9.00-12.00 "Jedyne takie miejsce" - prowadzi Roman Czejarek
Audycją z Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Pokażemy proces produkcji banknotów (te dozwolone dla wzroku postronnych fragmenty).
Będziemy rozmawiać z projektantem banknotów, znaków wodnych, powiemy o zabezpieczeniach i banknotów i dokumentów. Oprowadzimy po niedostępnym dla turystów schronie Prezydenta Mościckiego i opowiemy o Wielkiej Historii, w której budynek tej fabryki w środku miasta ma swoje miejsce.
15.00-16.00 "Gdzie jest Pan Cogito" - prowadzi Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Białoruś walczy, Białoruś krwawi. Tysiące więźniów politycznych jest przetrzymywanych przez reżim. Czy Łukaszenka wepchnie Kraj do wojny z Ukrainą? M.in. o tym porozmawiają :
Aleś Zarembiuk – Dyrektor Domu Białoruskiego w Warszawie;
Aleś Dzikawicki – Telewizja Biełsat;
Dr Bartosz Rydliński – z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UKSW, współzałożyciel Centrum im. Ignacego Daszyńskiego.
18.00-19.00 "Z muzyką po Kresach" - zaprasza Aleksandra Tykarska
1) W Gliwicach w przyszłym tygodniu startują XVII Dni Kultury Ormiańskiej. W programie wydarzenia prelekcje o życiu biskupa Teodora Axentowicza, polskiego malarza, rysownika i grafika pochodzenia ormiańskiego, wykład o przesiedleniach Kresowian na Dolny Śląsk po 1945 roku, czytanie poezji ormiańskiej czy koncert na duduku. Zaprasza prezes Związku Ormian w Polsce im. Ks. Abpa Józefa Teodorowicza Anna Olszańska.
2) Noc Opowieści na 17. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Opowiadania. Punkt kulminacyjny trwającego w Warszawie corocznego święta sztuki opowiadania wypełnią opowieści i legendy z Polesia i pogranicza polsko - ukraińskiego. Poprowadzą je śpiewaczka, etnomuzykolożka Tetiana Sopiłka i zespół Dziczka. Repertuar grupy stanowią tradycyjne wiejskie pieśni – obrzędowe, liryczne, religijne – z różnych regionów Ukrainy oraz Podlasia. W swoich interpretacjach śpiewaczki starają się zachować oryginalne dialekty oraz charakter i sposób wykonania. Dziczka regularnie daje koncerty w Polsce i za granicą, bierze udział w festiwalach i projektach teatralnych.
20.00-22.00 Transmisja koncertu - zaprasza Zbigniew Krajewski
MAKSYMIUK TANGO / WARSZAWSKI FESTIWAL TANGA I MUZYKI RETRO IM W. SZPILMANA ze Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.
https://jedynka.polskieradio.pl/artykul/3072091,Warszawski-Festiwal-Tanga-i-Muzyki-Retro-Wyjatkowy-koncert-w-Jedynce
22.00-22.35 "Gwiazdy, skecze, piosenki – Z archiwum kabaretowego PR" - prowadzi Małgorzata Raducha
Najsłynniejszy polski sołtys, który zawsze swoje gawędy rozpoczynał od tradycyjnego: - Cieee, choroba… - Jerzy Ofierski w monologu z Podwieczorku przy mikrofonie, na estradzie którego pierwsze wokalne kroki stawiał ponad 60 lat temu zmarły niedawno Jerzy Połomski. Przypomnimy te wykonania okraszając je… ponad 50letnimi coverami światowych przebojów w wyk m.in. Ireny Santor i Jerzego Michotka.
LITERATURA W JEDYNCE
20.45 - "Królowa Margot" - XIX-wieczna powieść "płaszcza i szpady" autorstwa Aleksandra Dumasa (ojca), przedstawiająca ostatni okres panowania we Francji dynastii Walezjuszów i początku władzy Burbonów. Czyta Andrzej Ferenc (Radiobook, nagranie z 2007 roku).
23.50 - "Szmat życia" Gabrieli Zapolskiej (dostępna dla słuchaczy również na kanale Radiobook). Czyta Grażyna Barszczewska.
10.00 – 12.00 – "Kalambury z partytury" – prowadzi Krzysztof Herdzin
12.00 – 13.00 – "Mazurek słucha" Łukasza Gawła – prowadzi Robert Mazurek
13.00 – 15.00 – "Duża czarna" – prowadzi Przemysław Psikuta
Franciszek Schubert
Goście: Paweł Bagnowski i Marcin Zgliński
15.00 – 17.00 – "Dwie do setki": Jerzy Połomski – prowadzą Monika Zając i Jakub Kukla
Czas nas zmienia – śpiewał Jerzy Połomski, wracając w 2007 roku na estradę po 20-letniej przerwie. A jednak pewne rzeczy pozostają niezmienne: „elegancki, zawsze miał coś ciekawego do powiedzenia, był bardzo dowcipny (…) Był też wielkim estetą, wyczulonym na piękno i otaczającym się pięknymi rzeczami m.in. malarstwem.” – wspomina Irena Santor, która będzie naszym gościem w audycji „Dwie do setki”, poświęconej Jerzemu Połomskiemu i złotym latom polskiej piosenki.
Jerzy Połomski zaczynał jako aktor, ale niemal równocześnie wystąpił na estradzie i nagrał w radiu pierwsze piosenki. Jako wychowanek Wandy Wermińskiej i Ludwika Sempolińskiego szybko zyskał sympatię publiczności. Już w 1958 roku zdobył drugie miejsce w plebiscycie Polskiego Radia na najpopularniejszego polskiego piosenkarza (pierwsze zajął Mieczysław Fogg). Śpiewał piosenki wielu twórców; między innymi o tej współpracy opowie nasz gość – Włodzimierz Korcz. Poświęcimy też uwagę dziejom polskiej piosenki lat 60-tych i 70-tych, atmosferze współpracy nad utworami w Polskim Radiu. Tu naszymi gośćmi będą: redaktorka muzyczna – Maria Żabicka i dziennikarz muzyczny - Michał Wilczyński.
17.00 – 19.00 – "Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki" – audycja Jacka Hawryluka z udziałem Ewy Szczecińskiej, Agaty Szymczewskiej i Karola Radziwonowicza
Claude Debussy – Sonata na skrzypce i fortepian
19.00 – 19.30 – "Miejscówka z Dwójką": Maciej Gański
„Maciej Gański jest kontynuatorem złotej ery polskiej pianistyki”; „należy do grona wybitnych polskich pianistów młodego pokolenia”; „objawił się jako tytan fortepianu”; „doskonały wykonawca – o niezwykle przejrzystej, wręcz krystalicznej technice” – to tylko kilka wybranych cytatów z recenzji gry artysty.
Maciej Gański urodził się w Gdańsku. Ukończył z wyróżnieniem gdańską Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki, gdzie uzyskał również tytuł doktora sztuk muzycznych. W latach 2020-2022 pełnił tam funkcję dziekana Wydziału Instrumentalnego. Jest uznanym pedagogiem; od 2009 roku prowadzi działalność dydaktyczno-naukową w Katedrze Fortepianu w swojej Alma Mater – obecnie na stanowisku adiunkta. Jego podopieczni zdobywali nagrody na konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich. Prowadził wiele kursów mistrzowskich oraz wykładów w zagranicznych uczelniach muzycznych i ośrodkach kulturalnych, m.in. w Chinach, Danii, Grecji i we Włoszech. Jest jurorem na międzynarodowych konkursach pianistycznych.
Maciej Gański jest laureatem ponad dwudziestu konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. W ciągu ponad 20 lat swojej działalności artystycznej wystąpił na kilkuset koncertach, m.in. w Japonii, USA, Chinach, Egipcie oraz w licznych krajach Europy. Ma w swoim dorobku cztery płyty CD, które spotkały się ze znakomitymi recenzjami od takich osobowości, jak m.in. Kevin Kenner czy Antoni Wit. Za ostatnią płytę, na której dokonał premierowego nagrania I Koncertu fortepianowego „Multimirrors” (2021) gdańskiego kompozytora Kamila Cieślika, otrzymał we wrześniu 2022 roku nagrody w dwóch kategoriach II Międzynarodowego Konkursu „Muzyczne Orły”. Jako pierwszy Polak dokonał nagrania kompletu 20 Etiud Philipa Glassa. Dwupłytowy album, zawierający te kompozycje, ukaże się w grudniu 2022 roku nakładem firmy DUX.
19.30 – 21.00 – "Wieczór ze słuchowiskiem": Witold Gombrowicz „Operetka”, prod. 1980, adaptacja i reżyseria: Zbigniew Kopalko, muzyka: Maciej Małecki, realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska
Obsada: Andrzej Żarnecki (Mistrz Fior), Stanisław Zaczyk (Książę Himalaj), Anna Seniuk (Księżna Himalaj), Marek Kondrat (Hrabia Szarm), Marian Kociniak (Baron Firulet), Barbara Winiarska (Albertynka), Janusz Zakrzeński (Hrabia Hufnagel), Jan Matyjaszkiewicz (Profesor), Tadeusz Włudarski (Lokaj Władysław), Aleksandra Koncewicz, Romana Bucharowska, Elżbieta Kociszewska, Michał Muskat, Jerzy Worobiej
21.00– 23.00 – "Opera pod gwiazdami" – prowadzi Marcin Majchrowski
Umberto Giordano Fedora – opera w trzech aktach (Mediolan, 15.10.2022)
wyk. Sonya Yoncheva – sopran (Fedora), Serena Gamberoni – sopran (Countess Olga Sukarev), Roberto Alagna – tenor (Loris Ipanov), George Petean – baryton (De Siriex), Caterina Piva – mezzosopran (Dimitri), Gregory Bonfatti – tenor (Desiré), Carlo Bosi – tenor (Rouvel), Andrea Pellegrini – bas-baryton (Cirillo), Gianfranco Montresor – bas (Boroff), Romano Dal Zovo – baryton (Gretch), Costantino Finucci – bas-baryton (Lorek), Devis Longo – bas-baryton (Nicola), Michele Mauro – tenor (Sergio), Ramtin Ghazavi – bas (Michele), Chór i Orkiestra Teatro alla Scala, dyr. Marco Armiliato
23.00 – 00.00 – "Mediewanna", aud. Łukasza Modelskiego: Notker Balbulus
Bohater najbliższej Mediewanny – Notker Balbulus – żył na przełomie IX i X wieku. Był benedyktynem i kronikarzem, ale także kompozytorem, poetą oraz teoretykiem muzyki. Związany z klasztorem w opactwie Sankt Gallen, napisał kilkadziesiąt sekwencji, z których najlepiej znany jest cykl roczny liczący 40 utworów oraz traktat o muzyce "Proemium". Notkerowi przypisywane jest również autorstwo "Gesta Caroli Magni".
Gościem w audycji będzie dr Bartosz Izbicki – muzykolog.

00.00 - 02.00 AnagrammarganA – Michał Margański
02.00 - 04.00 Apteka Nocna – Jędrzej Kodymowski
04.00 – 06.00 Trójka Budzi: Jazz & Bass – Michał Grabkowski
06.00 - 09.00 Bed & Breakfast – Piotr Firan i Raf Uzar
W audycji m.in.:
6:45 Pracownicy z Politechniki Lubelskiej, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Fundacji ECCC prowadzą badania w kościołach w USA, aby zachować budynki dla przyszłych pokoleń. W tych działaniach pomaga wykorzystanie najnowszych technologii skanowania 3D. Materiał przygotuje Filip Karman z Radia Lublin.
7:15 Medal dla każdego - felieton Henryka Sytnera
7:40 Święty Mikołaj ma w tym roku sporą konkurencję w Stanach Zjednoczonych. Powodem są odbywające się w tym roku w Katarze Mistrzostwa Świata, które zbiegły się w czasie z okołoświątecznymcznym czasem w USA. Jan Pachlowski opowie o tym, jak Amerykanie przeżywają te dwa ważne wydarzenia.
7:50 Fajny Film — Ryszard Jaźwiński - relacja prosto z Torunia, gdzie trwa Festiwal Camerimage - Ryszard Jaźwiński rozmawia z szefem promocji Camerimage - Romanem Tondlem na temat finału wydarzenia, który wydarzy się już dziś. (19.11.)
8:20 Miłość Międzynarodowa - czy pomimo różnic kulturowych miłość pomiędzy dwiema osobami jest możliwa? O tym czy jest szansa na stworzenie takiej romantycznej relacji opowie seksuolog - Aleksandra Plewka. cz. 1
8:40 Miłość Międzynarodowa w praktyce - o relacjach pomiędzy osobami z różnych kultur opowie Aleksandra Plewka cz. 2
9.00 – 10.00 Śniadanie w Trójce – Beata Michniewicz
Gośćmi audycji będą:
Paweł Szrot – szef Gabinetu Prezydenta RP,
Jarosław Sellin – wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego,
Maciej Gdula – Nowa Lewica,
Marcin Kierwiński – sekretarz generalny PO
10:00 - 12:00 Lista Przebojów Trójki po Godzinach – Tomasz Miara
12:00 - 13:00 W antrakcie - Malwina Kiepiel i Magda Kuydowicz
12.10 Recenzja spektaklu 50 SŁÓW z Marią Seweryn w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego - Fundacja Kamila Maćkowiaka w Łodzi.
12.20 Recenzja „Apollo z Bellac”- Jednoaktowa, komediowa sztuka Jeana Giraudoux należy do klasyki światowej literatury. Spektakl był emitowany „na żywo” w reżyserii Anny Wieczur
12.30 WĘDRÓWKI TEATRALNE MALWINY Spektakl „Pustostany” według prozy Doroty Kotas w Teatrze Ochoty - spektakl reżyserowała Hanna Kłoszewska,
12.40 CO SŁYCHAĆ… rozmowa z Grzegorzem Kwiatkowskim z Teatru Wybrzeże w Gdańsku, o repertuarze tej sceny.
12.50 Wywiad z Ewą Dałkowską o twórczości i roli artysty we współczesnym świecie.
13.00 – 15.00 Świat Do Trzeciej - Rafał Tomański
13:08 Maciej Gaca
Sinolog UMK, były szef polskiej placówki dyplomatycznej na Tajwanie
Podsumowanie działań Chin podczas serii szczytów w Azji
13:25 Wojciech Jakóbik
Redaktor Naczelny BiznesAlert.pl
Kontekst G20 i B20. Gra o lit może doprowadzić do powstania nowego kartelu. Polacy mogą w niego zainwestować
13:40 Piotr Śmieszek
Polski przedsiębiorca mieszkający od lat w Indonezji
Po szczytach G20 i APEC z perspektywy Polaka
14:07 Gen. Leon Komornicki
Bieżąca sytuacja na Ukrainie i granicy z Polską
14:25 Jan Piekło
Były ambasador RP na Ukrainie
Bieżąca sytuacja związana z incydentem w Przewodowie
14:35 Środek od środka
14:45 Joanna Gocłowska-Bolek UW
Sytuacja w Boliwii
15:00 – 17.00 Trójka na CamerIMAGE – Ryszard Jaźwiński
Audycja nadawana prosto z Torunia. Tuż przed ceremonią zamknięcia 30. Festiwalu Energa Camerimage wstępnie podsumujemy tegoroczną edycję. Nie zabraknie oczywiście rozmów o filmach, które mają największe szanse na bycie wyróżnionymi w Konkursie Głównym. Opowiemy też o największych odkryciach podczas prezentowanych w ramach innych sekcji konkursowych. Gośćmi m.in. reżyser Ryszard Kruk czy operator Michał Dymek.
17.00 – 19.00 Gra Gitara - Michał Żołądkowski
19.00 – 22.00 Departament Rytmu – Radosław Okrasko
22:00 – 00.00 Departament Rytmu – Tomasz Miara
19.06 - "Dziedzictwo współczesności" - prowadzi Magdalena Drohomirecka
W zeszły piątek, 11 listopada, MSZ poinformowało o zgodzie władz Ukrainy na rozpoczęcie prac poszukiwawczych ofiar zbrodni wołyńskiej na Podolu. O trudnej polsko-ukraińskiej historii i o rozliczeniu zbrodni wołyńskiej porozmawiamy w sobotni wieczór z historykiem prof. Wojciechem Roszkowskim. Zapraszamy w imieniu Magdaleny Drohomireckiej.
20.06 - "Dwa spojrzenia" - prowadzi Rafał Porzeziński
W sobotni wieczór zapraszamy na rozmowę z aktorami o aktorstwie, świecie wyobrażonym, fikcyjnym, ale też o rzeczywistości i trudach zawodu. Kanwą dyskusji będzie historia Adama Mickiewicza i Krymu. Naszymi gośćmi będą Agnieszka Owczarek oraz Piotr Furman - aktor, reżyser i wykładowca. Zapraszzamy w imieniu Rafała Porzezińskiego.
23.35 - "Kulturalnie na temat" - prowadzi Katarzyna Cygler
Na zakończenie soboty zapraszamy na rozmowę o VI Festiwalu Muzyki Mniejszości Narodowych i Etnicznych Rzeczypospolitej. Impreza rozpocznie się 21 listopada w warszawskiej Stodole i potrwa do 23 listopada. Celem festiwalu jest przypomnienie i pokazanie wpływu innych narodowości na kształtowanie się polskiej kultury i tożsamości. Podczas tegorocznej edycji będziemy słuchać muzyki ukraińskiej, romskiej i żydowskiej. Naszym gościem będzie jeden z organizatorów festiwalu Millo Kurtis.
10.00-11.00 – "Światła wielkiego miasta" – prowadzi Martyna Matwiejuk
Epir wyróżnia się na tle Grecji. To górzysta kraina, której miasta wyglądają zupełnie inaczej niż w reszcie kraju. Udamy się do jednego z nich. Położone nad jeziorem, wśród gór, przypomina raczej austriacką czy słoweńską miejscowość. Skojarzenie jednak znika, gdy na horyzoncie wypatrzymy minarety dawnych meczetów. Czy zgadniecie, dokąd udamy się tym razem?
11.00-13.00 – "Pasjonauci" – prowadzi Adam Smolarek
Gościem pierwszej godziny Pasjonautów będzie Jacek Paśnik - autor książki "Dzieci" oraz prowadzący fanpage "Dzieci Neo". Porozmawiamy o wspominaniu, o przestrzeniach liminalnych i przekopywaniu archiwów historii najnowszej. Po 12.00 zajrzą do nas członkowie grupy Akt VII. Zdradzą nieco tajników występów improwizowanych. W cyklu „Historia pewnej okładki” – „Sticky Fingers” The Rolling Stones, a Michał Daniluk porozmawia z sędzią piłkarskim niższych lig, który powie o trudnościach sędziowania.
13.00-14.00 – "In English, please…" – prowadzi Adrianna Janiszewska
Tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w piłce nożnej do studia zaprosimy Włocha. Mistrzowie Europy 2020 nie zakwalifikowali się na Mistrzostwa Świata. Jak przeżyli tę sytuację? O włoskiej kulturze kibicowania, przyśpiewkach, gwiazdach włoskiej piłki nożnej i jej największych sukcesach opowie Marco Bochchino. Marco jest muzykiem, porozmawiamy więc także o jego muzycznej działalności.
15.00-16.00 – "Zaklinacze czasu" – prowadzi Jakub Jamrozek
Przedstawimy sylwetkę prezydenta Polski na uchodźctwie Augusta Zaleskiego i przypomnimy kim były „dzieci Zamojszczyzny”.
17.00-18.00 – "Nie na-żarty" – prowadzi Mateusz Kulik
Frytki Belgijskie. Chrupiące i rumiane na zewnątrz i jednocześnie mięciutkie w środku. Takie są właśnie frytki belgijskie. Niby prosty przepis, ale sekret tkwi w szczegółach.
22.00-00.00 – "Kluboteka" – prowadzi Norbert Borzym
W audycji mnóstwo nowości płytowych - nowe płyty The Blessed Madonny, Adana Twins i Henrika Schwarza. Pojawi się też nowy remiks speed garagowego klasyka - "Ripgroove" Double 99 w wersji Ewana McVicara.
9:00-10:00 "Opowieści ludów świata" – Z cyklu „Najstarsze miasta świata”: Bejrut i Dżubajl- Liban.
10:00-11:00 "Rodzinny W-f" – Treningi dla najmłodszych grup w przeważającej części to po prostu zajęcia ogólnorozwojowe. Dużą uwagę zwraca się w nich na rozwój motoryki, koordynację ruchową, balans ciała oraz wzmocnienie elastyczności ścięgien i mięśni, czyli wszystkiego co sprawia, że dziecko będzie mogło wykazać się optymalną, a nawet ponadstandardową sprawnością fizyczną. O zaletach zapasów dziecięcych. Gość: Mariusz Wiśniewski z koła sportowego "Koło" w Warszawie.
Do tego kącik mundialowy.
13:00-14:00 "Bajkolotem tam i z powrotem"- Kulfon i Monika wybiorą się w podróż do przeszłości. Odwiedzą Starożytną Grecję i przyjrzą się Starożytnym Igrzyskom Olimpijskim.
15:00-16:00 "Dawno, dawno temu" – XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 odbędą się w Katarze w 2022 roku. Będzie to pierwszy turniej mistrzostw świata, który odbędzie się na Bliskim Wschodzie i pierwszy w kraju islamskim. To będzie pierwszy mundial, który zostanie rozegrany jesienią. To również ostatni mundial, w którym wezmą udział 32 drużyny. Na następnych mistrzostwach w 2026 roku liczba drużyn zostanie powiększona do 48 reprezentacji. Zapraszamy na niezwykłą podróż szlakiem historii Mundialu.
Gość: Dariusz Tuzimek - dziennikarz sportowy, autor książki "Lewandowski. Jak wygrać marzenia".
17:00-18:00 "Mali strażnicy dzikiego królestwa" - Wydmowa przygoda w Lesie Nowa Warszawa.Trwa wielka wyprawa przez Warszawę w stronę Kampinoskiego Parku Narodowego. Przed nami sosnowy etap przygody. Przez drzewa widać zarys wielkiej huty, która znajduje się nieopodal. To świetna okazja, aby porozmawiać o zanieczyszczeniu powietrza. Podejmujemy wyzwanie, aby odnaleźć nadrzewne porosty, które są miernikami czystego powietrza.
18:00-19:00 "Akademia muzyczna" – W najbliższej Akademii zostaniemy jeszcze przy tematyce związanej trochę z 11 listopada - kompozytorzy wyklęci, czyli Aleksander Tansman, Roman Palester i Andrzej Panufnik, kompozytorzy, których na lata wykreślono z historii polskiej muzyki XX wieku.
.
8:00 "Weekendowe potpourri"- prowadzi Małgorzata Pęcińska
Pierwsza dama światowej pianistyki Martha Argerich i znakomity Itzhak Perlman w ponadczasowej interpretacji słynnej Sonaty A-dur „Kreutzerowskiej” Ludwiga van Beethovena – to danie główne najnowszej audycji Małgorzaty Pęcińskiej. Ponadto w programie m.in. Scherzo cis-moll Chopina i fragmenty Suity A-dur Dworzaka.
17.00 Chopin. Odloty-przyloty - prowadzi Krzysztof Teodorowicz
Nokturn w dziejach muzyki - to długa opowieść, która rozpoczyna się tuż przed Chopinem i z niego czerpie inspirację nie tylko w XIX, lecz także w XX wieku. W audycji Krzysztof Teodorowicza zabrzmią m.in. nokturny Johna Fielda, utwór napisany w hołdzie Chopinowi przez Andrzeja Panufnika oraz zainspirowana Chopinem kompozycja Césara Francka.
21.00 "Kino Polonia. Chopin Mariusz Gradowskiego" - prowadzi Mariusz Gradowski
W najbliższym Kinie Polonia - inna odsłona twórczości Howarda Shore'a. Pamięta się jego tematy z "Władcy Pierścieni", "Hobbita", "Milczenia owiec", "Filadelfii", a także muzykę do filmów Davida Coronenberga, ale nie zawsze pamięta się o tym, że Shore pisze także muzykę autonomiczną, estradową, koncertową. Takich właśnie przykładów posłuchamy w audycji, tym bardziej, że warunek podstawowy - Fryderyk Chopin w tle - jak najbardziej jest spełniony: w 2010 roku Howard Shore'a napisał dla Lang Langa koncert fortepianowy Ruin & Memory, a okazją do tego gestu stało się zamówienie u Shore'a utworu celebrującego 200. rocznicę urodzin naszego patrona. Sama muzyka tego koncertu ma charakter programowy, odnosi się do emocji rozstania, życia między dwoma światami - paryskim i polskim. A jak brzmi ten koncert po 12 latach od premiery?
Zapraszamy!