Polskie Radio
Section05

patronat

Kwietniowe odsłony projektu "50 na 50", czyli trwają całoroczne ogólnopolskie obchody 50. edycji FPFF

Trwają kwietniowe odsłony projektu "50 na 50". Spotkaliśmy się w Gdańsku, Wschowie, Warszawie i Chełmnie. Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przy udziale Krzysztofa Zanussiego i Agnieszki Holland opowiadała o "Festiwalowych Echach" FPFF, czemu towarzyszyły pokazy filmów "Barwy ochronne" i "Gorączka". Wolskie Centrum Kultury przyglądało się wraz ze scenografem Wojciechem Żogałą i scenografką Jagną Janicką „Filmowym przestrzeniom” – jako przykłady posłużymy filmy "Bo we mnie jest seks" Katarzyny Klimkiewicz oraz "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego. Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie zaprosiło na "Mocne uderzenia" i pokazy filmów "Psy" Władysława Pasikowskiego, "Samowolka" Feliksa Falka oraz "Dług" Krzysztofa Krauzego. Patronem medialnym projektu jest m.in. Program 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat: 

Śląska! Miejsce Ważnych Wydarzeń

W dniach 24-28 marca 2025 r. w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbędzie się intrygujący międzynarodowy festiwal literacko-muzyczny pn. „Śląska! Miejsce Ważnych Wydarzeń”,  który zainauguruje „nową ramówkę” Biblioteki Śląskiej uwzględniającą nowatorskie artystyczne cykle i festiwale, dzięki którym Śląska! pragnie wykonać kolejny krok pozwalający wykreować wyjątkową artystyczną oraz intelektualną przestrzeń zajmującą szczególne miejsce na mapie ogólnopolskich, kulturotwórczych zjawisk.         
Zobacz więcej na temat:  Dwójka

„Żywioły wyobraźni”. 19. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania w Warszawie

W dniach 20-24 listopada w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie odbędzie się 19. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania. Na festiwalowej scenie wystąpią wybitni artyści z Polski i różnych stron świata, którzy zaprezentują zarówno adaptacje baśni, mitów, eposów, literatury współczesnej, jak i opowieści zaangażowane społecznie - czerpiące z doświadczeń codziennego życia. 
Zobacz więcej na temat:  Dwójka

Międzynarodowa konferencja ETHER – Eternal Heritage / Wieczne dziedzictwo

Jak sztuczna inteligencja zmienia sposób, w jaki badamy, chronimy i udostępniamy dziedzictwo kulturowe? Czy nowoczesne technologie mogą pomóc nie tylko zachować przeszłość, ale również wzbogacić nasze rozumienie historii? Jeśli te pytania budzą Twoją ciekawość, międzynarodowa konferencja ETHER – Eternal Heritage / Wieczne dziedzictwo to wydarzenie, którego nie możesz przegapić! Już 5 i 6 listopada 2024 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, eksperci z Polski i zza granicy spotkają się, aby dyskutować o przyszłości cyfrowego dziedzictwa.
Zobacz więcej na temat: