Polskie Radio Dzieciom

Słuchowisko muzyczne "BajkoBach". Grupa Muzyka Łączy

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2022 23:43
Grupa Muzyka Łączy to zespół złożony z zawodowych muzyków, którzy udowadniają nie tylko, że muzyka łączy, ale też czarują na wiele różnych sposobów i dzielą się miłością do muzyki m.in. klasycznej, ale też do pięknych jazzowych improwizacji maleństwa, dzieci starsze, a także dorosłych, przede wszystkim rodziców, ponieważ wierzą, że rodziny mają moc, a połączenia, które się w nich wytworzą, niosą na muzycznych skrzydłach przez całe życie.  
Ania Martyniuk i Eva Pilat - w audycji Kulturoteka w Polskim Radiu Dziciom.
Ania Martyniuk i Eva Pilat - w audycji "Kulturoteka" w Polskim Radiu Dziciom.Foto: mat. prom.

Janek to chłopiec, który przy pomocy muzyki potrafi sprawić, że ludzie się uśmiechają albo popadają w zadumę. W pewnym momencie opuszcza dom i wyrusza w świat w poszukiwaniu pracy. Janek jest bardzo muzykalnym chłopcem, który świetnie gra na swoim instrumencie. Jak się okazuje, ta umiejętność bardzo pomaga mu w pracy, którą wykonuje. Dzięki swojemu niezwykłemu talentowi porwał do tańca pewne sympatyczne zwierzęta.

Historię Janka w słuchowisku "BajkoBach" przedstawiły Eva Piłat i Anna Martyniuk - Tofiluk, twórczynie grupy Muzyka Łączy. – Muzyka łagodzi obyczaje, koi dusze i bardzo wpływa na nasz nastrój, bo muzyka jest językiem, jest językiem emocji, więc nie sposób przejść koło niej obojętnie. 

Posłuchaj
61:38 2022_11_27 16_57_54_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 Słuchowisko muzyczne "BajkoBach". Grupa Muzyka Łączy_Kulturoteka 27 listopada godz. 16:57

Wszystko, co słyszymy w jakiś sposób na nas wpływa – mówiły w Kulturotece na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Muzyka może nas zaktywizować, zrelaksować, wprawić w dobry nastrój czy przywołać wspomnienia.  

- Naszym znakiem rozpoznawczym jest to, że my bardzo chcemy bawić się tą muzyką i my ją zawsze aranżujemy, są to nasze własne autorskie aranżacje utworów – mówiła członkini grupy Muzyka Łączy – Chcemy pokazać, że muzyka klasyczna nie jest tak bardzo na serio, chcemy pokazać, że nie jest to muzyka, którą się słucha tylko w filharmoniach, ale jest to muzyka, którą można słuchać na co dzień i że ona potrafi pięknie brzmieć.   

Audycja: Kulturoteka
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Eva Piłat – grupa MUZYKA ŁĄCZY (fortepian, dzwonki chromatyczne), Anna Martyniuk-Tofiluk – grupa Muzyka Łączy (fortepian, dzwonki chromatyczne)
Data emisji: 27.11.2022
Godzina emisji: 17:00.

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

Czytaj dalej:

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

"Bomba Banda". Rozmowa z Marią Holką - autorką audioserialu 

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2022 14:15
Kret Albin, pies Onufry, mieszkający w szopie nietoperz Ignacy, kot Pafnucy, kura Gosia i rybka Nula zamieszkująca przydomowy staw, która w wodzie wcale nie czuje się jak ryba. Ta ciekawa kompania ma wielką moc rozwiązywania problemów, niesienia pomocy potrzebującym, podnoszenia na duchu i zarażania śmiechem. W "Kulturotece" zagościła Maria Holka, która doskonale ich zna, a także wie, gdzie można ich "spotkać". "Bomba banda" to jej najnowszy projekt adresowany do młodej publiczności, Jest to drugi siedmioodcinkowy audioserial utrzymany w duchu pierwszego, opowiadającego o zbyt wolnym ślimaku z za dużą skorupą i poplątanej dżdżownicy "W krainie wysokich traw". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

O festiwalu dźwięku dla dzieci w audycji "Kulturoteka"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 19:40
Warsztaty, instalacje, koncerty dla dzieci starszych, a także dla tych najmłodszych i wiele więcej czeka na Was podczas festiwalu dźwięku dla dzieci SONIKALIA. To już czwarta edycja wydarzenia, które odbywa się w Olsztynie, a w tym roku także w Jezioranach. Zastanawialiście się kiedyś, jakie dźwięki wydobywają się z instrumentów smyczkowych, na których nie gramy? Czym jest smycoausmatic, a kryje się za hasłem kosmofonie? Jak wyglądają dźwiękowe obrazy inspirowane falami grawitacyjnymi, horyzontem zdarzeń czy czarną energią, kreowane przez dwoje muzyków i twórcę animacji immersyjnych? Czy można zagrać koncert na smyczki i dwa rowery? Jak wyśpiewać pomysły na jesienną niepogodę? Jak czuje się wolny elektron i na czym polegają warsztaty modelowania struktur dźwiękowych w aktywnym polu sensorów zwanym dźwiękokręgiem?  
rozwiń zwiń