Polskie Radio Dzieciom

Przygoda, której się nie zapomina. O harcerstwie w Dniu Myśli Braterskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2024 13:00
Rozpalanie ognisk, budowa szałasów, posługiwanie się mapą i orientacja w terenie, gra na instrumentach, pierwsza pomoc … to tylko kilka najpopularniejszych zajęć, w jakich udział biorą harcerze. A czym jeszcze się zajmują, jakie mają stroje, zadania i czy harcerstwo to życiowa przygoda? O tym powiemy w "Popołudniku", w Dniu Myśli Braterskiej, 22 lutego.
Czego nauczyć się można w harcerstwie?
Czego nauczyć się można w harcerstwie?Foto: Shutterstock/ VP Photo Studio

Dzień Myśli Braterskiej to bardzo ważna data w środowisku harcerskim. Tego dnia, 1857 roku urodził się założyciel skautingu, sir Robert Baden-Powell. Do dzisiaj jest to jedno z ważniejszych wydarzeń w każdym harcerskim środowisku. Ich przedstawiciele spotykają się wtedy wspólnie przy symbolicznym ogniu, aby podtrzymywać ducha braterstwa i przyjaźni.

O tym dlaczego warto należeć do harcerstwa, zapytamy w "Popołudniku" w Polskim Radiu Dzieciom.

W audycji będzie można posłuchać również kolejnej odsłony "Ferii z gwiazdami". Tym razem o swojej karierze opowie Aleksander Szwarnowiecki - młody wokalista, którego piosenka zajęła 1. miejsce w 3. Notowaniu Top Listy Przebojów PRD w 2023 roku. Został on również artystą, na którego oddano najwięcej głosów i wciąż często gości na naszej Liście Przebojów. 

Zapraszamy do słuchania i rozmów telefonicznych na antenie.

Telefon do studia Polskiego Radia Dzieciom: 22 645 20 55


Audycja: Popołudnik
Prowadzi: Zbyszek Kozłowski
Data emisji: 22.02.2024
Godzina emisji: 15.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje premierowe audycje w tym m.in. edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Nasze kochane pluszaki, czyli dlaczego lubimy się przytulać?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2024 19:00
W "Popołudniku" Polskiego Radia Dzieciom poznajemy historię pluszowego misia i rozmawiamy o tym, dalszego tak bardzo lubimy się przytulać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W ile dni można okrążyć świat?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2024 12:08
Kiedy 196 lat temu urodził się Juliusz Verne nikt nie spodziewał się jaki wpływ na rozwój literatury będzie miał ten żyjący na przełomie XIX i XX wieku autor. Jego utwory cieszyły się tak wielkim zainteresowaniem, że zostały przetłumaczone na co najmniej 94 języki obce i do dziś są chętnie wybierane zarówno przez młodych jak i dojrzałych czytelników. Kim był autor powieści "W osiemdziesiąt dni dookoła świata" oraz "Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi" i skąd brał pomysły na swoje powieści?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Tańczące drzewa" i "wgryzające się morze", czyli dzika wyprawa do Słowińskiego Parku Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2024 12:08
Na co warto zwrócić uwagę zanim wybierzemy się na ekspedycję do wybranego Parku Narodowego? Z pewnością na jego ofertę, taką jak: warsztaty terenowe, odkrywcze oraz muzea. A co warto ze sobą zabrać i jak przygotować się do takiej wyprawy opowiedzieli goście "Popołudnika": Krystian Tyrański odkrywca, podróżnik i twórca projektu "Dzika Odyseja" oraz jego młody pomocnik Franio.
rozwiń zwiń