Polskie Radio Dzieciom

Scena Młodego Widza w Mazowieckim Instytucie Kultury

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 08:44
Mazowiecka Akademia Dziedzictwa, Kongres Historycznych Miejscowości Mazowsza, Mazowiecki Fundusz Teatralny, Scena Teatralna dla najmłodszych,"Karawana" - wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji i wiele innych projektów. Mazowiecki Instytut Kultury (MIK) od 2014 roku działa we wszystkich prawie dziedzinach sztuki, angażuje w działania kulturalne odbiorców na całym Mazowszu, a w ramach Sceny Młodego Widza przygotowuje przedstawienia dla dzieci i młodzieży, i ciągle poszukuje ciekawych twórców.
Audio
  • Scena Młodego Widza w Mazowieckim Instytucie Kultury (Kulturalna strefa/Polskie Radio Dzieciom)_01.03.2020.
Mazowiecki Instytut Kultury
Mazowiecki Instytut KulturyFoto: mat. pras.

Przykładem ambitnych wykonawczych poszukiwań były gościnne występy poznańskiego Teatru Animacji ze spektaklem "Halo Kosmos". Spektakl autorstwa Maliny Prześlugi, nazywany nie przedstawieniem lecz "zmysłowiskiem" i jest bliższy słuchowisku radiowemu, niż sztuce scenicznej. 

Scena Młodego Widza powstała tam całkiem niedawno bo we wrześniu 2019 roku. - To scena, która dopiero raczkuje, ale myślę, że mamy już sukces, bo udało nam się zdobyć publiczność, o którą w warszawie jest nieco trudniej. Stolica ma bardzo bogatą ofertę kulturalną - uważa Milena Szabelewicz z Mazowieckiego Instytutu Kultury która była dziś gościem "Kulturalnej Strefy". - Dlatego szukamy bardzo ciekawych produkcji, tak, by nie były to przedstawienia grane w Warszawie i żeby to było coś ciekawego i innego. Gramy spektakle, które uczą i bawią. Staramy się też, by choć raz w miesiącu wydarzenie lub spektakl było tłumaczone, na polski język migowy - dodaje Szabelewicz, gość Martyny Chuderskiej w Polskim Radiu Dzieciom.

Zapraszamy do wysłuchania całości zapisu audycji.

Audycja: Kulturalna Strefa
Rozmawiała: Martyna Chuderska
Gość: Milena Szabelewicz/Mazowiecki Instytut Kultury
Data emisji: 02.02.2020.
Godzina emisji: 21:00
Audycja "Kulturalna strefa" w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

***
Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowaCotygodniowo stacja emituje pond 130 premierowych audycji publicystycznych, muzycznych, rozrywkowych i audycji o tematyce kulturalnej. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

jo

Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca spektakl
Zobacz także
Czytaj także

Z głową w chmurach czyli o żyrafie, która szukała deszczu - premiera

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 15:00
”Jesteśmy w Teatrze Andersena. Proszę siąść wygodnie, oglądać spektakl, a na końcu – bić brawo!” - taką zachętę przed każdą sztuką teatralną mogą usłyszeć widzowie teatru Andersena w Lublinie. W ”Kulturotece” usłyszeć można było relację z premiery przedstawienia, bardzo ciepło przyjętego przez dzieci i dorosłych: ”Z głową w chmurach czyli o żyrafie, która szukała deszczu”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dzikie łabędzie" – premiera w teatrze Groteska w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 10:28
To jeden z najbardziej znanych utworów Hansa Christiana  Andersena. Poetycka, nasycona elementami grozy baśń. Jest to historia braci królewiczów  i ich siostry Elizy skrzywdzonych przez złą macochę. "Dzikie łabędzie" - historia  o siostrzanej miłości i o tym, że dla tych, których kochamy warto poświęcić wszystko, została przeniesiona na scenę przez artystów krakowskiego teatru Groteska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak mówić dzieciom o trudnej przeszłości. "Rutka" - premiera w teatrze Arlekin w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 11:13
Pewnego dnia mieszkająca na łódzkich Bałutach Zosia spotyka na podwórku dziewczynkę o imieniu Rutka. Wyrusza z nią w podróż w czasie. Kim jest Rutka? Gdzie są jej rodzice i gdzie właściwie leży Diamentowa Planeta?
rozwiń zwiń