Polskie Radio Dzieciom

Justyna Bednarek w PR Dzieciom o książce "Kury z grubej rury"

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2022 11:06
August, Hildegarda, Belka, Żaneta, czyli "Kury z grubej rury" autorstwa Justyny Bednarek to kury rasy Brahma, które wreszcie mogą poczuć się jak prawdziwe gwiazdy, gdyż grają w książce pierwsze skrzypce. W "Kurach z grubej rury" pojawia się między innymi wątek wysoce zmotoryzowanej mamy oraz znacznie mniej zmotoryzowanego taty. Ale to nie wszystko. Zapraszamy po więcej!
Kury z grubej rury. Rozmowa z Justyną Bednarek. Z gościem PRD rozmawiała Martyna Chuderska
"Kury z grubej rury". Rozmowa z Justyną Bednarek. Z gościem PRD rozmawiała Martyna ChuderskaFoto: PR

Z pozoru zwyczajne kury pewnego dnia wskakują na tylny zderzak państwa Ogórków i to właśnie u nich odnajdują swój dom. Czy rodzina z wyboru, jednak nie swojego, będzie w stanie zaprzyjaźnić się z tak nietypowymi pasażerami na gapę? 

Posłuchaj
59:52 2022_07_17 17_00_00_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 Kulturoteka 17 lipca godz. 17:00

 

Klamrą dla całej historii jest obdarzony poczuciem humoru Niewidzialny Reżyser, kóry siedzi na niewidzialnym balkoniku niewidzialnego domu i zerkając przez niewidzialną lornetkę pisze realne scenariusze. Scenariusze, które są takimi zbiegami okoliczności, że bez Jego pomocy trudno byłoby je sobie wyobrazić. "Czasem te obroty losu są tak tajemnicze, zaskakujące i niebywałe, że trudno nie pomyśleć sobie, że ktoś tym z góry kieruje" - mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Justyna Bednarek. 

Na zdjęciu Justyna Bednarek - pisarka, gość audycji w PR Dzieciom Na zdjęciu Justyna Bednarek - pisarka, gość audycji w PR Dzieciom

Audycja "Kulturoteka"  

Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Justyna Bednarek - pisarka
Data emisji: 17.07.2022
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

Czytaj dalej:

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz także
Czytaj także

Na ratunek dziadkowi! Rozmowa z Ewą Nicewicz

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 20:17
Co byście zrobili, gdyby jakiś dorosły postanowił zabrać waszego dziadka do specjalnego miejsca dla dziadków? Bo tak właśnie się stało z dziadkiem Tomkiem - tytułowym bohaterem książki Štěpána Zavřela. Złapali go "dziadkołapacze" i - tak jak innych dziadków - wywieźli do "Szczęśliwego Domu". Tylko, że ten dom wcale nie był taki szczęśliwy. I - co oczywiste - trzeba było stamtąd dziadków uwolnić!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z Michałem Rusinkiem - w poszukiwaniu ciekawych nazw [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 19:10
Zapewne każdy z nas ma taką miejscowość, której nazwy nigdy nie zapomni ze względu na jej oryginalność. Może ona pochodzić np. od imienia założyciela dawnej kolonii lub zwodu, którego już się nie wykonuje. Jak się okazuje, szukanie takich nietypowych miasteczek czy wsi może stanowić dla dziecka ciekawą zabawę w detektywa. Na swoją własną wyprawę w poszukiwaniu ciekawych nazw wyruszył także gość "Kulturoteki", Michał Rusinek, autor książki "Wytrzyszczka, czyli tajemnice nazw miejscowości".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kulturalna strefa" w PR Dzieciom. Rozmowa o książce "Tkaczka chmur"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 11:00
W życiu dzieci wiele jest  niezrozumiałych wydarzeń. Większość z nich wyjaśnią im dorośli. Ale co wtedy, kiedy to dorośli stają w obliczu tego, co niepojęte?Jak wytłumaczyć i przeżyć z dziećmi żałobę po kimś, kogo zabrakło? I jak, podobnie jak bohater "Tkaczki Chmur" ominąć Rzekę Smutku, Wściekły Las i Otchłań Rozpaczy?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Literatura dziecięca od najmłodszych lat. Co czytać i dlaczego. Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 14:43
Nigdy nie jest na to za wcześnie, żeby zacząć czytać dziecku. Można to robić od momentu jego narodzin, ale też dużo wcześniej. Czytanie dziecku w okresie prenatalnym sprawia, że oswaja się ono z głosem matki i buduje się między nimi silna więź. Jaką literaturę dziecięcą wybrać dla dzieci w różnym wieku, jak ważna w wychowaniu dziecka jest obecność literatury i jak zaszczepić w dziecku zainteresowanie literaturą od najmłodszych lat? O tym w najnowszym podcaście "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, Ida Nowakowska rozmawiała z Gabrielą Dul z Instytutu Książki. Podcast jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcastowej Polskiego Radia: podcasty.polskieradio.pl.
rozwiń zwiń