Polskie Radio

Antropolodzy w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 16:00
W "Rozmowach po zmroku" będziemy mówić o współczesnej polskiej antropologii kulturowej. Pretekstem do rozmowy jest rozpoczynający się w Warszawie I Kongres Antropologiczny.
Brama główna Uniwersytetu Warszawskiego
Brama główna Uniwersytetu WarszawskiegoFoto: Marcin Białek/Wikimedia Commons

Inicjatywa zorganizowania Kongresu [...] nawiązuje do podobnych zjazdów socjologów, badaczy kultury, filozofów . Doświadczenia tych zjazdów pokazują, że integracja i aktywizacja środowisk we wspólnym namyśle nad stanem oraz rozwojem danej dziedziny przyczyniają się do stworzenia kompleksowego, krytycznego oglądu dyscypliny, opracowania spójnych strategii rozwoju, wzmocnienia głosu polskich badaczy/działaczy na arenie międzynarodowej. (mat. organizatora)

Organizowany przez Polski Instytut Antropologii I Kongres Antropologiczny odbędzie się w Warszawie w dniach 23-25 października 2013 roku na terenie Campusu Uniwersytetu Warszawskiego (ul.Krakowskie Przedmieście) oraz w Nowym BUW-ie (ul. Dobra) i Muzeum Sztuki Nowoczesnej (ul. Emilii Plater 51).

O współczesnej polskiej antropologii kulturowej będą mówić w Dwójce przedstawiciele najważniejszych ośrodków etnologicznych na polskich uniwersytetach: prof. Anna Malewska (UW); prof. Katarzyna Kaniowska (UŁ); prof. Marcin Brocki (UJ) i prof. Aleksander Posern- Zieliński (UAM)

Na audycję zaprasza Piotr Kędziorek.

23 października (środa), godz. 21.30

Zobacz więcej na temat: KULTURA Warszawa
Czytaj także

Projekty nowoczesnej Polski

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2013 14:00
- Od 1918 r. modernizacja w Polsce była inicjowana przez rządzące elity - mówił w Dwójce dr Wojciech Musiał, autor monografii "Modernizacja Polski. Polityki rządowe w latach 1918–2004", wydanej dzięki Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kolektywny narcyzm" Aleksandry Cichockiej

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 09:00
W "Skarbcu Nauki Polskiej" spotkaliśmy się z jedną z laureatek tegorocznej edycji Programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej - Aleksandrą Cichocką.
rozwiń zwiń