Polskie Radio Dzieciom

Konkursy talentów dla dzieci. Rozmowa z mamą reprezentantki Polski na Eurowizji Junior 2020

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 15:15
W dzisiejszych czasach istnieje wiele programów telewizyjnych i konkursów dzięki którym dzieci mogą pokazać światu swój talent. Jest to dla nich także szansa na przełamanie tremy przed publicznymi występami. Z drugiej jednak strony takie sytuacje wiążą się z ogromnym współzawodnictwem, na co nie każda młodsza osoba jest gotowa. O swoich rodzinnych doświadczeniach w tej kwestii opowiedziała w "Strefie Rodzica" Anna Tracz, mama rozśpiewanej Oli i Ali, laureatki pierwszej edycji Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.  
Ala Tracz - laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2020 w studiu plenerowym PR Dzieciom, na dzień przed wielkim finałem.
Ala Tracz - laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2020 w studiu plenerowym PR Dzieciom, na dzień przed wielkim finałem.Foto: Katarzyna Pietrzak/Polskie Radio

Przed każdym występem korzystne jest, aby odpowiednio się do niego przygotować, zwłaszcza kiedy dana piosenka jest trudniejsza wokalnie. Nawet niezwykle utalentowanym osobom zaleca się, aby skorzystały z dodatkowych zajęć z trenerem śpiewu, który będzie w stanie zauważyć niedociągnięcia, których piosenkarze mogą nie być świadomi. Nauczyciel ten udzieli wskazówek dotyczących np. pozycji ciała by zniwelować napięcie, zachowania na scenie czy ułożenia mikrofonu. 

Posłuchaj
59:38 2021_07_01 21_00_19_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Strefa Rodzica 1 lipca godz. 21:00

Kiedy Ala stanęła przed szansą wzięcia udziału w Eurowizji Junior 2020, całej rodzinie towarzyszyły emocje nie do opisania. Jak w przypadku każdego występu publicznego, tak i ten konkurs sprawia, że dziecko staje się bardziej rozpoznawalne, tracąc nieco w ten sposób anonimowość. Co więcej nie każdy maluch dobrze radzi sobie ze stresem lub jest gotowy na bycie ocenianym. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie ze stresem jest zapytanie dziecka, czy na pewno chce wystąpić oraz dla kogo to robi. Istotne jest także indywidualne podejście do danej sytuacji i każdej osoby. Jak jednak dodała Anna Tracz – Ważne jest po prostu dać z siebie 100 %, być zadowolonym ze swojego występu, czuć się dobrze w swoim repertuarze i nie poddawać się. 

Na zdjęciu Ala Tracz - laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2020 Na zdjęciu Ala Tracz - laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2020

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Joanna Ficińska
Gość: Anna Tracz - mama reprezentantki Polski na Eurowizji Junior 2020
Data emisji: 01.07.2021
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

 

Zobacz także
Czytaj także

Niefarmalogiczne wsparcie dzieci z depresją

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 14:25
Depresja u dzieci oraz techniki uspokajające u dzieci i młodzieży były tematem wieczornej audycji dla rodziców w Polskim Radiu Dzieciom. Podczas dwugodzinnej rozmowy postaramy się zgłębić temat i rozwiać wszelkie wątpliwości z nim związane. Rozmawialiśmy m.in. o ziołach i psychobiotykach wpływających na oś jelitowo-mózgową, która ma wpływ na zachowanie człowieka, m.in stany lękowe i łagodne objawy depresji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dziecko w świecie cyfryzacji. Jak być dobrym doradcą dla młodego człowieka?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 23:00
Edukacja online sprawiła, że dzieci spędzają więcej czasu przed komputerem, a to powoduje niepokój u dorosłych zastanawiających się nad skutkami takiego zachowania. Z racji tego, że nowe technologie będą się stale rozwijać, pomocne może okazać się posiadanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności, które umożliwią dzieciom i rodzicom odpowiedzialne korzystanie z internetu. Jak zatem odnaleźć się w świecie cyfryzacji? W "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, porozmawialiśmy o tym z nauczycielką Zytą Czechowską oraz pisarzem Mikołajem Marcelą, którzy razem stworzyli książkę "Jak nie zgubić dziecka w sieci".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pochwały mówione z automatu. Jak wpływają na dziecko?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 10:25
Sposób w jaki reagujemy na sukcesy i porażki dziecka kształtuje jego tożsamość i osobowość. Pochwały jednak często mogą mieć ukryte znaczenie lub zaraz po nich może nastąpić krytyka. W związku z tym aprobaty czy komplementy nie zawsze spełniają swoją rolę, przez co nie są w pełni korzystne dla malucha. Jak inaczej można zatem wyrazić podziw i zadowolenie wobec dziecka? W Strefie Rodzica porozmawialiśmy o tym z Sylwią Włodarską, mediatorką w nurcie Porozumienia bez Przemocy oraz trenerką empatycznej komunikacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co się dzieje, gdy przywiązujemy zbyt dużą uwagę do wyglądu dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 10:37
Zdarza się, że opinia innych ludzi jest dla nas tak ważna, że przywiązujemy zbyt dużą uwagę do wyglądu dziecka, nie zważając na jego potrzeby i pragnienia. Przez to osoby młodsze mogą rosnąć z przekonaniem, że określony sposób prezentowania się zapewnia akceptację. To natomiast może skutkować rosnącym napięciem, a także przywiązaniem większej uwagi do wyglądu niż na przykład do zdrowia. O tym, dlaczego tak się dzieje opowiedziała w "Strefie Rodzic"a Katarzyna Gałązka, trenerka FamilyLab.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wygląda organizacja życia rodzinnego z perspektywy taty?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 23:59
Biorąc pod uwagę ostatnie lata można zauważyć, że różnice w wykonywanych czynnościach, które kiedyś były stereotypowo przypisywane mamom lub tatom powoli się zacierają. Obecnie w rodzicielstwie występuje wymiana ról, czego efektem jest większa współpraca między dorosłymi, a także jednakowe zaangażowanie obojga rodziców. Dodatkowym zaproszeniem dla ojców do bycia obecnym w życiu rodzinnym jest kalendarz, o którym w "Strefie Rodzica" opowiedzieli jego twórczynie Ania Tomaszewska, Agnieszka Trawczyńska oraz współautorzy, Krystian Hanke i Michał Alicki.
rozwiń zwiń