Dotknąć, powąchać, pójść i zobaczyć na własne oczy - takie sposoby poznawania świata podpowiada metoda Montessori. W przedszkolu dzieci opiekują się suczką Fibi, która także była gościem w studiu radiowym, karmią rybki, codziennie spędzają czas w dużym ogrodzie, szukają tam ślimaków, a potem budują dla nich domki. - Dzieci wszystkim się opiekują, od pajączka po ślimaki spotkane w ogrodzie, opowiedziała Karolina Scott, wychowawczyni z przedszkola “I love Montessori”.
Zdaniem dzieci zgromadzonych w studiu Polskiego Radia Dzieciom, dzielnica w której mieszkają czyli Ursynów to bardzo dobre miejsce do poznawania przyrody. - Są tu sekretne zakamarki i można się przez to bawić w chowanego i w berka, a w naszym ogrodzie mieliśmy poziomki i miętę – opowiedziały dzieci. Więcej o poznawaniu przyrody przez przedszkolaki w załączonej audycji.
Audycja: Bajkowy ogród
Prowadzi: Pascal Kaczorowki
Gość: Dzieci z warszawskiego przedszkola “I love Montessori”
Data emisji: 26.10.2019
Godzina emisji: 12.00 – 13.00
Polskie Radio Dzieciom jest całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje kilkadziesiąt premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, zaś wieczorem audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.
Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.
Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Strona internetowa: www.polskieradiodzieciom.pl
Profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/
Konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.
jo