Polskie Radio Dzieciom

"Co robią uczucia?" - o książkach na listopadową chandrę

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 12:15
Lęk siedzi w zardzewiałej puszce w ciemnym rogu pod szafą. Ma tam ulubioną kryjówkę. Tylko co mu z tego przyjdzie, skoro nie widzi świata dookoła? Bo gdyby się tylko rozejrzał, zobaczyłby na pewno to samo, co widzi czytelnik tej pięknej książki autorstwa Tiny Oziewicz - strzeliste góry, las i łąkę. I przestałby się lękać, prawda?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/congerdesign

Posłuchaj
59:07 Dzieci_AAC 2020_11_15-20-58-46.mp3 "Co robią uczucia?" - o książkach na listopadową chandrę  (Kulturalna strefa/Polskie Radio Dzieciom)_15.11.2020.

"Co robią uczucia?" to książka nie tylko dla dzieci. Można ją otwierać na różnych stronach i czytać na wyrywki. Takiej książki trzeba nam na jesienną słotę - uważa Biserka Čejović, która w “Kulturalnej Strefie” zabrała słuchaczy nas do świata wartościowej literatury dziecięcej. 

Zapraszamy do wysłuchania ciekawej rozmowy o książkach, które warto zaproponować dziecku do przeczytania i do których z zainteresowaniem zajrzą również dorośli.

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Data emisji: 15.11.2020.
Prowadzi: Martyna Chuderska
Godzina emisji: 21:00
Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

jo


Zobacz także
Czytaj także

Rozmowa z Olgą Bończyk o "Miganych wierszach"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 08:00
Chory Kotek, Lokototywa, Dyzio Marzyciel - wiersze należące do klasyki polskiej poezji dla dzieci są z nami od lat. Niedawno doczekały się przekładu na język migowy. W projekcie "miganewiersze.pl" dwudziestu wybitnych polskich artystów przeczytało dwadzieścia wierszy znanych polskich poetów, które są lubiane przez dzieci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Astrid Lindgren - dała dzieciom Bullerbyn

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2023 05:35
- Autoportretów Astrid można się doszukiwać zarówno w Pippi, jak i w Lisie z Bullerbyn - to zaproszenie do zabawy, aby szukać Astrid w jej bohaterach - mówiła Ulla Lindqvist w Polskim Radiu. 116 lat temu, 14 listopada 1907 roku, urodziła się słynna szwedzka pisarka Astrid Lindgren. Jej książki dla dzieci wydawane są na całym świecie w ponad 100 językach i cieszą się niesłabnącą popularnością.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Beskid bez kitu" Marii Strzeleckiej z ważną literacką nagrodą!

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 08:50
"Turonie, żandary, herody..." autorstwa Anny Kaźmierak, "Beskid bez kitu" Marii Strzeleckiej i "Widziałem pięknego dzięcioła" Michała Skibińskiego z ilustracjami Ali Bankroft. To tylko niektóre z książek, które w tym roku konkurowały o Nagrodę Imienia Ferdynanda Wspaniałego za najlepszą książkę dla dzieci. W czasie gali finałowej nagrodę przyznano Marii Strzeleckiej za książkę "Beskid bez kitu".
rozwiń zwiń