Polskie Radio Dzieciom

Nasze kochane pluszaki, czyli dlaczego lubimy się przytulać?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2024 19:00
W "Popołudniku" Polskiego Radia Dzieciom poznajemy historię pluszowego misia i rozmawiamy o tym, dalszego tak bardzo lubimy się przytulać.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjne Foto: Alesya Novikova / shutterstock.com

Przytulanie dziecka jest ważne z wielu powodów, zarówno z perspektywy fizycznej, jak i emocjonalnej, pomaga w budowaniu silnych więzi emocjonalnych między opiekunem a dzieckiem. Dzieci potrzebują bliskości i poczucia bezpieczeństwa, a fizyczny kontakt, tak jak przytulanie, może przyczynić się do rozwoju zaufania i więzi rodzinnych. Co więcej, dotyk jest ważny dla rozwoju emocjonalnego dziecka. Przytulanie może pomagać w regulacji emocji, łagodzeniu stresu, budowaniu pewności siebie oraz poczucia bezpieczeństwa.

Przytulanie dostarcza także bodźców sensorycznych, co może wspierać rozwój zmysłów dziecka. Dotyk jest jednym z pierwszych i najważniejszych sposobów, w jakie dzieci poznają świat wokół siebie. Ponadto przytulanie może pomóc w regulacji snu u niemowląt i małych dzieci, badania sugerują, że regularne przytulanie może wpływać na obniżenie poziomu stresu i poprawę zdrowia psychicznego.

Posłuchaj
59:00 2024_01_09 15_00_40_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom 9 stycznia godz. 15:00

Posłuchaj

59:10 2024_01_09 16_00_03_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom 9 stycznia godz. 16:00

KLIKNIJ I SŁUCHAJ AUDYCJI!

Audycja: Popołudnik
Prowadzi: Jacek Zawada
Data emisji: 23.11.2023
Godzina emisji: 15.00

Audycja "Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku w godz. od 15.00 do 18.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców.

Można złapać zająca, ale także katar, kogoś za rękę, czy złapać się czegoś, żeby się podeprzeć i sobie pomóc. Z naszej Listy Przebojów wiemy też, że można złapać nutkę!


Zobacz także
Czytaj także

Zimowe wyprawy w góry. Jak się przygotować?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2023 13:07
Które góry są najwyższe na świecie? Czy każdy góral hoduje owce? Czy z najwyższego szczytu w Polsce można dostrzec morze? Jak wygląda życie w górach na co dzień i jak powinniśmy przygotować się do wyprawy w góry, kiedy odwiedzamy je jako turyści. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gdy za oknem szaro, szukamy światła wokół nas

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2023 11:00
Dziś (13.12) w Szwecji obchodzony jest Dzień św. Łucji nazywane też świętem światła. Dlatego w grudniowym "Popołudniku" w Polskim Radiu Dzieciom, kiedy za oknem jest szaro i ciemno, szukaliśmy świateł wokół nas. Opowiedzieliśmy o świetle gwiazd i księżyca, o oświetleniu ulicznym, światłach na lotnisku oraz światłach latarni morskich.
rozwiń zwiń