Polskie Radio Dzieciom

Kim jest współczesny ojciec i jak bardzo zmienił się na przestrzeni pokoleń?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2024 12:36
W ostatnich latach można zaobserwować, że ciężar wychowania dzieci coraz częściej biorą na siebie tatusiowie. Stąd nie powinien dziwić najnowszy raport Think Tanku Tato.Net, według którego już nie 7 min, a 120 dziennie poświęca przeciętny ojciec swojemu dziecku. Tuż po Dnu Ojca porozmawiamy o tym jak zmieniła się rola współczesnego mężczyzny - ojca dzieci. Opowie o tym Łukasz Wachowski trener tato.net, założyciel i lider Ojcowskiego Klubu w Wyszkowie.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Dusan Petkovic/shutterstock

Dla wielu mężczyzn bycie ojcem to najważniejsza rola, jaką przyszło im odegrać w życiu. Jak bardzo angażują się w wychowanie swoich dzieci, czym różnią ich metody od tych jakie stosują mamy i dlaczego są tak potrzebni młodemu pokoleniu? O tym wszystkim będzie można posłuchać w pierwszej części Strefy Rodzica.

Po godzinie 22 Marta Kawalec zaprasza zaś na spotkanie z Pawłem Błasiakiem, ratownikiem i prezesem Zarządu Głównego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Na czarnej liście wypadków śmiertelnych, które mają miejsce wśród dzieci do lat 15, tuż po wypadkach komunikacyjnych znajduje się: utonięcie. Kiedy i w jaki sposób zacząć uczyć dziecko pływać i czy ta umiejętność może mu kiedyś uratować życie?

Tuż po zakończeniu audycji będzie można posłuchać zaś podcastu p.t.: "Koniec kropka idziemy do żłobka"

Rekrutacja zakończona, listy dzieci oczekujących na przyjęcie do żłobka wypełnione po brzegi, a rodzice którym udało się zakwalifikować dziecko do placówki zadowoleni lecz pełni obaw. Czy przez wakacje możemy przygotować siebie i dziecko do tego aby spokojnie przekroczyć progi żłobka we wrześniu? Gość Adrianna Boniecka pedagog ze ŻŁobka nr 7 w Warszawie.


Audycja: Strefa rodzica

Prowadzi: Marta Kawalec
Goście: Marzena Martyniak - inicjatorka akcji. ekspertka inteligencji emocjonalnej, Marzena Pilarz - Mama Prawnik, mama 3 synów i Marta Dąbrowska - aktorka, mama, ambasadorka akcji oraz Filip Wołoszyn - Instytut Nauk Medycznych, Zakład Fizjologii Człowieka, Uniwersytet Rzeszowski i Paweł Staniszewski - Fundacja Dla Dzieci z Cukrzycą, pomysłodawca imprezy

Data emisji: 20.06.2023
Godzina emisji: 21.00

Więcej podcastów "Strefa rodzica - Rozmowy z ekspertami" na platformie podcasty.polskierdio.pl. 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Jak zrozumieć siebie ucząc się komunikacji z dzieckiem? Rozmowa z Agnieszką Stein

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2024 14:46
- Komunikacja jest czymś więcej niż tylko językiem - powiedziała Agnieszka Stein w "Strefie Rodzica", gdzie przedstawiła najważniejsze myśli ze swojej najnowszej książki p.t.: "Komunikacja. Droga do zrozumienia siebie i innych", która nie tylko pomaga uporządkować wiedzę o dobrej relacji, ale też przekazuje niezbędne narzędzia w tej dziedzinie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacje rodziców. Pozwolić sobie na chwilę oddechu od dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2024 16:03
Autor profilu "Blog Ojciec" napisał kiedyś: "Najlepszy rodzaj wychowania dzieci: Przez 50 tygodni rodzicielstwo bliskości, a przez 2 tygodnie rodzicielstwo odległości". Czy w swoim rodzicielstwie warto pozwolić sobie na chwilę oddechu od dzieci? Jak zorganizować takie wakacje i jakie korzyści może nam przynieść odrobina czasu tylko dla siebie? Z własnego doświadczenia i własnych obserwacji opowiedziały o tym dwie mamy: Marysia Górecka i Magdalena Prokop-Duchnowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prawie połowa Polaków uważa, że nazwa "urlop macierzyński" jest krzywdząca

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2024 14:49
- Słowa kreują rzeczywistość i jeśli ona się zmienia, to słowa też powinny się zmienić, a nie udawać że pasują - powiedziała Olga Kozierowska, gość Polskiego Radia Dzieciom, prezeska Sukcesu Pisanego Szminką, która zbiera podpisy pod petycją skierowaną do rządu w sprawie zmiany wspierającego szkodliwe przekonania określenia "urlop macierzyński / rodzicielski / ojcowski" na "przerwa macierzyńska / rodzicielska / ojcowska". Po szczegóły zapraszamy poniżej. 
rozwiń zwiń