144 wybranych zabawek i 12 odsłon tematycznych, miniaturowe tary, pralki i suszarki, a w częściach poświęconych gotowaniu i serwowaniu – kuchnie wyposażone w malutkie garnki, wałki, miksery, serwisy i sztućce. Najnowsza ekspozycja Muzeum Domków dla Lalek prezentuje on-line zbiór zabawek produkowanych od lat powojennych.
58:11 26.07. Kulturoteka.mp3 O wystawie „Zabawa w dom” w rozmowie Martyny Chuderskiej z Zofią Jusiak z Muzeum Domków dla Lalek (Audycja: Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom)_26.07.2020. godz.17.00.
Z tej okazji w "Kulturotece" zapraszamy do wysłuchania rozmowy o muzeum, które jest pewnego rodzaju podróżą w przeszłość i wspaniałą okazją do rodzinnego spędzenia czasu. Muzeum, w którym za szklanymi gablotami kryją się niesłychane miniaturowe światy - polskie zabawki z czasów PRL-u, zabawki czechosłowackie, radzieckie, bułgarskie i te zachodnie, które były wtedy obiektem westchnień i marzeń najmłodszych. W Polskim Radiu Dzieciom, o Muzeum Domków dla Lalek i o najnowszej wystawie "Zabawie w dom" - opowiedziała kuratorka wystawy, Zofia Jusiak.
Audycja "Kulturoteka"
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 26.07.2020.
Godzina emisji: 17:00
Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00
To audycja dla wszystkich "zasłuchanych, zapatrzonych i zaczytanych", dla miłośników teatru, kina, muzyki i literatury, słowem zanurzonych po uszy w kulturze.
Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.
Wszystkie audycje nadawane na antenie stacji, znaleźć można na stronie internetowej polskieradiodzieciom.pl. Pięknie ilustrowane, ruchome grafiki i podział tematyczny audycji na stronie rozbudzają spostrzegawczość i ciekawość świata u najmłodszych słuchaczy, zaś dorosłym ułatwiają dotarcie po poszukiwanych treści.
jo