Polskie Radio Dzieciom

"Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom o gwarze

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 19:00
"Wierzcie lub nie, ale mój dziadek był najprawdziwszym warszawskim cwaniaczkiem czyli ulicznym urwisem. To on nauczył mnie, że Warszawa miała kiedyś swój język, czyli gwarę, swoje wierszyki, piosenki. Była zupełnie innym miastem niż dzisiaj". Powyższy cytat pochodzi z "Małej książki o gwarze warszawskiej”, która dostała wyróżnienie w kategorii Kultura w konkursie Świat Przyjazny Dziecku zorganizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w 2014 roku. 
   .
Здымак мае ілюстрацыйны характар.Foto: Photo:_Alicja_/pixabay.com/CC0 Public Domain

W "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom usłyszeć będzie można fragmenty przekładu między innymi "Małego księcia" czy "Kubusia Puchatka" na gwarę podhalańską i śląską.

Zapraszamy w piątek 6 sierpnia od 8.00 do Polskiego Radia Dzieciom.

Audycja "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 8.00 do 10.00.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Jak powstają dialekty i gwary?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 21:00
Dziś w Poranku wyjaśnimy o to jest gwara i dlaczego nie wszyscy w Polsce mówimy tak samo.
rozwiń zwiń