Poza tym w audycji:
13 540 - tyle w 2024 roku było zgłoszeń osób zaginionych mieszkających na terenie Polski, z czego 9 302 to mężczyźni, a 4 238 to kobiety, w tej grupie były również dzieci. Te zatrważające dane znajdują się na stronie Fundacji ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która kompleksowo zajmuje się problemem zaginięć: poszukiwaniem osób, wspieraniem rodzin oraz profilaktyką.
Jakie są najczęstsze przyczyny zaginięć ludzi w Polsce? Jak my możemy pomóc w poszukiwaniach zaginionych? W jaki sposób należy zgłosić zaginięcie bliskiej osoby do Fundacji ITAKA? Gość: Elżbieta Kowalska (Fundacja ITAKA).
Poradnik Językowy - audycja poświęcona poprawności i kulturze słowa z udziałem słuchaczy, którzy dzielą się swoimi uwagami i spostrzeżeniami oraz wyrażają swój, na ogół emocjonalny, stosunek do języka.
Konkurs: "Kto to, co to"
Lektury Jedynki - fragmenty książki autorstwa Przemysława Pawlaka pt. "Witkacy. Biografia". Książka Przemysława Pawlaka to wyjątkowo udana próba ukazania skomplikowanej osobowości Stanisława Ignacego Witkiewicza jako jednostki nieprzeciętnej, prawdziwego Istnienia Poszczególnego.
***
Na audycję "Cztery pory roku" w środę (19.03) w godz. 9.00-12.00 zaprosiła Agnieszka Kunikowska.
kk