie od razu dane im było zawrzeć małżeństwo, na przeszkodzie stanęło zbyt kupieckie podejście Stacha do życia. To jednak nie tylko historia małżeństwa Połanieckich, ale także obraz nowej klasy.

21.45 - "Opowiadania" Stefana Grabińskiego w interpretacji Tomasza Borkowskiego, czyli fantastyka i horror w wersji retro.

21.45 - "Ania z Zielonego Wzgórza" w interpretacji Ireny Kwiatkowskiej, nagranie z roku 1969, w ramach Radiobooka (w sam raz na czas świąteczny i poświąteczny, jako książka rodzinna, którą darzą sentymentem różne pokolenia).

23.50 - "Pamiętniki Sadyka Paszy" Michała Czajkowskiego, czyta Krzysztof Kołbasiuk. 


PŁYTYA TYGODNIA:

"Biała Droga" (Reedycja) - Urszula.  

logo

00.00-01.00 - "Nocna strefa" - prowadzi Piotr Metz

00.55-01.00 - "Przypadki słowa" / Bolesław Leśmian - Iwona Smolka

01.00-02.00 - "Fantazja polska" (powtórzenie) - prowadzi Klaudia Baranowska

Wacław z Szamotuł Pieśń o narodzeniu pańskim Pochwalmyż wszytcy społem, wyk. Cracow Singers, dyr. Agnieszka Budzińska-Bennett; 

Grzegorz Gerwazy Gorczycki Completorium, wyk. Olga Pasiecznik - sopran, Piotr Łykowski - kontratenor, Wojciech Parchem - tenor, Mirosław Borczyński - bas, Concerto Polacco, Chór kameralny Sine Nomine, dyr. Marek Toporowski; 

Witold Lutosławski 20 polskich kolęd /wybór/, wyk. Olga Pasiecznik - sopran, Chór Polskiego Radia, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, dyr. Antoni Wit;

Jan Gembalski improwizacje kolędowe, na organach Filharmonii Narodowej w Warszawie.

02.00 – 06.00 – Muzyczna noc Euroradia - opracowanie Marek Zwyrzykowski

Victor De Sabata, Edward Elgar, Camille Saint-Saens, Antonin Dworzak, Fryderyk Chopin, Franz Berwald, Matteo da Perugia, Kaspar Forster, Karol Szymanowski, Hans Krasa, Vagn Holmboe, Antonio Vivaldi. 

06.00-07.00 - "Fantazja polska" (premiera) - prowadzi Klaudia Baranowska

Wojciech Kilar Agnus Dei, wyk. Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia, dyr. Anna Szostak; 

Koncert fortepianowy, wyk. Janusz Olejniczak - fortepian, POR, dyr. Wojciech Rajski; 

Krzesany Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, dyr. Antoni Wit;

Przygrywka i kolęda, wyk. NOSPR, dyr. Alexander Liebreich. 

07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Paweł Siwek

Muzeum Kinematografii w Łodzi otwiera drugą część ekspozycji "Łódź filmowa", gdzie zwiedzający może poczuć się jak łodzianin z początków XX wieku - w mieście pełnym atrakcji. W rozmowie z dyrektor muzeum, Marzeną Bomanowską, przeniesiemy się do pałacu Karola Scheiblera - siedziby instytucji, który jest jedynym miejscem w Polsce, chroniącym zabytki z dziedziny techniki, sztuki i kultury filmowej. O samych eksponatach i szczegółach wystawy opowiemy o godzinie 9.30.

Ponadto w audycji: rozpoczynamy przegląd planów sylwestrowych, instytucji kulturalnych w Polsce. Na początek - teatry; spotkanie z doktorem Patrykiem Kenckim, który podsumowuje mijający rok pod kątem wydarzeń teatralnych - początek o godzinie 8.30; poza tym - "Kto chce niech wierzy, Kosałka Jerzy!" - wystawa retrospektywna we wrocławskiej Galerii Miejskiej, w której artysta, posługując się ironią, groteską i absurdem - chętnie dialoguje z najważniejszymi przedstawicielami sztuki nowoczesnej. 

10.00-13.00 - "Kanon Dwójki" – prowadzi Klaudia Baranowska

10.00-11.00 - "Znacie to posłuchajcie"

Ludwik van Beethoven Sonata skrzypcowa G-dur, op. 96, wyk. Lina Tur Bonet & Aurelia Visovan.

11.10-12.00 - Jerzy Fryderyk Haendel Juliusz Cezar w Egipcie, HWV 17, arie Kleopatry, wyk. Sabine Devieilhe, Raphaël Pichon & Pygmalion; Jean Philippe Rameau Achante et Céphise, [wybór], wyk. Alexis Kossenko, Les Ambassadeurs-La Grande Écurie, Sabine Devieilhe & Cyrille Dubois. 

12.05-12.45 - Wojciech Kilar Orawa, wyk. Sinfonia Varsovia, dyr. Jerzy Maksymiuk 

12.45-13.00 - "Zapiski ze współczesności" / Stanisław Sojka, opr. Jakub Kukla

Agnieszka Osiecka i Czesław Niemen to tylko dwa nazwiska z długiej listy artystów, których twórczości Stanisław Sojka postanowił złożyć muzyczny hołd. Ale ważnych spotkań w dotychczasowym życiorysie wokalisty, pianisty i kompozytora było bez liku. Wszystkich przywołać się nie da. Ale nie może zabraknąć opowieści o Wojciechu Karolaku.

13.00-15.00 - "Koncerty w porze lunchu" - prowadzi Andrzej Sułek

Koncert Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie (Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, 09.02.2020). 

Silvestre Revueltas Sensemaya na orkiestrę, Alberto Ginastera Variaciones concertantes op. 23 na orkiestrę kameralną, Aldemaro Romero Fuga con Pajarillo na orkiestrę, Inocente Carreno Margariteña. Glosa sinfónica na orkiestrę, Carlos Chavez Symfonia nr 2 "Sinfonia India", wyk. Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, dyr. Christian Vasquez. 

16.00-18.00 - "Wybieram Dwójkę" - prowadzi Jakub Kukla

Mija 5 lat od zakupu przez Skarb Państwa kolekcji Książąt Czartoryskich. Zakup kolekcji wraz z nieruchomościami, a następnie przekazanie jej Muzeum Narodowemu w Krakowie, doprowadziło do ponownego otwarcia Muzeum Książąt Czartoryskich. - Organizowaliśmy tu pokazy czasowe, wydarzenia artystyczne, naukowe i edukacyjne. To jednak nie koniec naszych działań, mających na celu upowszechnianie kolekcji - mówi prof. Andrzej Szczerski, Dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie. Więcej szczegółów zdradzi prof. Andrzej Szczerski w rozmowie o g.16.30.

Ponadto w audycji: Tomasz Kolankiewicz podsumuje rok 2021 w filmie; przedstawimy pierwszą książkę przygotowaną przez absolwentów ASP w Gdańsku; będzie "Bezwstydnik" Katarzyny Cichosz, a Jeremie Renier opowie o filmie "Albatros".​

17.30-18.00 - "O wszystkim z kulturą" / Kobiety z obrazów - rozmowa z Małgorzatą Czyńską - Jakub Kukla

18.00-19.00 - "Teraz jazz" - prowadzi Przemysław Psikuta

19.00-22.00 - "Filharmonia Dwójki" - prowadzi Magda Łoś

Actus Humanus 2021 - koncert Zespołu Marii Pomianowskiej (Gdańsk, Dwór Artusa,  7.12.2021)

Maria Pomianowska kierownictwo artystyczne, śpiew, fidel płocka, suka biłgorajska, suka mielecka

Z BOŻEGO NARODZENIA: Śpiewamy, śpiewamy (melodia ludowa z Mazowsza Północnego); Głos dźwięczny z nieba wychodzi (melodia kościelna ze śpiewnika Michała Marcina Mioduszewskiego); Nie zalecajże się (melodia ludowa z Mazowsza Północnego); Jam jest dutka (Anonim, XVII w., rękopis staniątecki); Z Bożego Narodzenia (Anonim); Przybieżeli do Betlejem (śpiewnik ks. Jana Sedleckiego); Hej, hej lelija (pieśń ludowa z Lubelszczyzny); Radujcie się w Panu (Anonim, XVI w.); Nabożna i święta żona (Anonim, XVI w.); Kiedy król Herod królował (Anonim, XVI w.); Gdy śliczna Panna (Anonim, XVIII w.); Wśród nocnej ciszy (Anonim XVIII/XIX w., ze śpiewnika Michała Marcina Mioduszewskiego).

21.30-22.00 - "Rozmowy po zmroku" / Jan Wilkowski - Monika Pilch

22.00-23.00 - "Muzyczny wieczór" / "Nowa Polska" - prowadzi Ewa Szczecińska

Aleksander Nowak Syrena, melodrama aeterna do libretta Szczepana Twardocha, wyk Ewa Biegas - mezzosopran, Joanna Freszel - sopran, Jan Jakub Monowid - kontratenor, Bartłomiej Duś - saksofon, Daniel Popiałkiewicz -gitara elektryczna, Piotr Sałajczyk - fortepian, Orkiestra miasta Tychy Aukso, dyr Marek Moś

23.00-00.00 - "Nocna strefa" - prowadzą Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

LITERATURA W DWÓJCE: 

11.00-11.10 - "To się czyta" / Natalia Budzyńska "Brat Albert. Biografia", czyta Jarosław Gajewski. 

15.00-15.15 - "Literacka sjesta" - Jaroslav Hašek "Gdy się serce roznamiętni", czyta Krzysztof Kowalewski.

19.15-19.30 - "Książka do słuchania" - Jarosław Iwaszkiewicz "Aleja przyjaciół", czyta Zbigniew Zapasiewicz.


logo

00.00-02.00 - "Trójka pod księżycem" - Elżbieta Korczyńska 

Spotkanie z Fundacją Audiodeskrypcja z Białegostoku, z którą wyruszymy w fascynujący, niezwykle barwny świat sztuki. Malowidła naskalne i rzeźby egipskie, ikony i mozaiki bizantyjskie, słynne rzeźby ale też najwspanialsze zabytki architektury światowej - to jedynie kilka z przykładów dzieł, które można podziwiać, jeżeli już wejdzie się przez bramę portalu I-sztuka - Edukacja Kulturalna dla Wszystkich. Trwa kolejna edycja tego projektu, dostępnego dla wszystkich zainteresowanych. Jest on współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Goście: Barbara Szymańska, współtwórca tego portalu i wiceprezes Fundacji Audiodeskrypcja, Aleksandra Niedzielska-Sarnes - audiodeskryptor oraz Bartłomiej Olszewski aktor, zaangażowany w projekt.

02.00-03.00 - "Apteka nocna" - Jędrzej Kodymowski

03.00-05.00 - "Między dniem a dniem" - Tomasz Miara

05.00-06.00 - "Trójka budzi" - Michał Margański

06.00-08.45 - "Pora na Trójkę" - Piotr Firan 

W ostatnim tygodniu roku sprawdzimy - co pozytywnego chcemy zapamiętać z minionych 12-tu miesięcy. Powiemy też, że mroźna zima doskwiera również zwierzętom - dlatego w Gnieźnie zostaną ustawione domki dla wolnożyjących kotów.

08.45-09.00 - "Salon polityczny Trójki" - Beata Michniewicz

Gość - Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki

09.00-12.00 - "Trójka przed południem" - Katarzyna Cygler 

Odwiedzimy m.in. Muzeum Emigracji w Gdyni, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. 

13.00-15.00 - "Trójka do trzeciej" - Mateusz Drozda 

W audycji m.in. o budowie sieci nowej generacji - Web3, o tradycji kolędowania oraz o ratunku dla drzew z Alei Czereśniowej, która prowadzi na Górę św. Anny w Opolskiem. 

15.00-19.00 - "Zapraszamy do Trójki" - Piotr Łodej 

18.10 - "Trójkowy komentarz dnia" - Co dalej z reprezentacją Polski w piłce nożnej? Kto nowym trenerem? Gość - Piotr Szefer, dyrektor Biura Zarządu PZPN. Prowadzący - Bartłomiej Graczak. 

18.40 - Reportaż w Trójce: "Doktor Arsalan" - Aleksandra Sadokierska. To opowieść mężczyźnie, który przyjechał do Polski czterdzieści lat temu, na studia medyczne. Teraz pracuje w szpitalu w Bielsku Podlaskim jako koordynator SOR-u i zastępca dyrektora do spraw lecznictwa. Nie tylko leczy i wysłuchuje historii swoich rodaków i innych przybyszów z Bliskiego Wschodu, którzy trafiają do szpitala po przekroczeniu granicy polsko-białoruskiej, ale też stara się ostrzec kolejnych migrantów, którzy chcą przyjechać na Białoruś. Na czym polega jego akcja i co zmieniła w rzeczywistości? Jak wspomina dzieciństwo w irackiej części Kurdystanu? Jak odnalazł się w Polsce i jakich ludzi spotkał na swojej drodze?

19.00-20.00 - "W Tonacji Trójki" - Piotr Baron

20.00-21.00 - "W Tonacji Trójki" - Michał Margański

21.00-22.00 - "Klub Trójki" - Monika Małkowska 

Nadchodzi sylwester, a w dalszej perspektywie - karnawał. Choć w tym roku nie ma hucznych bali, to nawet domowe spotkanie jest dobrą okazją, by założyć biżuterię kojarzącą się z uczuciem, może nawet z miłosnym przesłaniem. Od kiedy ludzie wyrażali uczuciowe zaangażowanie w formie kosztowności? I jak to robili? W jaki sposób kodowali przesłania, aluzje, podteksty? Gość - prof. dr hab. Małgorzata Wrześniak, Dyrektor Instytutu Nauk o Kulturze i Religii Wydziału Nauk Humanistycznych UKSW w Warszawie. 

22.00-23.00 - "NocHarmonia" - Julia Sawicka 

23.00-00.00 - "Białe szumy" - Łukasz Ciechański


LITERATURA W TRÓJCE: 

10.45 - w cyklu "Powieść w Trójce": "Przez kraj ludzi,  zwierząt i bogów" Antoniego F. Ossendowskiego w interpretacji Mirosława Zbrojewicza. 

logo

22.06 - "Posłowie" - zapraszają Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski  

"Dopóki mamy twarze" to niemal nieznane w Polsce arcydzieło C.S. Lewisa, autora "Opowieści z Narnii"; jego ostatnia powieść, napisana dla dorosłych czytelników. Natomiast "O pisaniu" Margaret Atwood to błyskotliwe, dowcipne i bardzo osobiste teksty, które pierwotnie miały formę wykładów, jakie autorka wygłosiła na uniwersytecie w Cambridge w 2000 roku. 

23.35 - "Między nami kobietami" - zaprasza Anna Popek 

Uczucie najpiękniejsze i najtrudniejsze. Potrafi dać radość i szczęście, ale potrafi też zabić. Tworzy i niszczy, ma wiele twarzy. Czy jest miłość i jaka jest jej rola w życiu? Gościem będzie dr Mira Jankowska, twórczyni Mistrzowskiej Akademii Miłości.​

logo

06.00-09.00 - "Pierwsze słyszę" - Kamil Jasieński

"Wystawa, której nie ma" w Lublinie to próba pokazania, jak możemy doświadczać sztuki wizualnej bez zmysłu wzroku. Autorka Projektu Evghenia Gritsku chce postawić odbiorców w sytuacji osób niewidomych lub słabowidzących.

14.00-15.00 - "Dajesz radę" - Marta Hoppe

Najpierw - "Nie ruszaj, to na święta", potem - "Jedz, bo się zepsuje". Jak zadbać o to co zostało w lodówce po świętach, czy coś można jeszcze podać na sylwestra i jak to wszystko ułożyć w lodówce, by przetrwało jak najdłużej?

15.00-16.00 - "Czat Czwórki" - Piotr Firan

"Nie czekaj z wdzięcznością na nic wielkiego, bądź wdzięczny, a wszystko stanie się wielkie" - śpiewa Igor Herbut. Co daje nam uczucie wdzięczności? I czy można być wdzięcznym na przekór, za to, co obiektywnie dobre nie jest? Żegnając stary, a witając nowy rok, będziemy dziękować za to, co dostaliśmy przez ostatnich 12 miesięcy.

19.00-20.00 - "RAUdycja" - Tomasz "RAU" Rałowski 

Ostatnia RAUdycja w tym roku to świetny pretekst aby zaprezentować specjalną selekcję karnawałowych hitów. Znany z oryginalnego gustu redaktor RAU z chęcią podsunie Wam kilka sztosów na sylwestrową playlistę.

20.00-21.30 - "Strefa prywatna" - Kuba Jamrozek

"Płatkami śniegu" zaczęto nazywać młodych ludzi przekonanych o swojej wyjątkowości i mających olbrzymie oczekiwania wobec życia. A jednocześnie - nadmiernie wrażliwych, nieodpornych na przeciwności i mało samodzielnych. W 2016 roku określenie snowflake generation zostało uznane przez prestiżowe brytyjskie wydawnictwo Collins English Dictionary za jedno ze słów roku. Porozmawiamy o tym z Katarzyną Kucewicz, psychologiem i psychoterapeutą.



LITERATURA W CZWÓRCE:

10.45 - "Pożegnanie jesieni" - fragmenty powieści Stanisława Ignacego Witkiewicza czyta Jakub Kordas, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, laureat nagrody Arete Teatru Polskiego Radia. 


1200-150-gwiazdka.jpg

logo

07.00-10.00 - "Poranek w PRD" - zimowy zawrót głowy, czyli slalom między pytaniami. Jakie zwierzę zasypia zimą w gawrze? Gdzie w kuchni mieszka zima? Elegancki ptak we fraku?

15.00-17.00 - "Popołudnik w PRD" - już za chwilę koniec roku. Pora więc zacząć przygotowania do sylwestrowych zabaw. W co się bawić, co tańczyć na tegorocznych zabawach sylwestrowych i karnawałowych oraz skąd wziął się zwyczaj balów sylwestrowych i jak takie zabawy wyglądały dawniej?

17.15 - "Jestem, więc myślę" - o umiejętności słuchania innych.​ 

21.00-23.00 - "Strefa rodzica" - ​​Jak stworzyć własną wioskę wsparcia. Gość: Aleksandra Kozera - organizatorka wiosek Środowisko-wspólnotowego wychowania i opieki nad dziećmi.

23.00-01.00 - "Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego" - Muzyczna rozbiegówka przed Sylwestrem, przymiarka do całonocnej zabawy wspólnie z Polskim Radiem Dzieciom.​ 


LITERATURA W POLSKIM RADIU DZIECIOM: 

12.15 i 14.00 - zwycięskie prace konkursu "Gwiazdkopisanie". 

.


08.00 - "Laureaci nagrody Polskiego Radia" - Anna Skulska

Bohaterem audycji będzie Aleksiej Sułtanow - zwycięzca Konkursu im. Van Cliburna w 1989 roku oraz XIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 1995 roku (II nagroda,  ex aequo z Philippem Giusiano - I nie przyznano).

20.00 - "Na jazzowo" - Andrzeja Zieliński

W audycji zabrzmią dzieła muzyki klasycznej w jazzowej interpretacji Mieczysława Kosza, Bronisława Suchanka i Janusza Stefańskiego. Ponadto w programie Krzysztof Herdzin Kwintet zinterpretuje wybrane utwory Fryderyka Chopina.

22.00 - "Czarne na białych" - Jakub Puchalski 

Bohaterem pianistycznej audycji będzie niezrównany mistrz łagodnych, pastelowych odcieni - Stefan Askenase. Wystąpi jako chopinista… i tylko chopinista. 

Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
Czytaj także

Muzyczne święta z Polskim Radiem. Cyfrowe Radio Gwiazdka

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 06:00
Frank Sinatra, Mariah Carey, Michael Buble i wielu innych wykonawców. Cyfrowe Radio Gwiazdka już nadaje! W nim - moc świątecznych przebojów - od klasyki po nowości. Współcześnie, ale i z nutą nostalgii. Nie zabraknie także muzycznych niespodzianek z najodleglejszych zakątków globu i oczywiście najpiękniejszych polskich kolęd. Cyfrowego Radia Gwiazdka posłuchasz w aplikacji mobilnej Polskiego Radia i na stronie moje.polskieradio.pl 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Powitaliśmy 2022 rok - muzycznie i imprezowo!

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 11:00
Sylwester i Nowy Rok to czas dobrej zabawy i muzycznej elektroniki. Na naszych falach usłyszycie przekrój muzyczny z największymi przebojami ponad czterech ostatnich dekad - aż po hity 2021 roku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mrocznie i industrialnie. Hedone na scenie Trójki [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 20:18
Koncertowy rok 2022 łódzka formacja Hedone rozpoczęła na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej. Zespół Macieja Werka zagrał na Trójkowej scenie rok po swoim powrocie i reaktywacji po 15 latach. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Taneczny Sylwester z Programem 1. Do wygrania wyjazd do Rio de Janeiro

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 06:50
Już 1 stycznia w Programie 1 Polskiego Radia wielki finał konkursu, w którym do wygrania jest dwuosobowy wyjazd na karnawał do Rio de Janeiro. - To ostatni tydzień i ostatnia szansa, żeby dołączyć do naszej zabawy - mówi Marcin Kusy, dyrektor Jedynki. Wystarczy śledzić słowno-muzyczne zagadki, które pojawiają się w audycjach "Muzyczna Jedynka" i "Ekspres Jedynki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jazz Band Młynarski-Masecki. Taneczny sylwester z Dwójką [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 00:30
Jazz Band Młynarski-Masecki był bohaterem specjalnego, sylwestrowego wydania cyklu "Jazz.PL". Podczas koncertu zabrzmiały głównie utwory z drugiego krążka jazz bandu pt. "Płyta z zadrą w sercu". Na płycie znajdują się utwory, które w latach 20. i 30. rozbrzmiewały w kabaretach, teatrach i salach kawiarnianych. Zapraszamy do słuchania i oglądania. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nagrody im. Krzysztofa Zaleskiego. Reżyser teatralny Zbigniew Lesień jednym z laureatów

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 16:55
Reżyser teatralny Zbigniew Lesień jednym z laureatów nagrody Krzysztofa Zaleskiego. Nagrodzono go za spektakl Teatru Telewizji "Cud biednych ludzi" - sztukę Mariana Hemara podczas uroczystości w radiowym studiu imienia Władysława Szpilmana.
rozwiń zwiń