Polskie Radio Dzieciom

Podsumowanie Programu Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie 2024/2025

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2025 13:13
W roku szkolnym 2024/2025 w programie "Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie" uczestniczyło prawie 450 szkół podstawowych z całej Polski, a w zajęciach i wydarzeniach wzięło udział około 50 tysięcy uczniów. Akcji patronowało Polskie Radio Dzieciom.
Podsumowanie Programu Aktywni Błękitni  szkoła przyjazna wodzie 20242025
Podsumowanie Programu Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie 2024/2025 Foto: mat. pras.

W ramach tegorocznej, V. edycji akcji "Aktywni błękitni - szkoła przyjazna wodzie", wspólnie ze szkołami, Państwowe Gospodarstwo Wodne. Wody Polskie, zorganizowało: 

  • setki lekcji o wodzie, rzekach, suszy i retencji
  •  inspirujące spotkania z policjantami i strażakami, którzy pokazali, jak ważna jest woda w ich pracy
  • kolorowe konkursy plastyczne i kreatywne prace na temat ochrony środowiska
  • pełne energii akcje sprzątania śmieci w okolicach rzek, jezior i szkół
  • edukacyjne wycieczki na obiekty hydrotechniczne, gdzie można było zobaczyć, jak działa jaz, zapora czy stacja pomp!

"Aktywni błękitni - szkoła przyjazna wodzie" to program edukacyjny organizowany przez Państwowe Gospodarstwo Wodne "Wody Polskie". Do uczestnictwa w programie jego twórcy zaprosili dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Dzieci i nauczyciele przez cały rok m.in. rozmawiali o wodzie i wspólnie sprzątali brzegi rzek.

W czerwcu odbyły się się podsumowania tych działań. Na tegorocznym finale, 25 czerwca, w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie w Warszawie była z mikrofonem Julka Rozbiecka - reporterka Polskiego Radia Dzieciom.

Zapraszamy do wysłuchania załączonego zapisu rozmowy.


Posłuchaj
03:52 Aktywni Błękitni finał w warszawie.mp3 Relacja reporterska z zakończenia sezonu programu Aktywni Błękitni w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie w Warszawie_Poranek w Polskim Radiu Dzieciom_26.06.2025

 

Tak liczne zaangażowanie uczestników biorących udział w tegorocznej akcji "Aktywni błękitni - szkoła przyjazna wodzie" pokazuje, że razem naprawdę można zmieniać świat – zaczynając od własnego podwórka!
Kolejna edycja tej akcji zaplanowana jest na jesień 2025.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz także
Czytaj także

"Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2024 12:58
"Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie", to projekt organizowany przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Skierowany jest do szkół podstawowych i ma na celu promowanie zrównoważonej gospodarki wodnej, edukację ekologiczną oraz kształtowanie bezpiecznych nawyków korzystania z rekreacji wodnej wśród dzieci i młodzieży.
rozwiń zwiń
Czytaj także

22 marca Światowy Dzień Wody

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2025 13:48
Co roku 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Tegoroczne hasło brzmi „Ochrona lodowców”. Temat lodowców do pierwotnego, przez sposób przybliżenia ich zagrożenia w ekosystemie, dlaczego topnieją i jakie konsekwencje niesie dla środowiska oraz nas samych i właśnie dlatego temat ten poruszyliśmy w „Poranku” Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzień Tęczy. Posłuchaj rozmowy o zjawiskach meteorologicznych

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2025 11:40
3 kwietnia, obchodzimy Dzień Tęczy, dlatego w audycji Polskiego Radia Dzieciom rozmawialiśmy o różnych zjawiskach pogodowych. Mgła, deszcz, burze i błyskawice to naturalne procesy atmosferyczne, które fascynują nas swoją zmiennością. Jak powstają?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wczesne lato pełne zjawisk atmosferycznych — jak bezpiecznie obserwować burze?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2025 09:22
Wraz z nadejściem wczesnego lata w Polsce coraz częściej pojawiają się burze, ulewy i gwałtowne wiatry. Gościem "Poranka" Polskiego Radia Dzieciom był Artur Surowiecki z Polskich Łowców Burz, który opowiedział o tym, jakie zjawiska atmosferyczne możemy wtedy spotkać i czy naprawdę można "łowić burze".
rozwiń zwiń