Polskie Radio

Kulturalne propozycje i niecodzienne dźwięki. Polskie Radio w czwartek

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2022 17:00
W Dwójce o poranku spotkanie z Leszkiem Długoszem, a w Trójce z tłumaczami języka migowego. Po południu w Trójce wspomnienie Grzegorza Ciechowskiego, wieczorem w Jedynce - Mirosława Hermaszewskiego, a wieczorem w Polskim Radiu 24 wspomnienie Jana Nowickiego. Polskie Radio Dzieciom zaprasza na Dzień Herbaty, a Czwórka na zawody młodych przedsiębiorców. Poza tym wieczorem w Dwójce koncert z mediolańskiej La Scali. Sprawdź nasze propozycje! 
Studio emisyjne radiowej Dwójki. Na zdjęciu - podczas audycji prowadzonej przez Pawła Siwka.
Studio emisyjne radiowej Dwójki. Na zdjęciu - podczas audycji prowadzonej przez Pawła Siwka. Foto: Wojciech Kusiński / Polskie Radio
logo

01.00-03.00 - "Muzyka nocą" - zaprasza Maciej Szajkowski 

W audycji wyprawa na Podhale i spotkanie z Andrzejem Fisiem Jarząbkiem - wybitnym skrzypkiem, prymistą, wokalistą i założycielem zespołu FiśBanda. Zespół powstał w 2018 roku, lecz muzycy, którzy go tworzą grają wspólnie od dawna. Łączy ich ta sama tradycja i świetna znajomość muzycznego folkloru Tatr i całego obszaru od Dunajca, do Dunaju, a przede wszystkim kreatywne i nowoczesne pomysły na własne interpretacje. W audycji premiera albumu "Posłuchejcie Kamaradzi", który jest syntezą wielu wspólnych spotkań muzyków, cały czas poszukujących własnych ścieżek. Muzyka góralska, karpacka, czy bałkańska stanowią osnowę twórczości, a jej charakter nadają liczne improwizacje i jazzowe brzmienia. Góralski temperament pozwala na brawurowe wykonania, ale nuta liryzmu, jest także harmonijnie związana z duchem Tatr i Podhala.

W drugiej części audycji gościem Grzegorz Nawrocki, gitarzysta, wokalista, autor tekstów. Muzyk związany z trójmiejską formacją Kobiety, tym razem w solowym projekcie "Moja mama ma depresję i siedem innych piosenek o miłości". 

06.00-09.00 - "Sygnały dnia" - zapraszają Daniel Wydrych i Krzysztof Świątek 

W audycji m.in. rozmowy polityczne - o godzinie 7.15 gościem Radosław Fogiel, rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości, a o godzinie 8.15 - gościem Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. 

19.30-20.00 - "Eureka" - zaprasza Artur Wolski

Wspomnienie zmarłego generała Mirosława Hermaszewskiego. O roli popularyzatora Kosmosu i roli jaką odegrał generał w historii polskiej astronautyki opowiedzą: prof. Iwona Stanisławska z CBK PAN oraz red. Robert Szaj.

Kolejnym tematem audycji bezpieczeństwo nad wodą. Wiedza i badania naukowe bezpośrednio przekładają się na zwiększenie bezpieczeństwa, szczególnie teraz, zimą. Odpowiemy na kilka istotnych pytań: jaka jest możliwość przeżycia człowieka tonącego szczególnie zimą gdy wpadnie do wody, jak krystalizuje lód, od czego to zależy i kiedy jego grubość daje gwarancję bezpieczeństwa gdy wchodzimy np. na zamarznięte jezioro lub rzekę, czym jest szpilkowanie lodu i jak to wpływa na jego grubość oraz czym jest śniegolód i jak działa prawo Venturiego? O tym Michał Puszkarski - instruktor żeglarstwa.

23.00-23.40 - "Kulturalna Jedynka" / "Magazyn bardzo filmowy" - Joanna Sławińska 

W kinach premiera jednego z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku - "Avatar: Istota wody". To kontynuacja hitu sprzed trzynastu lat. "Avatar" z 2009 roku był jednym z najbardziej dochodowych filmów w historii, zachwycał efektami specjalnymi i ogólnie stroną wizualną. Czy nowa produkcja sprosta oczekiwaniom kinomanów? Film po raz kolejny wyreżyseruje James Cameron. Akcja filmu "Avatar: Istota wody" rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. To opowieść o rodzinie Jake’a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom, mimo tragedii, których wspólnie doświadczają i bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć. W rolach głównych zobaczymy ponownie Sigourney Weaver jako dr Grace Augustine i Stephena Langa jako pułkownika Milesa Quaritch. W produkcji zadebiutują natomiast Kate Winslet i Vin Diesel.

Ponadto w audycji - podsumowanie Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2022 - m.in. rozmowy z laureatem i z jurorem, oraz z nominowanymi do tej nagrody zdolnymi młodymi aktorami oraz omówienie Europejskich Nagród Filmowych i nominacji do Złotych Globów.


LITERATURA W JEDYNCE:

11.35 - Denis Diderot "Kubuś Fatalista i jego pan" - słuchowisko w reżyserii Jana Warenyci, tłumaczeniu Tadeusza Boya-Żeleńskiego i adaptacji Grażyny Gronczewskiej. Wystąpili: Andrzej Zaorski, Krzysztof Tyniec, Ignacy Gogolewski i inni. Nagranie pochodzi z 1999 roku. 

21.45 / 20.45 - "Królowa Margot" - XIX-wieczna powieść "płaszcza i szpady" autorstwa Aleksandra Dumasa (ojca), przedstawiająca ostatni okres panowania we Francji dynastii Walezjuszów i początku władzy Burbonów. Czyta Andrzej Ferenc (Radiobook, nagranie z 2007 roku). 

23.50 - Henryk Sienkiewicz "Krzyżacy" w interpretacji Jana Kreczmara. 


logo

 

07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Paweł Siwek

Piotr Skrzynecki mówił o nim: pieśniarz romantyczny. Gościem audycji poeta, pieśniarz, kompozytor, felietonista, laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego a także Nagrody Mediów Publicznych - Leszek Długosz. Spotkanie m.in. o wrażliwości i wartościach, jakie przekazuje w swoich wierszach, a także o przywiązaniu do tradycji i umiłowaniu przyrody. Początek o godz. 9.30.

Z kolei o 8.30 gościem audycji Artur Badach - kurator wystawy "Bernardo Bellotto. W 300. rocznicę urodzin malarza" na Zamku Królewskim w Warszawie. Nasza rozmowa malarskim spotkaniem dwóch mistrzów - w opowieści o dwóch obrazach. Pierwszy z nich to zakupione na aukcji dzieło Bellotta "Portret konny pazia Gintowta" - obraz, który należał do kolekcji Stanisława Augusta. Drugie płótno to dzieło Giovanniego Antonia Canala "Kościoły Il Redentore i San Giacomo". Dzięki temu obrazowi wiemy nie tylko, jak wyglądało życie codzienne w Wenecji czasów Canala, ale i jak zmieniły się miejsca, które malarz przedstawiał.

W audycji także o jubileuszowym monodramie Krystyny Jandy w Teatrze Polonia "My way" oraz o wystawie "Wędrujące obrazy. Małgorzata Mirga-Tas" w galerii Międzynarodowego Centrum Kultury. 

10.00-13.00 - "Kanon Dwójki" - prowadzi Róża Światczyńska 

10.00-11.00 - "Znacie, to posłuchajcie"

Olivier Messiaen Vingt Regards sur l’Enfant-Jesus, wyk. Bertrand Chamayou - fortepian.

11.10-12.00 - Clara Schumann Trio fortepianowe g-moll wyk. Anne-Sophie Mutter - skrzypce, Pablo Ferrandez - wiolonczela, Lambert Orkis - fortepian. 

12.05-12.45 - Johannes Brahms Wariacje na temat Schumanna op. 23, wyk. Agata Nowakowska-Gumiela - fortepian, Tomasz Gumiela - fortepian; Kwintet fortepianowy f-moll op. 34, wyk. Camerata Quartet, Robert Morawski - fortepian (fragment). 

12.45-13.00 - "Zapiski ze współczesności" / Teresa Budzisz-Krzyżanowska

13.00-15.00 - "Muzyka w porze lunchu" - prowadzi Joanna Grotkowska

Georg Friedrich Händel Concerti grossi op. 6, Georg Philipp Telemann / Johann David Heinichen Koncert na flet i skrzypce e-moll TWV 52 e:3/ SeiH 218, wyk. Jesenka Balic Zunic - skrzypce, Joanna Kreft - skrzypce, Paulina van de Pavert - wiolonczela, Sławomir Drózd - flet, Orkiestra Kore, Joanna Boślak-Górniok - klawesyn. 

15.50-16.00 - "Słowem gramy" - prowadzi Michał Dębski

Trzech chłopców, wyk. Pogodno, sł. Jacek Szymkiewicz ("Budyń"). 

16.00-18.00 - "Wybieram Dwójkę" - prowadzi Jakub Kukla

17.30-18.00 - "O wszystkim z kulturą" - aud. Michała Szułdrzyńskiego

18.00-19.00 - "Teraz jazz" - prowadzi Andrzej Zieliński

19.00-21.30 - "Filharmonia Dwójki" - prowadzi Marcin Majchrowski

Koncert La Scala Philharmonic Orchestra pod dyrekcją Riccarda Chailly, solista: Pablo Ferrandez - wiolonczela (Mediolan, 23.10.2022). Ivan Fedele Due letture del tempo na orkiestrę, Robert Schumann Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129, César Franck Symfonia d-moll op. 48. 

21.30-22.00 - "Rozmowy po zmroku" / Dr Ahmad Sarmast - aut. Magdalena Tejchma

22.00-23.00 - "Muzyczny wieczór" / "Nowa Polska" - prowadzi Ewa Szczecińska

Aleksander Nowak Niebo w Niedabylu, wyk. Bartłomiej Duś - saksofon sopranowy, Orkiestra Muzyki Nowej, dyr. Szymon Bywalec; Nikolet Burzyńska Temple of Cinders, wyk. Orkiestra Muzyki Nowej, dyr. Szymon Bywalec; Dobromiła Jaskot Magammahm, wyk. Orkiestra Muzyki Nowej, dyr. Maciej Koczur. Gościem audycji Szymon Bywalec.

23.00-01.00 - "Nocna strefa" - prowadzą Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński 

LITERATURA W DWÓJCE:

11.00-11.10 - "To się czyta" / Leonardo Padura "Heretycy", czyta Łukasz Lewandowski. 

15.00-15.15 - "Literacka sjesta" / Stanisław Ignacy Witkiewicz "622 upadki Bunga, czyli Demoniczna kobieta", czyta Jan Frycz. 

19.15-19.30 - "Książka do słuchania" / Józef Mackiewicz "Droga donikąd", czyta Mariusz Benoit. 

logo

00.00-02.00 - "Trójka pod księżycem" - Monika Małkowska

Magdalena Abakanowicz (1930-2017) była jedną z najbardziej znanych na świecie polskich artystek w czasach PRL. Samodzielnie dokonała "podboju" zachodnich i amerykańskich galerii. Co ważniejsze, sama pokonała dystans od tkaniny artystycznej (płaskiej, wieszanej na ścianie) do rzeźby: od pojedynczo funkcjonującego obiektu do układów przestrzennych, współgrających z krajobrazem bądź zabudowaniami. Co motywowało Abakanowicz do podejmowania tak nietypowych dla jej pokolenia działań? Jak udało jej się osiągnąć światowy sukces? Czym spowodowana była jej kilkuletnia nieobecność na wystawach w kraju? O tym prof. Iwona Szmelter z Wydziału Konserwacji-restauracji Dzieł Sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz dr Mariusz Klarecki i Katarzyna Rogalska - kuratorzy wystawy "Abakanowicz. Konfrontacje" w Zamku Królewskim w Warszawie.

02.00-04.00 - "Od punka do franka" - Radosław Okrasko

04.00-06.00 - "Trójka budzi" - Michał Grabkowski

06.00-08.45 - "Pora na Trójkę" - Piotr Firan

Hot dogi, ogromne samochody, uśmiech do ucha do ucha - z tego znane na całym świecie są Stany Zjednoczone. Mało kto znajdę sobie sprawę, że właśnie z Ameryki pochodzi również slang. Mieszanka kulturowa, która przypłynęła na nowy kontynent szukała wspólnego języka. Oczywiście oficjalnie został nim język angielski, jednak naleciałości z różnych kultur spowodowały, że różne grupy zaczęły posługiwać się swoimi slangami. Jak popularny jest teraz slang w USA? Kto się nim posługuje oraz jaki jest ulubiony zwrot w amerykańskim slangu naszego korespondenta Jana Pachlowskiego? 

Hermetyczne języki to rodzaj mowy lub zachowania, który w naturalny sposób przenika do naszej mowy codziennej. Niejednokrotnie można spotkać się z powiedzeniem, że zakochani żyją w swoim świecie i mówią do siebie językiem miłości. Podobnie ma się sprawa w języku branżowym czy tym z podwórka. Czy można nauczyć się hermetycznego języka, nie będąc częścią danej grupy? Odpowiedzi szukał nasz reporter Kuba Witkowski. 

Język migany ma również różne odsłony. Jest język branżowy, potoczny czy nawet migany slang. Tłumacze języka migowego pomagają osobom głuchym lub niedosłyszącym w przełamywaniu barier wynikających z ich niepełnosprawności. Tłumacze są obecni na wielu wydarzeniach kulturalnych i potrafią nawet wymigać piosenki. Dziś jeden z nich jest nawet w radiu i migał dla państwa serwis informacyjny. O tym, czy migać można wszystko oraz na czym konkretnie polega praca takiego tłumacza - Bernard Kinov, tłumacz języka migowego. (Rozmowę tłumaczy na język migowy Małgorzata Limanówka). 

08.45-09.00 - "Salon polityczny Trójki" - Beata Michniewicz

Gościem Szymon Szynkowski vel Sęk, minister ds. Unii Europejskiej. 

09.00-12.00 - "Trójka przed południem" - Witold Lazar 

W cyklu "Trójka po królewsku" o wzniesionym przez Kazimierza Wielkiego Zamku w Ojcowie, a w cyklu "Niezła historia" o wydarzeniach z 1868 roku, kiedy w Japonii odbyły się pierwsze wybory na wyspie Ezo (Hokkaido). 

Ponadto w audycji o studentach Politechniki Warszawskiej, którzy pracują nad rozwojem samobilansujących się mikrosieci. Prąd pochodziłby głównie z OZE. To przyszłość energetyki, bo takie rozwiązanie mogłoby zapewnić niezależność energetyczną konkretnym budynkom, a nawet miastom. O szczegółach i szacunkach wykorzystania mocy - Teodor Sawicki oraz Katarzyna Połczyńska z Politechniki Warszawskiej. 

Skąd się wzięły na świecie baterie? Wszystko ponoć zaczęło się od…żaby. W XVIII wieku buloński fizyk Luigi Galvani odkrył, że po dotknięciu dwóch różnych metali, mięśnie żaby kurczą się. Po udanym eksperymencie stwierdził, że zjawisko to jest spowodowane elektrycznością zwierzęcą. Innymi słowy, w ciele zwierząt miały istnieć ładunki elektryczne. Teza ta okazała się mylna, ale stała się przyczynkiem do kolejnych badań. O tym jak powstały baterie, bez których dziś trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie wielu naszych sprzętów - chemik prof. Leszek Niedzicki.

12.00-15.00 - "Trójka do trzeciej" - Michał Żołądkowski 

W audycji m.in. o tym, że Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu włącza się w obchody Dni Grzegorza Ciechowskiego. Do 18 grudnia w tramwaju nr 313 emitowane są utwory lidera zespołu Republika, związanego z Toruniem. 

W audycji także wspomnienia o Grzegorzu Ciechowskim (Małgorzata Potocka) oraz zaproszenie na koncert w Trójce poświęcony artyście. 

15.00-19.00 - "Zapraszamy do Trójki" - Piotr Łodej  

18.10 - "Trójkowy komentarz dnia" - Bartłomiej Graczak 

Gościem prof. Genowefa Grabowska, konstytucjonalistka. 

18.40 - "Ekonomiczne podsumowanie dnia" - Marcin Jagiełowicz

Gościem Piotr Soroczyński z Krajowej Izby Gospodarczej. 

19.00-21.00 - "W tonacji Trójki" - Grzegorz Hoffmann

21.00-22.00 - "Klub Trójki" - Tomasz Zapert

Gośćmi audycji Jacek Pałkiewicz i Krzysztof Petek. Ich ostatnia książka "Wojna u progu - poradnik przetrwania" zawiera setki praktycznych rad jak należy się zachowywać w sytuacji zagrożenia życia wojną, okupacją. Rady są szczególnie cenne, bo kierowane ze strony specjalistów od szkoleń survivalu i samoobrony.

22.00-23.00 - "Wieczór w Trójce" - Jacek Pietrasik 

W audycji cykl "Trójka na kresach" - tym razem z udziałem prof. Bogdana Huda z Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego oraz dziennikarza Tomasza Sakiewicza. Prof. Hud jest autorem książki "Od Unii Lubelskiej do Umowy Warszawskiej", a Tomasz Sakiewicz "Testamentu I RP". Jednym słowem co z dziedzictwa kresowego nas łączy i co może być punktem wyjścia do budowania nowych relacji, być może nawet nowych projektów geopolitycznych.

Z kolei w cyklu "Trójka literacka" o tym, co dla Jana Nowickiego było w życiu najistotniejsze? To pytanie do Rafała Wojasińskiego, autora książki "Jan Nowicki. Droga do domu". 

23.00-00.00 - "Białe szumy" - Justyna Grabarz 

logo

22.06 - "Nakręceni - magazyn premier filmowych" - zapraszają Łukasz Adamski i Piotr Gociek

Guillermo del Toro nakręcił swoją wersję bajki "Pinokio", która zawiera przemoc i porusza trudne tematy. Film dokumentalny Roberta Downeya Jr. "Sr", to hołd dla jego zmarłego ojca, Roberta Downeya Sr., którego określa się mianem pioniera kinematografii. W audycji także o miniserialu "Pacjent" - psychologicznym thrillerze o terapeucie więzionym przez swojego pacjenta, który okazuje się seryjnym mordercą.

23.35 - "Weekend kulturalny" - zaprasza Maja Kluczyńska

W audycji wspomnienie zmarłego 7 grudnia Jana Nowickiego. Aktor był gościem w Polskim Radiu 24 z okazji wydania swojej książki "Mężczyzna i one". Opowiadał wówczas o tajemnicach dobrego życia, rolach aktorskich i męskiej przyjaźni.


.


06.00-09.00 - "Pierwsze słyszę" - Kamil Jasieński 

Spotkanie z Aleksandrem Lisowskim, studentem SGH, współorganizatorem Econverse Cup, czyli zawodów dla młodych przedsiębiorców. Projekt pozwala zdobyć umiejętności przydatne w biznesie. W rywalizacji biorą udział Polki i Polacy w wieku od szesnastu do dwudziestu lat. Najbliższe zawody w piątek, 16 grudnia.​ 

15.00-17.00 - "Czat Czwórki" - Piotr Firan

Czy pokolenie Z (pokolenie internetowe, urodzeni od roku 1995 do 2012 roku) angażuje się w społeczne projekty? Jakie wartości są ważne, kiedy się dorasta? Co na temat patriotyzmu mówi Wikipedia, a co sądzą młodzi z generacji Z?

20.00-21.30 - "Strefa prywatna" - Kuba Jamrozek

Co czwarta osoba w Polsce doświadczyła, doświadcza bądź doświadczy kryzysu psychicznego. Prawdopodobnie znamy taką osobę, choć niekoniecznie o tym wiemy. A może sami nią jesteśmy. Dlaczego więc, mimo powszechności, kryzys psychiczny nadal stanowi tabu?

22.00-00.00 - "Tłusty czwartek" / duet Miętha

Muzyka hip-hop, soul, elektronika oraz brzmienia R&B. Usłyszymy dokonania takich wykonawców, jak m.in. SZA ze świeżo wydanym nowym albumem, Blackwave, czy amerykański wokalista JID.


logo

07.00-10.00 - "Poranek w PRD" - Pierwsze święto herbaty odbyło się w Nowym Delhi (Indie) 15 grudnia 2005 roku. Dziś pijąc swoją ulubioną herbatę warto zastanowić się nad drogą, jaką przeszła zanim trafiła na nasz stół. A z pewnością była długa i ciekawa. O tym Rafał Przybylok, specjalista z portalu czajnikowy.pl.

11.00-12.00 - "Leszek i Miś Michaś" - Kim jest filatelista? Jak wygląda najsłynniejszy znaczek świata? Czym zajmuje się numizmatyka. Wspomnimy też o pewnym Grzesiu co podobno zaniósł list do skrzynki.

15.00-18.00 - "Popołudnik w PRD" - w audycji o tym, czym rożni się wieża od wieżowca oraz o najwyższych i najsłynniejszych wieżach i wieżowcach świata.

15 grudnia 2001 roku po trwających 11 lat pracach zabezpieczających przed runięciem, została ponownie udostępniona do zwiedzania Krzywa Wieża w Pizie.

21.00-23.00 - "Strefa rodzica" -

* Rozmowa z Joanną Ataman - autorką książki "Dziennik wdzięczności i obfitości finansowej". Jak przeciwstawić się negacji i wewnętrznemu krytykowi, aby uwolnić swój potencjał. Jak ćwiczyć nawyki dbałości o siebie samego.

* Jak przeżyć rodzinne święta i nie zwariować? Jakich tematów lepiej unikać w czasie wigilijnej wieczerzy, jak podzielić się obowiązkami w rodzinie? Jak nie dać się ponieść świątecznej gorączce i skupić na tym, co naprawdę ważne - na rodzinnym odpoczynku. O tym psycholog Aneta Majewska.

 

..

13.00 "Krąg pieśni Chopina" - Marta Jankowska

W audycji pieśni Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki skomponowane do tekstów Adama Mickiewicza. 

21.00 "Chop-in-pop" - Mariusz Gradowski

Tym razem w audycji wiązanki dzieł Chopina w wykonaniu takich artystów, jak Armando Trovajoli, Marcel Worms czy Sophie Rivard. Poza tym Nokturn Des-dur op. 27 nr 2 w interpretacji Armando Sciascia Orchestra.

22.00 "Czarne na białych" - Jakub Puchalski

W audycji nakreślenie sylwetki wielkiego interpretatora dzieł Franciszka Liszta - węgierskiego pianisty György'ego (Georges'a) Cziffry oraz Etiudy transcendentalne (1-11) i I Koncert fortepianowy Es-dur Franciszka Liszta z towarzyszeniem Budapesztańskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą György'ego Lehela, a także Rhapsody in Blue George'a Gershwina z towarzyszeniem Węgierskiej Orkiestry Państwowej pod batutą Zoltána Rozsnyai. 

Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
Czytaj także

Radio Gwiazdka - świąteczna muzyka w Polskim Radiu [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2022 06:00
Polskie Radio Gwiazdka to propozycja Polskiego Radia z muzyką związaną z Bożym Narodzeniem. Specjalny kanał muzyczny ze świątecznymi przebojami Polskie Radio uruchomiło 6 grudnia, można go słuchać do 8 stycznia 2023 roku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

85 lat radiowej Dwójki – premiera rocznicowego albumu

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2022 07:00
1 marca 1937 roku o godz. 13.10, pod kierownictwem Zenona Kosidowskiego, uruchomiona została radiostacja Warszawa II – tę datę przyjmuje się jako dzień powstania Programu 2 Polskiego Radia. Przez cały 2022 rok Program 2 celebruje związaną z tym rocznicę. Fonograficznym zwieńczeniem obchodów jest wyjątkowy dwupłytowy album winylowy, zatytułowany "85 lat Dwójki". Mecenasem płyty jest Polska Fundacja Narodowa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Choinki Jedynki 2022". Podsumowanie akcji: wylicytowaliśmy ponad 120 tysięcy złotych

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2022 20:00
Zakończyliśmy licytację 20 obrazków, nagrodzonych w konkursie rysunkowym dla dzieci i młodzieży, oraz 12 prac plastycznych podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" w ramach akcji "Choinki Jedynki". Podczas finałowego dnia wylicytowaliśmy 24 549 złotych, a w trakcie całej akcji udało się wylicytować kwotę ponad 120 tysięcy złotych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mikołajki Folkowe 2022 - Żywi Joł z nagrodą Czwórki. "Podróżujemy w dźwiękach"

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2022 15:23
Podczas tegorocznego XXXII Festiwalu Mikołajki Folkowe ekipa z Żywi Joł zaskoczyła energią, poczuciem humoru, nowymi pomysłami i stylem, określonym jako "wiejski rap". W ramach Sceny Otwartej zdobyli II miejsce i wyróżnienie Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Obywatel Jazz" – hołd dla Ciechowskiego [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2022 20:10
Duet Bolewski & Tubis zaprezentował na scenie Studia im. Agnieszki Osieckiej fascynujący projekt "Obywatel Jazz", oparty na twórczości Grzegorza Ciechowskiego. 
rozwiń zwiń