Polskie Radio Dzieciom

Plenerowa audycja z Poleskiego Parku Narodowego!

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2025 18:01
Jak co miesiąc wyruszamy do parku narodowego. Tym razem ekipa dziennikarzy w składzie Marta Powałowska, Krystian Tyrański i Franek odwiedzają Poleski Park Narodowy. W programie rozmów z przyrodnikami, pracownikami parku i przede wszystkim rodzinami, które są uczestnikami w „Dzikiej Odysei”. Dowiemy się, jakie zwierzę jest symbolem tego parku, o jego historii oraz tego, co warto zobaczyć nim o tej porze roku.
Odkrywaj z nami 23 Polskie Parki Narodowe Słuchaj Poranka w niedzielę 19 stycznia od 9.00.
Odkrywaj z nami 23 Polskie Parki Narodowe! Słuchaj "Poranka" w niedzielę 19 stycznia od 9.00.Foto: PR

Poleski Park Narodowy jest znany z torfowisk, które są charakterystyczne dla tego obszaru. Torfowiska są siedliskiem wielu rzadkich gatunków roślin, takich jak rosiczki, storczyki czy widłaki. Pełnią jedną funkcję użycia w retencji wody i ochrony przed powodziami. To także obszar, w którym rozwijają się mokradła, a ich środowisko jest szczególnie ważne dla życia wielu gatunków ptaków.

Jak można znaleźć podstawowe narzędzia? Jak wyjść na rodzinne wyprawy? Szlak obowiązkowy, który znajduje się na liście, z jednodniowego lub zawartego? Odpowiedzi na te pytania w wydaniu plenerowego "Poranka" w Polskim Radiu Dzieciom w niedzielę od 9:00 do 11:00. Zapraszamy!

Więcej o Rodzinnych wyprawach z mikrofonem na  parkinarodowe.polskieradio.pl  oraz na  wyposażeniu podcastowwej Polskiego Radia!

Audycja  "Poranek"
Prowadzi:  Marta Powałowska, Krystian Tyrański i Franek
Gość: 
Jarosław Szymański - dyrektor Poleskiego Parku Narodowego, Sławomir Wróbel - przyrodnik i przewodnik, Radosław Olszewski - kierownik Ośrodka Hodowli Zwierząt Poleskiego Parku Narodowego, Mateusz Adamczyk - specjalista ds. ochrony przyrody w Poleskim Parku Narodowym, Sandra Pierepieńko - zespół ds. edukacji i udostępniania Poleskiego P.N.
Data emisji: 19.01.2025.
Godzina emisji: 9.00 - 11.00

Polskie Radio Dzieciom  to całodobowe  radio dla dzieci  i rodziców.  Stacja emituje  audycje  edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz  bajki, słuchowiska i podcasty . W audycjach można usłyszeć znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są podłączone do wiedzy, rozwijają się w dzieciach odpowiedzi na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w  mediach społecznościowych.

Zobacz także
Czytaj także

Drawieński Park Narodowy na szlaku Małych Odkrywców

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2024 15:03
Drawieński Park Narodowy znajduje się w północno-zachodniej części kraju. Jest to jeden z nielicznych takich parków, które położone są nieco w głębi kraju, a nie przy jego granicy. Powodem jego utworzenia była m.in. ochrona obszarów rzeki Drawa, od której został on również nazwany. Nie bez znaczenia jest także symbol parku, czyli wydra, która żyje w środowisku wodnym.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z mikrofonem w Białowieskim Parku Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2024 09:00
Białowieski Park Narodowy, najstarszy w Polsce, jest nie tylko symbolem ochrony dzikiej przyrody, ale także centrum edukacji ekologicznej, gdzie obalane są mity o zwierzętach, prowadzone są pionierskie badania, a odwiedzający mogą odkrywać unikalne piękno natury oraz poznawać jej tajemnice od najmłodszych lat. Zapraszamy do wysłuchania audycji Polskiego Radia Dzieciom, w której przeniesiemy Was do serca Białowieskiego Parku Narodowego. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wielkopolski Park Narodowy i jego ślady sprzed tysięcy lat

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2024 12:22
Wielkopolski Park Narodowy to jedno z najbardziej malowniczych i fascynujących miejsc w Polsce, którego piękno zostało podkreślone podczas audycji "Dziki Poranek w Polskim Radiu Dzieciom". W audycji prowadzonej przez Martę Pawłowską, Krystiana Tyrańskiego oraz Franka, gościli eksperci związani z parkiem. O jego walorach opowiedzieli dyrektor parku, Rafał Kurczewski i Dorota Matuszewska, kierownik Centrum Edukacji Ekologicznej, którzy podzielili się swoją wiedzą na temat tego unikalnego miejsca.
rozwiń zwiń