Dzień rozpoczniemy energicznym porankiem już o 7.00. Oprócz ciekawych tematów w audycji, pojawią się znane już cykle takie jak „Rytmika” czy „Smak na tak”. W ciągu dnia, na antenie nie zabraknie również flagowych postaci radia - dzieci nadal będą mogły słuchać przygód smoka Adasia, wiewiórki Basi i misia Michasia, przekomarzań Kulfona i Moniki, a także, przez zabawę, uczyć się z królikiem Filipem Karockim oraz lwem Leopoldem Grzywą w ich autorskim „Podwieczorku” od godziny 18.00.
Zapoznawanie dzieci z dobrą muzyką jest jednym z naszych priorytetów, dlatego oprócz „Muzycznych podróży małych i dużych”, usłyszeć będzie można także nową audycję „Spotkania z klasyką”, która od 14.00 przybliży dzieciom świat kompozytorów muzyki poważnej.
Do tej pory Polskie Radio Dzieciom oferowało programy głównie dla najmłodszych, postanowiliśmy to zmienić - dlatego między godziną 15:00 a 18:00 nadawać będziemy programy popularno-naukowe, idealne dla uczniów szkół podstawowych. Popołudnie rozpoczniemy audycją interaktywną, ponieważ zależy nam na bezpośrednim kontakcie z młodymi słuchaczami. Zaraz po „Popołudniku” na antenie pojawi się dziecięcy odpowiednik „Eureki” (audycja Programu 1 Polskiego Radia), czyli „Mini eureka”. W paśmie dla szkół podstawowych zapoznamy także dzieci ze światem pieniędzy i ekonomii (audycja „Skarbonka” - poniedziałek, środa, piątek), jak również doradzimy im zachowania, dzięki którym będą czuły się bezpiecznie w każdej sytuacji (audycja „Hej, uważaj!” - wtorek, czwartek).
Po 19:00 nadal będziemy wspierali rodziców w układaniu dzieci spać („Pogaduchy do poduchy"), jednak tym razem dodatkową pomoc oferuje także „Jedynka dzieciom” (wieloletnie pasmo Programu 1), które już teraz można słuchać również na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
Podczas, gdy młodzi słuchacze będą już pochłonięci kolorowymi snami, o 21.00 rozpoczniemy „Strefę rodzica”, audycję poradnikową, znaną już z naszej anteny. Nowością, natomiast, jest program „Największa porcja jazzu” emitowany od 23.00
Podczas weekendu niezmiennie stawiać będziemy na rodzinną rozrywkę („Niedziela, i co teraz?”, „Figliki Kulfona i Moniki”, „Rodzinny WF”), edukację („Jak to działa?”, „Strażnicy dzikiego królestwa”, „Dawno, dawno temu”, „Zwierzyniec”) oraz kulturę („Klub małego krytyka”, „Zobacz, posłuchaj, poczytaj”).