Polskie Radio Dzieciom

Jak rozpocząć uprawianie łucznictwa

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 09:00
Łucznictwo współcześnie jest uważane za sport polegający na strzelaniu z łuku do tarczy. Nie zawsze tak jednak było. Przez wiele wieków łucznictwo wykorzystywano podczas wojny albo w trakcie polowań. Dziś możemy uprawiać je, jako jedna z dyscyplin sportowych mozliwych Do trenowania przez okrągły rok. Od czego należy zacząć i na co zwrócić uwagę - o tym w audycji "Rodzinny w-f".
Audio
  • W jakim wieku dziecka można rozpocząć uprawianie łucznictwa? (Rodzinny w-f"/Polskie Radio Dzieciom
Łucznictwo od najmłodszych lat
Łucznictwo od najmłodszych latFoto: Pixabay

Strzelanie z łuku do celu wymaga wiele precyzji i skupienia. Równie precyzyjne są też zasady łucznictwa. Gdzie można nauczyć się łucznictwa i co należy wiedzieć, aby ten sport był bezpieczny? O tym Zbyszek Kozłowski w rozmowie z Pawłem Solińskim z Klubu sportowego "Drukarz" - sekcja łucznicza Warszawa.

Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja: Rodzinny w-f
Prowadzi:  Zbyszek Kozłowski
Gość: Paweł Soliński, Klub sportowy "Drukarz"
Data emisji: 24.08.2019
Godzina: 10.00

Polskie Radio Dzieciom, to przestrzeń wszystkich: dzieci i dorosłych. Tych, dla których świat stoi otworem, ale kryje w sobie wiele tajemnic i tych którzy weszli w niego już dawno, ale wciąż jest dla nich zagadką. Zapraszamy do słuchania audycji zarówno maluchy, jak i przedszkolaki, uczniów, studentów i oczywiście rodziców.

ramówce tej całodobowej stacji radiowej znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. 
Staramy się ukazywać rodzicom różne rozwiązania, porady dotyczące wychowywania dzieci i pomagać w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań. Poprzez audycje pełne dźwięków rozwijamy wyobraźnię i budujemy w dziecku kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową www.polskieradiodzieciom.pl, profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ oraz konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.


jo

 


Zobacz więcej na temat: Rodzinny W-F
Zobacz także
Czytaj także

Wesołe sztafety rodzinne

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 23:00
Na miejsca, gotowi, start! W "Rodzinnym WF-ie" tym razem pomysły na sztafety dla rodzin, ale nie takie zwykłe, tylko wesołe, baaardzo wesołe :)
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sportowe walki rycerskie

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 15:00
Na czym polegają sportowe walki rycerskie? Jaki sprzęt jest potrzebny do uprawiania tego sportu i w którym roku życia dziecka warto rozpocząć treningi?
rozwiń zwiń