Polskie Radio Dzieciom

Akcja "Mała książka - wielki człowiek"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 23:57
Ogólnopolska kampania społeczna Instytutu Książki promująca czytelnictwo wśród dzieci, ich rodziców, opiekunów i nauczycieli, która ma zachęcić do codziennego czytania z dzieckiem i odwiedzania bibliotek.
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com

W ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek" prowadzonej od 2017 roku, każde nowonarodzone dziecko w Polsce otrzymuje w szpitalu wyjątkową wyprawkę czytelniczą – książkę "Pierwsze wiersze dla", a każdy przedszkolak (3-6 lat), który odwiedzi z opiekunem bibliotekę publiczną – książkę "Pierwsze czytanki dla".

W 2020 roku specjalnie przygotowane książki trafią także do pierwszoklasistów w całym kraju. Do tej pory rozdanych zostało prawie milion książek. Jest to największy tego typu program (tzw. startbookowy) w Europie i jeden z największych na świecie.

O akcji opowiadały w Polskim Radiu Dzieciom: Gabriela Dul z Instytut Książki, zajmująca się czytelnictwem dzieci i młodzieży oraz dr Oliwia Brzeźniak-Pałgan, doktor nauk humanistycznych, specjalizuje się w książkach dla dzieci, redaguje dział Książki na portalu czasdzieci.pl, prowadzi w Krakowie pracownię Kredka dla dzieci i rodziców​.

Rozmawiała: Agata Puścikowska

Data emisji: 05.02.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

Polskie Radio Dzieciom ma profil na Facebooku raz konto na Instagramie - można tam znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych!

Zobacz także
Czytaj także

Jak zmobilizować dzieci do ruchu?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 23:57
Blisko 80 proc. dzieci w Polsce nie wypełnia podstawowych zaleceń WHO dotyczących aktywności fizycznej, według których powinny korzystać z ruchu co najmniej 60 minut każdego dnia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Matematykę można polubić!

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 23:57
Jak pokazać dzieciom, że matematyka, często uznawana za przedmiot trudny, jest nie tylko potrzebna, ale też fajna?
rozwiń zwiń