Polskie Radio Dzieciom

Młode Horyzonty. Najlepsze produkcje, także dla starszych widzów. Co warto zobaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2024 14:50
- Nigdy nie jest się za dużym do bajki i za starym na kino - przekonywała w Polskim Radiu Dzieciom Hanna Wereszczyńska i wraz młodymi jurorkami Julia Kurowska i Natalia Pilatowska zapraszała na Festiwal Młode Horyzonty, który już wkrótce będzie dostępny online. 
Julia Kurowska, Natalia Pilatowska oraz Hanna Wereszczyńska
Julia Kurowska, Natalia Pilatowska oraz Hanna WereszczyńskaFoto: PRD

Powoli kończy się tegoroczna edycja stacjonarna festiwalu Młode Horyzonty. Teraz wkraczamy w edycję online, która rozpocznie się już 10 października. Całe wydarzenie objęło patronatem medialnym Polskie Radio Dzieciom i dlatego w studiu "Poranka" przed mikrofonami zasiadły: Julia Kurowska i Natalia Pilatowska, które mając 12 lat znalazły się w  jury Młodych Horyzontów. Dziewczynkom towarzyszyłam również Hanna Wereszczyńska z działu programowego Młodych Horyzontów.

- Byłyśmy zgodne co do zwycięzców Festiwalu, ale wybór nie był prosty, bo filmy były zupełnie różne od siebie - przyznały goście Polskiego Radia Dzieciom. Następnie Natalia opowiedziała o tym jak znalazła się w jury Festiwalu. - Moja przygoda z Horyzontami zaczęła się w ten sposób. że w tamtym roku moja siostra była w jury, a ja byłam jeszcze za mała. Jednak ponieważ interesuję się teatrem i aktorstwem to postanowiłam, że w tym roku się zgłoszę. No i się udało się udało. To było bardzo ciekawe doświadczenie - przyznała.

Festiwal Młode Horyzonty to 172 filmy, 15 sekcji tematycznych i 20 miast w całej Polsce. Kolejny rok z rzędu Polskie Radio Dzieciom zaprasza na jedyne w swoim rodzaju święto młodych widzów i dorastających, szukających własnych filmowych ścieżek, kinomanów. Repertuar wypełnią najświeższe odkrycia, nowości i ulubieni bohaterowie. A od 10 do 27 października ponad połowa repertuaru będzie dostępna również online na platformie festiwal.mlodehoryzonty.pl/.

- Mamy tytuły od klasyki po nowości z konkursu głównego. Polecam zapoznać się z ofertą chociażby krótkich metraży, przeróżnych animacji, produkcji lalkowych i premier dla młodych i dla tych trochę starszych – powiedziała przedstawicielka festiwalu Hanna Wereszczyńska i dodała że nigdy nie jest się przecież za dużym do bajki i za starym na kino.

Więcej na ten temat w zapisie audycji:


Posłuchaj
20:15 [DAB]Dzieciom (PCM) 8 październik 2024 08_12_08.mp3 Julia Kurowska, Natalia Pilatowska oraz Hanna Wereszczyńska opowiadają o Festiwalu Młode Horyzonty

Trwa 11. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty w kinach i online! Trwa 11. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty w kinach i online!

 

* * * 

Audycja: Poranek w Polskim Radiu Dzieciom
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Julia Kurowska, Natalia Pilatowska oraz Hanna Wereszczyńska (z działu programowego Młodych Horyzontów)
Data emisji: 8.10.2024
Godzina audycji: 8.00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polski Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Zachęcam aby wyjść na łąkę i policzyć ziarna maku w makówce. Małgorzata Strzałkowska gościem Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2024 11:38
W książka "Łąka. Fakty, wierszyki i inne wybryki" znajdziemy nie tylko rymowane historie o krasnoludkach które noszą różne transparenty np. "naprawiamy złego skutki. krasnoludki", ale jak zauważyła Małgorzata Strzałkowska są też informacje naukowe, jak choćby łacińskie nazwy roślin i zwierząt, a nawet takie ciekawostki jak: ile ziaren maku znajdziemy w jednej makówce? O tym co jeszcze znajduje się w najnowszej publikacji, autorka opowiedziała Martynie Chuderskiej w "Poranku".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jakie skarby może kryć niewielka szuflada pewnego biurka?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2024 13:40
- Każdy z nas ma taką szufladę. Jeśli nie w biureczku to w sercu lub w głowie, gdzie zawsze znajdzie pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu – powiedziała Agnieszka Krawczyk autorka książki o Mai: "Maja i leśna szuflada". O tym, co kryje się w szufladzie Mai, zdradziła goszcząc w studiu Polskiego Radia Dzieciom. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ćwiczenie pamięci może sprawiać przyjemność". Jak się uczyć aby zapamiętać?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2024 10:27
Jeśli czasem trudno nam zapamiętać listę zakupów, czy definicję jakiegoś słowa, to historia Mateusza Trzęsickiego pokazuje jakie naprawdę możliwości ma nasz mózg. Gościem "Poranka" w Polskim Radiu Dzieciom był 11-letni zwycięzca generalnej klasyfikacji Ogólnopolskich Mistrzostw Pamięci Best Brain w kat. dzieci i rekordzista Polski w zapamiętywaniu słówek z fikcyjnego języka obcego na czas.
rozwiń zwiń