Polskie Radio

Wakacyjne akcje i nowinki technologiczne. Polskie Radio na środę

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2022 18:00
W Jedynce kolejna odsłona akcji "Liga Superbohaterów". W Dwójce o promocji kultury japońskiej i o przygotowaniach do kolejnej edycji Festiwalu Szekspirowskiego. W Trójce - o złotym okresie w historii polskich szachów - dwudziestoleciu międzywojennym. W Polskim Radiu 24 - o tym, jak muzyka wpływa na nasze życie. Czwórka z kolei zaprasza na rozmowy o zastosowaniu matematyki w motoryzacji i o cyfrowym detoksie. W Polskim Radiu Dzieciom świętujemy Międzynarodowy Dzień Rock’n’rolla, a w Polskim Radiu Chopin - poza muzyką patrona anteny - dźwięki Paderewskiego, Rubinsteina czy Schumanna. Zapraszamy! 
Studio Sygnałów dnia w radiowej Jedynce.
Studio "Sygnałów dnia" w radiowej Jedynce. Foto: Wojciech Kusiński / Polskie Radio
logo

Sytuacja na wschodzie - śledzimy sytuację na Ukrainie; informacje po ukraińsku pojawiają się na bieżąco w "Aktualnościach Jedynki" oraz w pasmach publicystycznych: "Sygnały dnia", "W samo południe", "Ekspres Jedynki" oraz "Polska i świat". We współpracy z Polskim Radiem dla Zagranicy Wiadomości po ukraińsku - przez cały tydzień po 10.00 i po 17.00. 

09.00-12.00 - "Lato z Radiem" - zaprasza Roman Czejarek

W audycji kolejna odsłona akcji "Liga Superbohaterów" - Agnieszka Ciecierska przedstawia kolejna wyróżnioną osobę - Przemysława Cybulskiego z Ludwikowa k. Płocka, w gminie Stara Biała. "Przemek, już ponad 20 razy jeździł i dalej jeździ z darami i pomocą na Ukrainę. Jeździ do szkół, przedszkoli, parafii a nawet żołnierzy walczących bezpośrednio na froncie, wożąc im żywność, medykamenty, odzież, śpiwory i wszystko to, co uda mu się zebrać i przewieźć, by pomóc potrzebującym tam ludziom. W swoich wyjazdach wykorzystuje własne prywatne samochody i sam tez finansuje te wyjazdy. Ściągnął też do polski rodziny swoich ukraińskich pracowników, którzy sami walczą na froncie. Postawił na nogi całą społeczność lokalną naszej Gminy Stara Biała i połowę Płocka. Niesamowity facet, dusza człowiek i dynamit pomysłów. Jego dotychczasowa działalność została zauważona i doceniona przez Ukraińców i Ukraińską Cerkiew Prawosławną, ale tak na prawdę to my swoi, powinniśmy go najbardziej docenić - za wielkie serce i bezinteresowność i tą nadzieję którą ze sobą zawozi wszędzie tam gdzie się pojawia tam". 

Poza tym w audycji - konkursy "Skojarzenia" i "Koszyk Lata z Radiem" oraz kolejny odcinek powieści "Duma i uprzedzenie".

13.00-15.00 - Muzyczna Jedynka - zaprasza Paweł Sztompke 

W audycji o Chrisie Schittullim, który śpiewa po francusku piosenki z Kabaretu Starszych Panów oraz Jerzy Głuszyk o tegorocznym Pikniku Country w Mrągowie. Nie zabraknie też kolejnej prezentacji Płyty tygodnia, którą jest "VinyLOVA"  wokalistki CLEO.

19.00-19.30 - "Jedynka dzieciom" - zaprasza Joanna Ficińska 

Wszystko o bocianach latem w rozmowie z Adamem Zbyrtem. Ponadto lektura (od 11 do 22 lipca) wybranych fragmentów audiobooka "Borys i zajączki" w oparciu o książkę Magdaleny Zarębskiej i w artystycznym wykonaniu audialnym Dominiki Kluźniak. 

19.30-20.00 - "Eureka" - zaprasza Katarzyna Jankowska 

* Dokumentacja historyczna rzezi wołyńskiej. Zbrodnia wołyńska z lat 1943-45, która objęła zasięgiem tereny południowo-wschodnich województw II Rzeczpospolitej była ludobójczą czystką etniczną. Pochłonęła ok. 100 tys. ofiar, szczególne nasilenie zbrodni nastąpiło w lipcu 1943 roku. Zamordowano wówczas ok. 10-11 tysięcy Polaków. 11 i 12 lipca UPA dokonała skoordynowanego ataku na Polaków w 150 miejscowościach w powiatach włodzimierskim, horochowskim, kowelskim oraz łuckim. Badaniami naukowymi tych wydarzeń zajmuje się dr Ewa Siemaszko, współautorka monografii "Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939–1945".

* Monarchia francuska od potęgi do upadku. Rocznica wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej skłania do refleksji na temat kształtowania się silnej państwowości przez okres średniowiecza. Panujące po sobie dynastie Karolingów i Kapetyngów i ich odwieczny porządek nie zatrzymały zmian, które doprowadziły do zgilotynowania króla Ludwika XVI Burbona w 1793 roku. Prof. Wojciech Fałkowski, mediewista, znawca historii Francji, autor biografii Karola Wielkiego, powie o przemianach monarchii, której zwieńczeniem było panowanie cesarza Napoleona Bonaparte. 

20.00-22.00 - "Tu jest muzyka" / "Wieczór z operą i operetką" - zaprasza Robert Kamyk

Pochodzi z Więcborka i jest jednym z najwybitniejszych barytonów na świecie. Znają go melomani najsłynniejszych teatrów operowych. Popularność zyskał m.in. kreując role w operach Verdiego. W pracy ma swoje zasady. Wie, że aby grać króla, trzeba poczuć się królem i wymaga to czasu, a jedną z ważniejszych umiejętności w zawodzie  jest sztuka odmawiania. Jest oddany pracy, ale też uwielbia czas spędzony z rodziną, gotowanie, spacery, książki historyczne. Bohaterem audycji - Andrzej Dobber.  

LITERATURA W JEDYNCE:

10.35 - "Duma i uprzedzenie" Jane Austen - słuchowisko z 1994 roku w reżyserii Andrzeja Zakrzewskiego, w realizacji Andrzeja Złomskiego, w adaptacji Elżbiety Hartwig i w tłumaczeniu Anny Przedpełskiej-Trzeciakowskiej. W roli Darcy'ego wystąpił Marek Barbasiewicz, Elżbietą Benett była Joanna Sobieska, panią Benett Barbara Horawianka, a panem Benettem Lech Ordon.

21.45 - "Nędznicy" Victora Hugo w interpretacji Mariusza Benoita (nagranie z roku 2001).

23.50 - Joseph Conrad "Freja z siedmiu wysp", czyta Jan Englert.



logo

 

00.00-01.00 - "Nocna strefa" - prowadzi Piotr Metz

00.55-01.00 - "Przypadki słowa" / Krystyna Dąbrowska "Miasto z indu" - aud. Iwony Smolki

01.00-02.00 - "Fantazja polska" - prowadzi Karol Furtak

02.00-06.00 - "Muzyczna noc Euroradia" - prowadzi Krzysztof Dziuba 

Respighi, Puccini, Sibelius, Grieg, Beethoven, C.P.E. Bach, Vaughan Williams, Enna, Cable, Ernst, Corelli, Villa-Lobos, Albinoni. 

06.00-07.00 - "Fantazja polska" prowadzi Karol Furtak 

Stanisław Moniuszko, Kwartet smyczkowy nr 1 d-moll Kwartet Camerata; Zygmunt Noskowski, Symfonia nr 2 c-moll "Elegijna" Polska Orkiestra radiowa, dyr. Łukasz Borowicz; Wojciech Kilar, Temat z filmu "Smuga Cienia" w reż. Andrzeja Wajdydyr. Wojciech Kilar. 

07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Paweł Siwek

W audycji siadamy przy stoliku w małej kawiarence w Tokio. Kawiarenka ta pozwala swoim gościom na podróż w czasie. Pod warunkiem, że wrócą zanim wystygnie kawa. Przeżycie tego doświadczenia proponuje Toshikazu Kawaguchi w swojej książce, która stała się światowym bestsellerem "Zanim wystygnie kawa". O książce, jej autorze i Japonii porozmawiamy z Anitą Zdrojewską - japonistką, artystką, tancerką butoh i szefową Fundacji Pompka, która promuje japońską kulturę. Początek spotkania o godz. 9.30.

W audycji także: poruszająca wystawa współczesnej sztuki ukraińskiej "Stan wyjątkowy" oraz "Szkoła patrzenia" - prace Zygmunta Rytki

10.00-13.00 - "Podróżnik muzyczny" - prowadzi Magdalena Łoś

10.00-11.00 - Ludwig van Beethoven An die ferne Geliebte op. 98, wyk. Ian Bostridge - tenor, Antonio Pappano - fortepian 

11.10-12.00 - Louis Spohr Notturno op 34, wyk. Zefiro, dyr. Alfredo Bernardini; Franciszek Schubert Kwartet smyczkowy Es-dur D.87, wyk. L'Archibudelli: Vera Beths, Lucy Van Dael - skrzypce, Jurgen Kussmaul - altówka, Anner Bylsma - wiolonczela

12.05-12.45 - "Płyta na lato" / Fryderyk Chopin Polomez As-dur, Mazurki op. 50, Sonata h-moll op. 58, Impromptus, Koncert e-moll op. 11, François Dumont, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, Antoni Wit (2CD NIFC)

12.45-13.00 - "Głosy z przeszłości" / Wojciech Kilar - opr. Anna Skulska

13.00-15.00 - "Koncerty w porze lunchu" - prowadzi Marcin Majchrowski 

Bachfest 2023 "Bach for Future" - koncert inauguracyjny: Thomanenchor i Gewandhausorchester Leipzig pod dyrekcją Andreasa Reize, soliści: Hanna Zumsande - soprano, Susanne Langner - mezzosopran, Daniel Johannsen - tenor, Henryk Böhm - bas, Johannes Lang - organy (Lipsk, 9.06.2022). 

Jan Sebastian Bach Toccata i fuga d-moll BWV 538 "Dorycka", Der Gerechte kömmt um BWV deest, Carl Philipp Emanuel Bach Gott hat den Herrn auferwecket Wq 244, Heilig Wq 218, Jan Sebastian Bach Lobet Gott in seinen Reichen BWV 11.

16.00-18.00 - "Wybieram Dwójkę" - prowadzi Jakub Jamrozek 

"Punktem wyjścia do mojej "Miejscówki z Dwójką" był utwór Oddity, który napisałam zainspirowana wyjątkową kolekcją mebli autorstwa dwójki młodych polskich projektantów Ewy Bochen i Macieja Jelskiego (...)" - tak najbliższy koncert w ramach cyklu Miejscówka z Dwójką zapowiada jego gospodyni - flecistka, solistka i kameralistka - Ewa Liebchen. W audycji artystka opowie o swoich muzycznych inspiracjach oraz o tym, jak powstawała muzyka, którą usłyszymy w sobotę i wpisała się w pewne miejsce a właściwie w "Miejscówkę...". 

Zaprosimy również na kolejną odsłonę cyklu "Jazz.PL". W piątek w radiowym studiu S3 po raz pierwszy wystąpią razem Kuba Płużek, Kazimierz Jonkisz, Tomasz Grzegorski i Adam Kowalewski. Kwartet złożony z przedstawicieli trzech pokoleń polskich jazzmanów pojawi się w koncercie zatytułowanym "Janusz Muniak Recomposed".   

Przeniesiemy się również do Gdańska, gdzie trwają przygotowania do 26. Festiwalu Szekspirowskiego. Odwiedzimy też kolejne miejsce wypoczynku pisarzy. Tym razem będzie to Kuncewiczówka. Sprawdzimy ponato, jak wyglądają wakacje w Muzeum Brama Poznania.

18.00-19.00 - "Teraz jazz" - prowadzi Przemysław Psikuta 

19.00-22.15 - "Letnia promenada" - prowadzi Jacek Hawryluk 

Retransmisja z Festiwalu Aix-en-Provence (Grand Théâtre de Provence). 

Wolfgang Amadeus Mozart Opera "Idomeneo" KV 366 - seria w trzech aktach; wyk. Michael Spyres - tenor, Anna Bonitatibus - mezzosopran, Sabine Devieilhe - sopran, Siobhan Stagg - sopran, Linard Vrielink - tenor, Alexandros Stavrakakis - bas, Pygmalion Chorus, Pygmalion Ensemble, dyr. Raphaël Pichon. ER/2022/47/01

19.00-19.05 - "Wolne słowo" / "Wolna Europa"

22.15-00.00 - "Nocna strefa" - prowadzą Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

LITERATURA W DWÓJCE: 

11.00-11.10 - "To się czyta latem" / Piotr Siemion "Bella ciao", czyta Przemysław Bluszcz, opr. Elżbieta Łukomska.

15.00-15.15 - "Literacka sjesta" / Tadeusz Dołęga-Mostowicz "Pamiętnik pani Hanki", czyta Anna Seniuk.

19.15-19.30 - "Książka do słuchania" / Józef Mackiewicz "Lewa wolna", czyta Jerzy Radziwiłowicz. 


logo

"Informacje po ukraińsku w Trójce" od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30, 14.30 oraz 18.30, w piątek o godz. 10.30, 14.30 i 18.00, a w weekendy o godz. 11.00, 15.00 i 18.00.  

00.00-02.00 - "Trójka pod księżycem" - Patryk Pawlak 

W audycji podróż po teatralnych scenach Wielkiej Brytanii i wizyta na najciekawszych spektaklach mijającego sezonu. M.in. na sztuce "Konstelacje" młodego brytyjskiego dramaturga i scenarzysty Nicka Payne’a. Jego pierwsza sztuka została zaprezentowana w 2009 roku w Bush Theatre i została bardzo pozytywnie odebrana przez krytyków, a także o sztucę "East is East", co w dosłownym tłumaczeniu możemy odczytać jako "Wschód jest wschodem". Historię tę napisał Ayub Khan Din, brytyjski pisarz i aktor, syn Pakistańczyka i Angielki, co nie jest bez znaczenia, gdyż można odnieść wrażenie, że napisana przez niego sztuka powstała pod wpływem osobistych obserwacji. 

02.00-04.00 - "Nocny przegląd myśli" - Michał Kirmuć

04.00-06.00 - "Trójka budzi" - Justyna Grabarz              

06.00-08.45 - "Pora na Trójkę" - Karol Gnat 

W audycji przyjrzymy się tegorocznym wakacjom, bowiem jak wynika z badań, co czwarty Polak wrócił już z urlopu. Zdecydowana większość uczestników badania, bo aż 85 proc. deklaruje, że wyjazd zorganizowała samodzielnie. Zaledwie 15 proc. osób skorzysta z usług biura podróży. 

Poza tym powiemy o wielkich liczbach, bo niemal 514 milionów złotych wynosi łączny dług tzw. gapowiczów. Te dane podał Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej. Przez ostatnie pięć lat zwiększyła się grupa dłużników komunikacyjnych wśród najmłodszych użytkowników transportu zbiorowego. 

Powiemy też, czy można zostawić kota w domu wyjeżdżając na krótki wyjazd wakacyjny? Naukowcy z Instytutu Ochrony Środowiska Polskiej Akademii Nauk zakwalifikowali kota domowego jako gatunek inwazyjny. Podobne kroki podjęło wiele instytucji naukowych z różnych krajów Unii Europejskiej a także w Australii. Dlaczego i jakie rodzi to konsekwencje? 

08.45-09.00 - "Salon polityczny Trójki" - Beata Michniewicz  

Gościem Piotr Zgorzelski, wicemarszałek sejmu, PSL. 

09.00-12.00 - "Trójka przed południem" - Witold Lazar  

09.30 - cykl "W Polskę", a w nim Farma Iluzji - jedyny w Polsce park sensoryczny, osadzony w świecie iluzji w dolinie rzeki Okrzejki. 

11.15 - cykl "Trójkowy punkt techniczny" o transporcie rzecznym. 

12.00-15.00 - "Trójka do trzeciej" - Marta Piasecka 

W Międzynarodowym Dniu Rockandrolla poświęcimy czas temu najważniejszemu i najbogatszemu stylowi zarówno muzyki jak i życia. O historii rocka na świecie i w Polsce, jak zmienia się ten gatunek muzyczny przez lata, jakie są jego odmiany i jego najważniejsi przedstawiciele w rozmowie z Markiem Piekarczykiem, wokalistą, muzykiem i autorem tekstów, który świętuje właśnie 71 urodziny. 

Z kolei w 67 rocznicę urodzin poety, eseisty, dramaturga i krytyka literackiego Jarosława Marka Rymkiewicza - o twórczości nieżyjącego już autora opowie Mateusz Matyszkowicz, filozof, publicysta i dziennikarz. 

15.00-19.00 - "Zapraszamy do Trójki" - Mateusz Drozda 

18.10 - "Trójkowy komentarz dnia" - Dariusz Wieczorkowski

Gościem Małgorzata Golińska, wiceminister klimatu i środowiska. 

18.40 - "Ekonomiczne podsumowanie dnia" - Mateusz Drozda

19.00-21.00 - "W tonacji Trójki" - Grzegorz Hoffmann

21.00-22.00 - "Klub Trójki" Monika Małkowska 

Niedawno został odsłonięty jego mural w MSCW Elektrownia w Radomiu. Gościem - Edward Lutczyn, satyryk, ilustrator, autor scenariuszy filmów animowanych. 

22.00-23.00 - "Wieczór w Trójce" Jacek Pietrasik

22.15 - Reportaż w Trójce / "Złote czasy” Jakuba Tarki [PREMIERA] 

Audycja dokumentalna o złotym okresie w historii polskich szachów. W dwudziestoleciu międzywojennym szachy stały się niemal naszym narodowym sportem. Wszystko za sprawą ogromnych sukcesów polskich drużyn (w skład których wchodzili w większości wybitni zawodnicy żydowskiego pochodzenia, jak choćby arcymistrzowie: Akiwa Rubinstein, Ksawery Tartakower, Emanuel Lasker, Dawid Przepiórka i wielu innych). Popularności grze przysparzał także wieloletni protektorat zapalonego gracza - Marszałka Józefa Piłsudskiego, który fundował wysokie nagrody dla zwycięzców i dzięki któremu (a także wielu innym politykom) gra w szachy zyskała wymiar narodowy. Dziś królewska gra znów zyskuje na popularności, a Polacy święcą zwycięstwa. Czy przed nami renesans polskich szachów? 

22.45 - Powieść w Trójce / fragmenty książki Jarosława Marka Rymkiewicza "Reytan. Upadek Polski" - od poniedziałku do czwartku po godzinie 22 czyta Andrzej Masztalerz. ​ ​

23.00-00.00 - "Serdeczne dźwięki" - Mateusz Krautwurst

logo

22.06 - "Posłowie" - zapraszają Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski

Audycja "Posłowie" jest tworzona przez dwie skrajnie różne postacie, które z pewnością łączy miłość do książek. Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski co tydzień omawiają najgorętsze nowości wydawnicze. W najnowszym odcinku zajmą się książkami: "W ciemnej dolinie. Rodzinna tragedia i tajemnica schizofrenii" autorstwa Roberta Kolkera i "Najdłuższe czasy" Wołodymyra Rafiejenki.

23.35 - "Między nami kobietami" - zaprasza Anna Popek

W audycji spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: jak muzyka wpływa na nasze życie? O szkole muzycznej w afrykańskiej miejscowości Bouar, prowadzonej przez braci kapucynów​ opowie muzyk Magdalena Gołębiowska.​

logo

10.00-12.00 - "Stacja Kultura" - Marta Zinkiewicz

Bovska - rozmowa na temat filmu dokumentalnego o kobiecości "Iskry", który Bovska stworzyła wspólnie z Filipem Skrońcem.

12.00-13.00 - "Stacja Nauka" - Oliwia Krettek

Matematyka w motoryzacji. W tej branży pracują ludzie, którzy poświęcają wiele godzin na obliczenia, operacje i formuły, aby zapewnić najlepsze osiągi samochodu, bezpieczeństwo i komfort. Miliony zer i jedynek łączą się w konsoli, aby zaspokoić wszystkie potrzeby w zakresie informacji i rozrywki. Co więcej, wiedza matematyczna przydaje się, kiedy musimy wykonać na przykład odpowiednie obliczenie pojemności baku i średniego spalania samochodu.

14.00-15.00 - "Dajesz radę" - Marta Hoppe

Cyfrowy detoks. ​Jak to zrobić, żeby mniej czasu spędzać z telefonem? Czy są aplikacje, które mogą nam w tym pomóc? Jak wyłączyć się z sieci i umieć z tego korzyść podpowie Joanna Wziątek, specjalistka od cyberbezpieczeństwa.

15.00-17.00 - "Czat Czwórki" - Piotr Firan

ASMR to stosunkowo nowe zjawisko, które od kilku lat szturmem podbija Internet. Filmiki opatrzone tym skrótem mają po kilkadziesiąt milionów wyświetleń na YouTube. Czym zatem jest ASMR?

21.00-21.30 - "Strefa Sportu" - Norbert Michalak

17 lat musieliśmy czekać na polską zawodniczkę, która stanęła na podium Mistrzostw Europy. Juniorka Natalia Grzegorzewska zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w cross country czyli w olimpijskiej odmianie kolarstwa górskiego. ​ 


logo

08.00-10.00 - "Poranek w PRD" - Ziemniak wspaniały. Skąd pochodzi, jaka jest jego historia, odmiany, pomniki ziemniaka w Polsce. I oczywiście potrawy z ziemniaków - gotowane, smażone, pieczone: frytki, placki, babka ziemniaczana. Palce lizać!

10.00-11.00 - "Muzyczne podróże" - Międzynarodowy Dzień Rock’n’rolla, czyli wszystko o tym gatunku muzycznym.

11.00-12.00 - "Co w smoku piszczy?" - O tym, jak smok Adaś postanawia zostać konstruktorem latającego pojazdu.

12.15 - "Wakacyjny bajkowy kącik" - Praca nagrodzona w konkursie "Twoje bezpieczne wakacje" zorganizowanym przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

15.00-17.00 - "Popołudnik w PRD" - Skrzydła znajdziemy w samolocie, u owadów, ptaków, na boisku i w wielu innych miejscach. Opowiemy o Ikarze, który dzięki skrzydłom chciał wzbić się wysoko, o tych, którzy mają skrzydła a nie latają i o tych, którzy, mimo że skrzydła mają i latają nie są ptakami. Zastanowimy się nad tym co oznacza powiedzenie, "coś dodaje nam skrzydeł"?


.


09.00 - "Paderewski i Chopin - pokrewieństwa nie tylko z wyboru" - Monika Mandau 

Drugi odcinek nowej audycji poświęconej wybitnemu pianiście, kompozytorowi i politykowi Ignacemu Janowi Paderewskiemu. Autorka opowie o jego sztuce wykonawczej, twórczości, a także działalności publicznej, osadzonych w szeroko rozumianym kontekście chopinowskim. W programie zabrzmią m.in. Trois morceaux op. 2 w interpretacji Karola Radziwonowicza oraz 12 Pieśni do poezji Catulle Mendesa - na głos i fortepian op. 22  w dwóch wykonaniach: Jerzego Artysza i Danuty Dworakowskiej oraz Wojciecha Drabowicza, Urszuli Kryger i Katarzyny Jankowskiej.

12.00 - "Interpretacja niejedno ma imię: Chopin historyczny czy współczesny?" - Marcin Majchrowski   

Jak brzmi Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22 Chopina na fortepianie historycznym i współczesnym dowiemy się na przykładzie interpretacji Wojciecha Świtały oraz Nelsona Goernera. W audycji usłyszymy również Krzysztofa Jabłońskiego i Artura Rubinsteina w wybranych etiudach, mazurkach oraz Barkaroli Fis-dur op. 60 Chopina.

22.00 - "Czarne na białych" - Jakub Puchalski   

Bohaterką programu będzie Clara Haskil. Pianistka zaprezentuje utwór Noce w ogrodach Hiszpanii Manuela de Falli, Koncert fortepianowy a-moll Roberta Schumanna oraz Koncert fortepianowy f-moll Fryderyka Chopina. 

Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
Czytaj także

"Bella, ciao". Wojna i co dalej?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2022 11:11
W tygodniu 11-15.07 słuchaliśmy polskiej prozy - książki Piotra Siemiona pt. "Bella, ciao", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Filtry. Wybrane fragmenty powieści w cyklu "To się czyta latem" prezentował Przemysław Bluszcz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz "Rau" Rałowski. Wakacyjna selekcja muzyczna

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2022 15:00
Jak zwykle w "RAUdycji" nie zabraknie potężnej dawki dźwięków. W pierwszym sierpniowym wydaniu programu Tomasz "RAU" Rałowski zaprasza na oryginalne rytmy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jedynka i Polskie Radio Dzieciom na "Rabka Festival" 2022

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2022 15:47
Rusza IX Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Rabka Festival" 2022. Słuchacze mogą liczyć na spotkania z cenionymi twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej z całego świata. W programie m.in. specjalne audycje, ciekawe relacje, gra miejska, cykl spotkań dla dorosłych oraz liczne wydarzenia towarzyszące. Wydarzenie odbywać się będzie pod patronatem Programu 1 Polskiego Radia oraz Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń