- Niewiele osób wie, że położna środowiskowa jest zobligowana do świadczenia usług już od 21. tygodnia ciąży. Od tego momentu, do 31. tygodnia ciąży, przyszła mama ma 10 darmowych wizyt, podczas których może spotkać się z położną i porozmawiać o tym, co ją trapi. Następnie od 32. tygodnia ciąży przysługuje kobiecie prawo do spotkań z położną środowiskową 2 razy w tygodniu – powiedziała Zuzanna Supryczyńska, położna – gość Idy Nowakowskiej, dodając, że zgłaszając się do lekarza pierwszego kontaktu, kobieta wypełnia m.in. deklarację wyboru pielęgniarki i położnej środowiskowej. W związku z tym, tam, gdzie mamy lekarza pierwszego kontaktu, możemy zapytać się o położną środowiskową. Takie usługi odbywają się w zakresie ubezpieczenia powszechnego.
--->>>POSŁUCHAJ PODCASTU IDY NOWAKOWSKIEJ <<<---
Zdaniem gościa Idy Nowakowskiej, nie ma jednego idealnego porodu, ale warto się do niego przygotować. Ważny jest wybór miejsca, w którym kobieta planuje rodzić. Najczęściej szpitale oferują przyszpitalne lub akredytowane szkoły rodzenia, a ich program może być różny, ponieważ nie ma jednego, ogólnopolskiego programu szkoły rodzenia.
Co jeszcze warto wiedzieć, przygotowując się do porodu? Jakie są różnice pomiędzy porodem naturalnym a cesarskim cięciem? Jak ważna jest rola położnej podczas porodu i co jest najważniejsze dla kobiety już po porodzie? O tym usłyszeć można w najnowszym podcaście Polskiego Radia Dzieciom.
Jestem w ciąży i co dalej?
Wiele jest dylematów związanych z okresem ciąży i macierzyństwa, zaś ilość publikacji na ten temat jest tak liczna, że trudno je samodzielnie zweryfikować i wybrać te właściwe. Jak bezpiecznie przebrnąć przez ten piękny i jednocześnie trudny okres w życiu kobiety i rodziny? Zapraszamy do najnowszych podcastów "Strefa rodzica" przygotowanych przez przyszłą mamę Idę Nowakowską. Podcasty powstały we współpracy z cyfrowym i całodobowym Polskim Radiem Dzieciom.
Dieta młodej mamy
Przygotowując podcasty, autorka zwraca się do ekspertów z różnych dziedzin z pytaniami, które ją nurtują. Rozmowy te mają pomóc młodym i przyszłym mamom rozwiać wątpliwości związane z macierzyństwem i czasem ciąży. Autorka podcastów, kierując się sobą i swoim doświadczeniem, chce pomagać mamom takim jak ona, w ich pierwszych macierzyńskich doświadczeniach.
W każdą środę na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl pojawiał się nowy odcinek. 16 czerwca tematem rozmów będą sesje ciążowe. Czy warto wykonać zdjęcia u profesjonalnego fotografa? W którym momencie po urodzeniu dziecka można zabrać maleństwo na taką sesję? Czy dzisiaj, kiedy jest taka łatwość fotografowania, warto zwrócić się do profesjonalnego fotografa? Gościem podcastu będzie Weronika Kuźma, fotografka kobieca i rodzinna.
Prawo rodzinne, rozmowy z kobietami, zdrowie, psychologia, odpowiedzialne rodzicielstwo [NOWE PODCASTY PRD]
Podcasty "Strefa rodzica" przygotowane przez Idę Nowakowską skierowane są głównie do mam i kobiet, które planują macierzyństwo, ale również do obecnych i przyszłych ojców. Każdy odcinek ma charakter interaktywny. W dniu premiery każdego odcinka na profilu facebookowym Polskiego Radia Dzieciom w komentarzach pod specjalnie przygotowanym, postem będzie możliwość zadawania pytań autorce. Więcej informacji na www.polskieradiodzieciom.pl.
Przypominamy, że na platformie podcasty.polskieradio.pl dostępne są również podcasty "Strefa rodzica" przygotowane przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Podejmowana w nich problematyka dotyczy m.in. wychowania i rozwoju dziecka. Podcasty przygotowane zostały z udziałem znakomitych ekspertów.
Najnowsze podcasty dla dzieci [POSŁUCHAJ]
W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.
Polskie Radio Dzieciom – całodobowa stacja radiowa dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!